>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Darželio daina
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

2011-2012 m. m.  >>

 

RENGINIAI 

 Birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena

Smagu ir kartu simboliška, kad nerūpestinga vasara, atostogos prasideda gražia švente - Tarptautine vaikų gynimo diena. Mažeikių lopšelis-darželis ,,Eglutė" gegužės 31 dieną pasitiko išpuoštu kiemu: žaidimų aikštelės pražydo įvairiaspalvėmis gėlėmis, spalvotais balionais. Vaikai  dalyvavo sporto žaidimuose, rungtyse, šoko ir dainavo. Kreidelėmis ant asfalto  piešė savo vaikystę, draugus, auklėtojas, vyresnieji vaikai pūtė muilo burbulus. Kieme aidėjo smagus vaikų juokas, nuotaikinga muzika. Šventės pabaigoje vaikų laukė siurprizas - skanūs  Mažeikių pieninės ledai.

DSCN3325.jpg
DSCN3322.jpg
DSCN3317.jpg
DSC06948.jpg
DSCN3323.jpg
DSC06929.jpg
DSC06953.jpg
DSCN3320.jpg

Pasakoriaus šventė

                    Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ši diena paskirta ne šiaip sau -  tai paskų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadienis. Šią dieną daugelyje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės, konkursai. Mūsų įstaigoje šiai dienai paminėti buvo skirta Pasakoriaus šventė. Auklėtoja Vita Mažeikienė trumpai papasakojo vaikams apie Vaikiškos knygos dieną, pristatė viešnias - Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojas. Bibliotekininkės papasakojo, kodėl reikia saugoti ir gerbti knygeles, pakvietė pasisvečiuoti bobliotekoje, parodė trumpą, pamokantį spektakliuką ,,Knygiukas Tvarkdariukas". Šventę tęsė mažieji pasakoriai - atstovai nuo kiekvienos grupės. Vieni deklamavo eilėraščius, kiti sekė pasakas, skaitė poemas, o priešmokyklinukai visus linksmino talaluškomis. Visi pasakoriai buvo apdovanoti padėkos raštais už dalyvavimą šventėje.
DSCN2721.jpg
DSCN2722.jpg
DSCN2725.jpgDSCN2726.jpg
DSCN2727.jpgDSCN2728.jpg
DSCN2729.jpgDSCN2730.jpg
DSCN2732.jpg
DSCN2734.jpg
DSCN2746.jpg

Mažeikių lopšelių-darželių ,,Bitutė" ir ,,Eglutė" įstaigų savitumo pristatymas

Mažeikių lopšeliai- darželiai ,,Bitutė" ir ,,Eglutė" organizavo seminarą ,,Ugdymo įstaigų savitumas". Seminaro tikslas - sudaryti sąlygas darželių pedagogams bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti ieškoti įvairesnių kūrybiškumo išraiškos būdų, ugdymo ir ugdymosi metodų. Mūsų įstaigos pedagogai turėjo galimybę susipažinti su M. Montessori pedagogine sistema, vaikų sveikatingumo ugdymo plėtra ir kitais ugdymo būdais lopšelyje- darželyje ,,Bitutė". O pedagogės N. Druskinienė, R. Skrinskienė, S. Kneitienė dalijosi patirtimi apie Reggio Emilia metodo elementų taikymą ugdant vaikų kūrybiškumą lopšelyje-darželyje ,,Eglutė", parodė veiklas prie šviesos stalų. Abiejų ugdymo įstaigų pedagogai seminaro metu reflektavo kūrybiškumo ir problemų sprendimo klausimais, tobulino pedagogo profesines ir bendrakultūrines kompetencijas.

DSCN2689.jpgDSCN2691.jpg
DSCN2694.jpgDSCN2697.jpg
DSCN2697.jpgDSCN2698.jpg
DSCN2711.jpgDSCN2714.jpg
DSCN2715.jpgDSCN2718.jpg

,,Daktaras Aiskauda"

                  Kovo 27 dieną minima Tarptautinė teatro diena. Mūsų įstaigos pedagogės šiai dienai pažymėti pastatė spektaklį ,,Daktaras Aiskauda" ir kovo 29 dieną  parodė jį įstaigos ugdytiniams. Spektaklis suteikė vaikams daug džiugių emocijų.

IMG_0079.jpg
IMG_00812.jpg
IMG_0078.jpgIMG_0077.jpg
IMG_0072.jpgIMG_0071.jpg

                                                     Akcija ,,SAVAITĖ BE PATYČIŲ"

Kovo 19-25 dienomis Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė" įsijungė į respublikos mastu VŠĮ „Vaikų linija" skelbtą akciją „SAVAITĖ BE PATYČIŲ". Akcijos tikslas - skatinti vaikus draugiškumo, pagarbių santykių. Visą savaitę grupėse buvo kalbama apie patyčias ir priekabiavimą: kaip vaikai supranta šiuos reiškinius, kokias emocijas jiems sukelia, kokias išeitis vaikai siūlo. 

Kovo 21 dieną įstaigoje svečiavosi Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė, kuri papasakojo vaikams apie deramą elgesį, bendravimą tarpusavyje ir specialistės  asistentė Ilona Kaminskienė . Taip pat sulaukėme svečių iš Sedos darželio. Tai grupės „Kiškučiai" vaikai ir pedagogai. Darželyje ,,Eglutė" vykdomus savaitės renginius pristatė įstaigos socialinė pedagogė Audra Bucevičienė. Grupės ,,Gudručiai" pedagogės Rima Skrinskienė ir Rasa Daukšienė pristatė grupės projektą „Mūsų rankelės -  geriems darbeliams". Po pristatymo buvo pasirašyta Sedos darželio ir mūsų įstaigos bendradarbiavimo sutartis .

Kovo 23 dieną įstaigos ugdytiniai buvo pakviesti į filmuko ,,Katino Leopoldo nuotykiai" peržiūrą. Po filmuko kiekvienas vaikas turėjo galimybę išsakyti savo mintis, dalyvauti diskusijoje patyčių tema. Vyravo mintis, kad patyčios yra vienas iš pagrindinių veiksnių, smarkiai žalojančių vaikų psichikos sveikatą ir trukdančių saugiai jaustis mokykloje, namuose, gatvėje.

DSCN2683.jpgDSCN2679.jpg
DSCN2677.jpgDSCN2673.jpg
DSCN2666.jpgDSCN2663.jpg

Kovo 20-oji - Pasaulinė Žemės diena

Pasitikdami lygiadienį, Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" vaikai, pedagogai  kasmet mini Pasaulinę Žemės dieną. Ir šiais metais kovo 20 d., skambant linksmai muzikai, visi rinkosi salėje. Vaikai dainavo dainas apie pavasarį, deklamavo eilėraščius. (plačiau ,,Ugdymas"-,,Gamtosauginis ugdymas")

DSC06408.jpg

DSCN2647.jpg

                           Vasario 28d. vyko metodinis renginys tema ,,Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymo aktualijos". Renginį vedė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Januškevičienė.

DSC01845.jpg
DSC01833.jpg
DSC01825.jpg

Žiemos palydos

                      Vasario 21 dieną įstaigoje  nuo pat ryto šurmuliavo persirengėliai. Čia galėjai sutikti ir žydų,  ir čigonų, ir velniukų.  Persirengėliai nepamiršo aplankyti ir socialinių partnerių. (plačiau ,,Ugdymas"- ,,Etnokultūrinis ugdymas")

DSCN2600.jpg

  Muzikos garsų pasaulyje

Jau nebe pirmi metai Mažeikių lopšelio- darželio ,,Eglutė" bendruomenė draugauja su Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla. Mokyklos pedagogai kartu su savo mokiniais rengia muzikines programas, skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Sausio 31 dieną, nepabūgę šaltuko, jaunieji muzikantai, dainininkai kartu su mokytojais atvyko pas mus į svečius.

Parengtoje muzikinėje programoje skambėjo lietuvių liaudies, lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Vaikai dėmesingai klausėsi  retai girdimų muzikos instrumentų: trimito, trombono, smuiko, kanklių, gitaros, armonikos.

Darželio pedagogai džiaugiasi nuoširdžia partneryste su muzikos mokyklos pedagogais ir jų mokiniais. Muzika ugdo vaikų estetinius ir dorovinius jausmus, kūrybiškumą, moko būti geresniais, o svarbiausia- suteikia džiaugsmo, teigiamų emocijų.

DSC011382.jpg DSC01139.jpg
DSC01140.jpg DSC011432.jpg
DSC01141.jpg DSC01149.jpg
DSC011552.jpg DSC01152.jpg

Trys Karaliai

          Sausio 6 d. į įstaigą atvyko Trys Karaliai, kurie aplankė kabinetus, palinkėjo visiems gerų ir turtingų metų, sveikatos, sėkmės, asmeninės laimės ir priminė, kad jau metas  atsisveikinti su eglutėmis.(plačiau ,,Ugdymas" - ,,Etnokultūrinis ugdymas")

DSCN1996.jpg

Sveikuolių sveikuoliai

         Lapkričio 29d., Mažeikių Senamiesčio pagrindinėje mokykloje, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius organizavo konkursą „Sveikuolių sveikuoliai". Jame dalyvavo komandos iš 11 ikimokyklinių ugdymo įstaigų. Konkurse vaikai sprendė logines užduotis, atsakinėjo į klausimus, dalyvavo estafetėse. Atskiros užduotys buvo skirtos komandų kapitonams.  Konkurso metu vaikai pasitikrino turimas žinias apie sveiką gyvenseną, bei išbandė jėgas su kitų komandų vaikais. Visi dalyviai buvo apdovanoti Mažeikių rajono administracijos švietimo skyriaus padėkos raštais. Vaikai buvo vaišinami ledais, sūreliais, šakočiu. Į darželį vaikai grįžo kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

DSCN1906.jpg DSCN1911.jpg
DSCN1917.jpg DSCN1920.jpg
DSCN1939.jpg DSCN1942.jpg

Lapkričio 16d. - tarptautinė tolerancijos diena 

       Lapkričio 16-tą, tarptautinę tolerancijos dieną, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė" visos grupės įsijungė į „Susitaikymo dienos" akciją. Ši diena švenčiama pirmą kartą, drauge su suomių ir kitų šalių vaikais.

        Ta proga vaikai patys darė atvirukus draugams, mokėsi  gražaus bendravimo žaisdami, dainuodami, sportuodami. „Pinokiai" gražiai pradėjo rytą su šiltais pasisveikinimais ir apsikabinimais. „Ežiukų" ir „Pelėdžiukų" grupės vaikai vieni kitiems dovanojo pačių padarytus atvirukus ir išsakė gražiausius palinkėjimus. Tuo tarpu „Kiškučiai" mokėsi smagių bendravimo žaidimų, kurių metu netrūko nei šypsenų, nei geros nuotaikos. „Gudručiai" sporto salėje su kūno kultūros bei socialine pedagoge žaidė smagius žaidimus - ratelius, mokėsi gražaus bendravimo sportuodami. O „Voveriukus" draugui nusišypsoti ir paduoti ranką  kvietė meninio ugdymo pedagogė. Patys mažieji „Žirniukai", „Kačiukai", ir „Viščiukai" linksmai laiką leido draugų būryje, dovanodami vienas kitam gražią šypseną.

          Diena prabėgo turiningai ir smagiai. Juk ne taip paprasta išmokti susitaikyti ir dirbti drauge. Kartais tam tenka įdėti labai daug pastangų.

PB167317.jpgPB167321.jpg
PB167314.jpg PB167319.jpg
PB167334.jpg PB167331.jpg
PB167333.jpg PB167344.jpg
PB167324.jpg PB167339.jpg

Rudenėlio šventė 

Traukia laikas spalvų dainą -
Rudenėlis čion ateina...
Dėdė derlius skuba, neša
Su gėrybėm džiaugsmo lašą,
Tapdamas tikru draugu,
Kad tik būtų mums smagu.

        Nuo medžių palengva, lyg bijodami užsigauti, lėtai krenta dideli ir maži, geltoni ir rusvi medžių lapai. Kartais į žemę pokšteli koks kaštonas, o viršum medžių ilgomis virtinėmis ilgesingai krykšdami išskrenda paukščiai. Ruduo...

       Įpusėjus auksaspalviui rudeniui, kai visi darbai laukuose, daržuose ir soduose nudirbti, "Rudenėlis" (auklėtoja R. Daukšienė) spalio 14 d. pakvietė visus vaikučius į linksmą rudens gėrybių šventę. "Voveriukų" grupės vaikučiai tapo kopūstėliais, "Pelėdžiukai" - obuoliukais, "Ežiukai" - morkomis, "Kiškučiai" - grybais, "Gudručiai" - agurkėliais, "Pinokiai" - žirniukais ir pupomis. Netikėtai šventėje apsilankė svečiai - kiškis (logopedė K. Railienė) ir ežiukas (auklėtoja L. Tenienė). Šventės metu, netrūko dainelių ir eilėraštukų apie rudenį, grybus, daržoves, vaisius. Visi džiaugsmingai šoko, mįnė mįsles, lenktyniavo. Net ir už lango šėlstantis vėjas neišblaškė džiugios nuotaikos.

DSC01056.jpg DSC01058.jpg
DSC01077.jpg DSC01083.jpg
IMG_00142.jpg IMG_00104.jpg

„Mažųjų širdelės dega krepšiniu"

        Mažeikių lopšelio - darželio „Eglutė" vaikai ir pedagogai rugsėjo 16 d. dalyvavo Respublikiniame plenere „Mažųjų širdelės dega krepšiniu", skirtam Europos vyrų čempionatui pažymėti. Mažuosius plenere dalyvauti pakvietė organizatorius - Šiaulių miesto lopšelis - darželis „Coliukė".

        Vaikai, panaudoję gamtinę medžiagą, dėliojo krepšinio kamuolius įstaigos kieme. Visuose kamuoliuose atsispindėjo Eurobasket 2011 simbolika. O gamtinę medžiagą rinkosi pačią įvairiausią: obuoliukus, astrų, serenčių žiedus, giliukus, kaštonus, pageltusius rudeninius lapus. Taip vaikai padėkojo Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkams už jų sunkų darbą ir pergales.

        Šio plenero tikslas - skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų, domėtis krepšiniu, propaguoti aktyvaus judėjimo metodą ugdymo procese.

P9166692.jpg P9166695.jpg
P9166708.jpg P9166732.jpg
P9166731.jpg P9166738.jpg


P9166712.jpg P9166730.jpg

Akcijos "Spalvotas kampelis" uždarymas

                                                                                         Kiek žmoguje gerumo, tiek jame ir gyvenimo.

                                                                                                                                      [R. V. Emersonas]

       Rugsėjo 8d. lopšelio-darželio "Eglutė" kiemelyje vyko socialinės atsakomybės akcijos "Spalvotas kampelis" pabaigos šventė. Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pradėtos akcijos, kurią organizavo Mažeikių Rotary klubo "Liberta" narės, tikslas buvo surinkti kuo daugiau naujų ir naudotų vaikiškų daiktų: rūbų, žaislų, knygų - ir padovanoti šeimoms, kurių vaikučiams labiausiai jų trūksta. Akcijos rezultatai pranoko lūkesčius ir mūsų lopšelis-darželis gavo daugybe suaukotų vaikiškų daiktų. "Liberta" moterys džiaugėsi, kad žmonių gerumui ribų nėra.

       Šios gražios šventės metu vaikai, kartu su auklėtojomis bei svečiais, dainavo, šoko, linksminosi, dovanojo vieni kitiems šypsenas. Šventės pabaigoje, sugrįžę į grupes,  mūsų mažieji ugdytiniai vaišinosi saldumynais, žaidė su naujais padovanotais žaislais.

DSCN1629a.jpg DSCN1630b.jpg
DSCN1638bb.jpgDSCN1628c.jpg
DSCN1627d.jpg DSCN1631e.jpg
DSCN1642f.jpg DSCN1647.jpg

Rugsėjo 1-oji mūsų darželyje

Per auksinių lapų tiltą,

Rudenio klevų supiltą,

Varpeliu rugsėjis šaukia,

Į darželio grupę jaukią.

      

                    Pakili rugsėjo 1-osios šventė vyko mūsų lopšelyje-darželyje "Eglutė". Tai diena, kai po ilgų vasaros atostogų į lopšelį-darželį sugrįžo klegesys, juokas, besišypsantys vaikai. Tėvai, vaikai ir pedagogai šią gražią dieną susirinko lopšelio-darželio kiemelyje. Čia juos pasitiko šventiškai papuošta aplinka. Visur mirgėjo įvairiaspalviai rudeninių gėlių žiedai, margaspalviai klevo lapai, spalvoti balionai. Renginio vedančioji (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Veselienė) pasveikino visus susirinkusius su prasminga rudens švente, bei pakvietė vaikučius nuotaikingai papramogauti. Šiltus sveikinimo žodžius tarė lopšelio-darželio direktorė Loreta Gečienė. Ji visus pasveikino su gražia švente, palinkėjo nuoširdaus tarpusavio bendradarbiavimo, savitarpio supratimo, sėkmingų, kūrybingų ir turiningų mokslo metų. Renginio metu skambėjo muzika ir dainos (meninio ugdymo pedagogė Elona Juškevičienė). Džiugią nuotaiką visą šventę skleidė pasakų personažas "Pepė" (auklėtoja Kristina Liaudinskaitė), kuri padovanojo vaikams spalvotų balionų ir pakvietė savo svajones nupiešti ant asfalto. Lopšelio-darželio rudeniniai takeliai pasipuošė įvairiaspalviais piešinėliais.

      Grįžus į grupes, šventė tęsėsi toliau. Vaikai bendravo, žaidė, dalinosi vasaros įspūdžiais. Tik sugulus dienos miegui, grupėse nutilo šurmulys ir vaikučių balsai. Tikėkimės jų sapnai buvo spalvingi, kaip pirmoji diena darželyje.

       Rugsėjo 1-oji - tai diena, kuria prasideda kažkas naujo, tai šventė, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų... Ir lopšelio-darželio kolektyvas tikisi, kad mūsų įstaiga - tai pradžia didžiulio kelio, kuris dovanos atradimo džiaugsmą, įkvėpimą, žinių troškimą, ir bus sėkmingas bei kūrybingas.   

DSCN1570.jpg

DSCN1573.jpg 

DSCN1578.jpgDSCN1582.jpg
DSCN1601.jpgDSCN1602.jpg
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

 

KALBOS KOREKCIJA

 

               Vaikai nekantriai laukia logopedės užsiėmimų. Jauki aplinka, įdomūs pratimai suteikia vaikams daug džiugių emocijų, per žaidimą šalinami kalbos sutrikimai.

DSCN3037.jpg
DSCN3036.jpg

KALBOS SAVAITĖ „MANO GRAŽI KALBA"


         Balandžio 16-20 dienomis mūsų įstaigoje vyko Kalbos savaitė, kurios metu logopedė lankėsi grupėse, darė su vaikais lūpų, liežuvėlio mankštas, lavino foneminę klausą, plėtė žodyną.

     Kalbos savaitės tikslas:

 1. Ugdyti vaiko norą bendrauti su bendraamžiais ir kitais žmonėmis.
 2. Žadinti vaikų susidomėjimą gimtąja kalba, ugdyti gebėjimą pasirinkti išraiškingesnius, vaizdingesnius posakius, žodžius, norint aiškiai ir sklandžiai išreikšti norimą mintį.

    Uždaviniai:

 1. Aktyvinti gimtosios kalbos žodyną.
 2. Ugdyti taisyklingą, rišlią vaikų kalbą.
 3. Suteikti vaikams kūrybinio džiaugsmo.
 4. Skatinti žodinę raišką.

   Paskutinę savaitės dieną, penktadienį, visi rinkosi salėje baigiamąjam renginiui. Visus metus logopedės užsiėmimus lankę vaikai deklamavo eilėraščius, vaidino savo draugams pasaką ,,Pirštinė". Įstaigos bendruomenė galėjo pasidžiaugti vaikų kūrybinių darbelių paroda ,,Mano gražiausias žodis".

DSCN2950.jpg
DSCN2946.jpg
DSCN2940.jpg
DSCN2948.jpg
DSCN2943.jpg
DSCN2939.jpg

______________________________

Įstaigoje dirba logopedė Kristina Railienė 

LOGOPEDO DARBO LAIKAS

PIRMADIENIS     8.30-13.00

ANTRADIENIS      8.30-13.00

TREČIADIENIS       8.30-13.00

KETVIRTADIENIS    8.30-13.00

PENKTADIENIS      8.30-13.00

KONSULTACIJOS TĖVELIAMS IR AUKLĖTOJOMS

PIRMADIENIS         13.00-14.00

ANTRADIENIS        13.00-14.00

TREČIADIENIS         13.00-14.00

KETVIRTADIENIS   13.00-14.00

PENKTADIENIS       13.00-14.00

Logopedė išsiaiškina vaikų kalbos, kalbėjimo bei komunikacijos sutrikimų pobūdį, įvertina ir numato palankiausias sutrikusios kalbos plėtotės, korekcijos priemones ir būdus. Taip pat dirba su vaikais individualiai ir pogrupiais, taiko specialiojo poveikio priemones kalbos, kalbėjimo bei komunikacijos sutrikimams šalinti.

Logopedė moko vaikus taisyklingai tarti garsus, girdėti ir skirti garsus, pažinti raideles, kalbėti gramatiškai taisyklingais sakiniais, sekti pasakas. Logopedinių užsiėmimų metu vaikai mokosi, prie šviesos stalo žaidžia lavinamuosius žaidimus ,ugdomi intelektualiniai jų gebėjimai.

DSCN2621.jpg
DSCN2618.jpg
DSCN2617.jpg DSCN2614.jpg

SVEIKATOS STIPRINIMAS

 

2011-2012 m.m. ,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI"

                           (vaikai nesirgę per mokslo metus)

IMG_0230.jpg

3 gr. „Voveriukai" - Maikas Mišeikis ir Eneida Sidabraitė.

IMG_0219.jpg

4 gr. „Pelėdžiukai" - Džiugas Balsys ir Milena Šležaitė.

IMG_0226.jpg

5 gr. „Ežiukai" - Justas Selenis, Dovydas Bartkus ir Gražvydas Mišeikis.

421.jpg

6 gr. „Kiškučiai" - Emilis Japertas.

IMG_0234.jpg

7 gr. „Žirniukai" - Kristupas Videikis.

IMG_0224.jpg

9 gr. „Pinokiai" - Arnas Andriejauskas.

        Gegužės 9 dieną keletas futbolo būrelį lankančių vaikų drauge su kūno kultūros pedagoge K. Liaudinskaite dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos ir Mažeikių ,,Atmosferos" vaikų futbolo festivalyje ,,Mažeikiai 2012". Mažieji futbolininkai labai stengėsi ir, įveikę visus varžovus, užėmė pirmą vietą ir tapo taurės ,,Vaikų futbolo festivalis PALMA-CUP" laimėtojais. Labai didžiuojamės, kad mūsų ugdytinis Dovydas Bartkus gavo ,,Daugiausiai įvarčių įmušusio" žaidėjo apdovanojimą.  

DSCN3141.jpgDSCN3144.jpg
DSCN3151.jpg
DSCN3158.jpg
DSCN3165.jpg
DSCN3153.jpg

 

9 gr. tėvų anketinės apklausos „Ar saugu darželyje?" rezultatų analizė

Tyrimo tikslas

Sužinoti tėvų nuomonę, ar jų vaikai saugūs darželyje.

Anketoje buvo naudojami uždaro (kai respondentas turėjo pasirinkti 1 variantą iš kelių siūlomų atsakymų) ir atviro (kai atsakymo nereglamentavo jokios ribos ir respondentas galėjo atsakyti kaip pageidauja ir ką nori) tipo atsakymų variantai. Anketą sudarė 3 klausimai: 1. Ar manote, kad vaikai darželyje yra saugūs? 2. Ar darželio patalpose (grupėje, koridoriuose, salėje ir kt.) esate pastebėję ką nors, kas kelia pavojų vaikų sveikatai ar gyvybei? 3. Ar darželio teritorija (kiemas, želdiniai) bei joje esantys įrenginiai yra tvarkingi ir saugūs?

Išvados: Tyrimo rezultatai (tėvų nuomone) leidžia teigti, kad vaikai darželyje:

 • yra saugūs;
 • darželio patalpos nekelia pavojų vaikų sveikatai, gyvybei;
 • darželio teritorija bei joje esantys įrenginiai yra tvarkingi ir saugūs.

Tyrimą atlikto auklėtoja - metodininkė N. Druskinienė 2012 m. vasario mėn.

             

Tėvų anketinės apklausos „Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ikimokykliniame amžiuje" rezultatų analizė

Tyrimo tikslas

 • Ištirti tėvų požiūrį į sveikos gyvensenos formavimą ikimokykliniame amžiuje.

Tyrimo uždaviniai

 • Nustatyti kaip formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai ikimokyklinio amžiaus vaikų šeimose;
 • Nustatyti priimtiniausius tėvams būdus bei formas, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius ikimokykliniame amžiuje.

Tiriamųjų apklausos duomenimis, galima teigti:

 • Vaikų sveikatos ugdymui šeimose sudarytos geros sąlygos;
 • Savo šeimose tėvai iš dalies taiko sveikos gyvensenos principus;
 • Visos šeimos turi bei naudojasi įvairiu sportiniu inventoriumi;
 • Dauguma tėvų sportuoja patys ir pratina sportuoti vaikus;
 • Didžioji dauguma respondentų turiningai organizuoja laisvalaikį;
 • Tėvai nepakankamai skiria dėmesio vaikų dienos režimui savaitgaliais;
 • Dauguma  tėvų kalbasi su vaikais apie sveikatą žalojančius veiksnius;
 • Tėvai grūdina savo vaikus, maitinimą organizuoja iš dalies pagal sveikos mitybos principus;
 • Dauguma tėvų domisi sveikos gyvensenos klausimais ir naudojasi įvairiais šaltiniais žinioms apie sveiką gyvenseną papildyti.
 • Daugiausiai informacijos tėvai gauna darželyje (35 %).

Tyrimą atliko 9 gr. „Pinokiai"  ikimokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja metodininkė Nijolė Druskinienė. 2012 m. vasario mėn.

Dėl išsamesnės anketinės apklausos rezultatų analizės kreiptis į sveikatos komandą.

         

         

Projektas ,,Mokomės teisingai maitintis"

       Mūsų įstaigoje vasario mėnuo buvo paskelbtas  sveikatingumo mėnesiu. Šiuo laikotarpiu pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai vykdė projektą  ,,Mokomės teisingai maitintis".  Projekto tikslas: sveikos mitybos įpročių formavimas. Buvo siekiama, kad vaikai:

                                       - suformuotų teisingo maitinimosi nuostatas;

                                       - suprastų, jog svarbu reguliariai maitintis;

                                       - žinotų, kokie patiekalai yra tinkamiausi pusryčiams;

                                       - žinotų, kodėl reikia nuolat valgyti patiekalus iš grūdinių kultūrų;

                                       - gerai nusiteikę valgytų košę.

Vykdydami projektą, apklausėme tėvelius, kokie jų šeimos mitybos įpročiai, kaip  laikomasi dienos režimo, kokios populiariausios košės. Kiekviena grupė ,,išleido" receptų knygą ,,Šeimos mėgstamiausia košė". Buvo renkamos vaikų mintys apie košę, organizuotos ekskursijos į darželio virtuvę, kur vaikai stebėjo, kaip verdama košė, piešė iliustracijas pasakoms apie košę, patys kūrė pasakėles, rengė darbelių parodą ir t.t.

Mėnesio veiklą vainikavo grupių prisistatymai, kuriuose vaikai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias, meninius sugebėjimus.Taip pat vaikai su dideliu susidomėjimu, o suaugusieji, gal būt, su nostalgija žiūrėjo senąją animaciją - filmuką ,,Kaip kiškutis nenorėjo valgyti..." Tikimės, kad tiek vaikai, tiek tėveliai įgytas žinias apie sveiką mitybą pritaikys šeimoje (nors iš dalies).

Lai takas, kuriuo keliauja visa mūsų bendruomenė, veda sveikatos link.

IMG_0653.jpgIMG_0652.jpg
IMG_0647.jpgIMG_0640.jpg
IMG_0639.jpg

Kvėpavimas - nuostabi dovana

Norint išsaugoti fizinį ir protinį aktyvumą, turime pradėti nuo paties svarbiausio dalyko - taisyklingo kvėpavimo. Vasario 24 d. l0pšelio - darželio „Eglutė" sporto salėje pedagogės kartu su kūno kultūros pedagogė Kristina Liaudinskaite mokėsi taisyklingo kvėpavimo pratimų, juos derino su judesiais. Veiklos metu sužinojo, kad netaisyklingas, paviršutinis kvėpavimas neretai gali būti daugelio fizinių ir psichinių susirgimų priežastis. Padariusios mankštą, atlikusios taisyklingus kvėpavimo pratimus, visos dalyvės į darbo vietas grįžo geros nuotaikos, atsipalaidavusios.

kvepavimas3.jpg
kvepavimas2.jpg
kvepavimas1.jpg

                            

Sportinė pramoga ,,Juokis, žaisk ir sportuok"           2012 m. vasario 22 d. kūno kultūros pedagogė Kristina Liaudinskaitė organizavo sportinę pramogą ,,Juokis, žaisk ir sportuok". Sveikatos komanda pasikvietė į svečius lopšelio - darželio ,,Žilvitis" vyresniosios grupės vaikus ir pedagoges. Vaikai kartu sportavo, šoko, žaidė judrius žaidimus, dalyvavo atrakcionuose. Savo vikrumą, jėgą ir greitumą išbandė estafetėse. Kartu su vaikais linksminosi ežiukas ( aukl. L.Tenienė). Vaikai dar kartą įsitikino, kad sportas, žaidimai, gera nuotaika ne tik gerina sveikatą, bet ir stiprina draugystę.

sport2.jpg sport1.jpg
DSC01397.jpg
DSC01387.jpg

                      Vaiko sveikata - ugdymo vertybė. Išugdyti sveiką vaiką, stiprų, gerai fiziškai ir psichiškai išsivysčiusį žmogų, yra didžiulis menas ir mokslas.Vaikų sveikatai įtakos turi ugdymo procesas, fizinis aktyvumas, psichologiniai veiksniai, mityba, asmens higiena, ugdymo institucijos, namų aplinka. Gera sveikata pati neateina. Tam reikia pedagogų ir tėvų rūpesčio, pastangų, sistemingo ir nuoseklaus darbo. Siekdami geresnio sveikatos ugdymo proceso ir norėdami pasidalinti savo gerąja patirtimi su kitais respublikos darželiais, 2012 m. sausio 2 d. Mažeikių lopšelis - darželis ,,Eglutė" įstojo į Respublikinę ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociaciją  ,,Sveikatos želmenėliai" .

                 Įstaigos ugdytiniai kiekvieną rytą pradeda rytmetine mankšta, kuriai vadovauja kūno kultūros pedagogė Kristina Liaudinskaitė. Rytmetinė mankšta pažadina vaiko organizmą, nuteikia jį darbingumui .Mankšta aktyvina širdies, kvėpavimo takų ir kitų organų darbą, formuoja taisyklingą laikyseną. Mankštos metu sukuriama vienodai žvali vaikų nuotaika, būtina tolesnei jų veiklai.

DSCN2555.jpgDSCN2554.jpg

                   Didelis dėmesys darželyje skiriamas plokščiapėdystės profilaktikai. Vaikai skatinami vaikščioti basomis nelygiu paviršiumi (akmenukais, kaštonais, žirniais).

DSCN2559.jpg
DSCN2556.jpg

Akcija „Augsiu aktyvus 2011"

         Spalio 21 d. (penktadienį) 11 val., šalies ugdymo įstaigose vyko akcija „Augsiu aktyvus 2011". Akcijos tikslas - parodyti jaunimui fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime, paskatinti jaunus žmones keisti gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį. Prie masinės mankštos prisijungė 711 Lietuvos darželių, mokyklų ir gimnazijų. Pasiektas šalies mankštos rekordas: vienu metu mankštinosi beveik 112 tūkstančių vaikų ir pedagogų. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio vaikai. Kartu su ugdytiniais dalyvavo pedagogai ir kiti darželio darbuotojai.  Mankšta pradėta įstaigos skanduote „Jei sportuosime visi, būsime labai sveiki". Vėliau skambant smagiai muzikai, su šypsena veiduose energingai atlikome įvairius pratimus. Tikime, kad toks aktyvus dalyvavimas masinėje mankštoje turės įtakos darželio bendruomenei laipsniškai keisti gyvenimo būdą į dar aktyvesnį, paskatins susimąstyti apie sveikesnę mitybą, poilsį ir turiningą veiklą.

IMG_6354.jpgIMG_00062.jpg
IMG_00106.jpg IMG_6359.jpg

MENINIS UGDYMAS

             Atšilus orams dailės studijos pedagogė su vaikais darbelius kuria lauke. Tam panaudojamos gamtinės medžiagos: akmenukai, smiltelės, gėlių žiedeliai. Vaikai labai džiaugiasi, galėdami savo meninius gebėjimus išreikšti įvairiomis formomis.

DSC02013.jpg
DSC02014.jpg
DSC02015.jpg
DSC02016.jpg
DSC02017.jpg
DSC02019.jpg
DSC02021.jpg
110.jpg

           Muzikinis lavinimas - neatsiejama ugdymo dalis. Meninio ugdymo pedagogė E. Juškevičienė mažais žingsneliais veda vaikus į nuostabų muzikos pasaulį. Vaikai mokomi suprasti įvairią muziką (klasikinę, liaudišką, estradinę), turi galimybė ne tik klausytis muzikos įrašų, bet ir patys muzikuoti, dainuoti, šokti.

DSCN2872.jpg
DSCN2864.jpg
DSCN2852.jpg
DSCN2850.jpg
DSCN2849.jpg
DSCN2844.jpg

          Įstaigos ugdytiniai labai džiaugiasi, galėdami  savo meninius gebėjimus išreikšti dailės studijoje. Pedagogė L. Tenienė nestokoja kūrybinių minčių ir idėjų, kurias perteikia vaikams. Studijos vaikų kūrybiniai darbeliai eksponuojami ne tik darželyje nuolat veikiančioje parodėlėje, bet gan dažnai iškeliauja į įvairius  respublikos mastu rengiamus konkursus.

DSC01522.jpgDSC01524.jpg
DSC01528.jpg
DSC01529.jpg
DSC01531.jpg
DSC01532.jpg

Dailės studijos vadovės, auklėtojos Loretos Tenienės keletas darbų

DSC01243.jpg DSC01203.jpg
DSC01542.jpg DSC01172.jpg
DSC01541.jpg DSC01539.jpg
DSC01537.jpg

                          Vaikai labai noriai lanko įstaigoje veikiančią dailės studiją, kuriai vadovauja auklėtoja Loreta Tenienė. Studijoje mažieji dailininkai turi galimybę išbandyti įvairias dailės technikas, o vaikų darbeliai eksponuojami nuolat veikiančioje parodėlėje.

DSC01535.jpgDSC01533.jpg
DSC01534.jpg
DSC01530.jpg
DSC01222.jpgDSC01242.jpg
DSC01229.jpgDSC01227.jpg
DSC01225.jpg

DSC01223.jpg

GAMTOSAUGINIS UGDYMAS

GAMTOSAUGINĖMS MOKYKLOMS IR DARŽELIAMS ĮTEIKTOS ŽALIOSIOS VĖLIAVOS

                  Gegužės 10 d. lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" vyko Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo ceremonija. Žaliosios vėliavos pirmą kartą buvo įteiktos Mažeikių lopšeliams-darželiams ,,Eglutė", ,,Bitutė" ir ,,Buratinas". Kitos Gamtosauginės mokyklos ir darželiai gavo Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatus už gamtosauginę veiklą. Apdovanojimus įteikė Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė  Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė. Darniu bendradarbiavimu su ,,Eglutės" darželiu džiaugėsi Mažeikių miškų urėdijos girininkas Rimantas Aleksandravičius. Lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė savo draugams iš kitų ugdymo įstaigų dovanojo savo darželio simbolį - eglutę.  Žalioji vėliava suteikiama tik vieneriems metams, todėl mokykla, gavusi šį apdovanojimą, turi tęsti pradėtus darbus, norėdama ją gauti ir kitais metais.

DSC02292.jpgDSC02297.jpg
DSC02266.jpg
DSC02251.jpg
DSC022322.jpg
07.jpg
DSC02198.jpg
DSC02204.jpg
DSC02215.jpg
DSC02211.jpg
DSC02220.jpg
DSC02227.jpg

   

AKCIJA ,,UŽ TVOROS NORIM ŠVAROS"

                         Mūsų įstaigos pedagogai nuo mažų dienų vaikams skiepija nuostatą, kad žmogui labai svarbu, kokia aplinka jį supa, kad tarp švarios, sveikos aplinkos ir sveikatos yra neatsiejamas ryšys.    Gegužės 4 dieną ugdymo įstaigoje buvo organizuota akcija ,,Už tvoros norim švaros". Talkoje dalyvavo grupių auklėtojos, vaikai, administracija. Džiugu, kad į margą talkininkų būrį įsiliejo nedidelis tėvų būrelis. Buvo tvarkomos žaidimų aikštelės, alpinariumas apsodintas gėlėmis, spygliuočiais. Kai kurių grupių auklėtojos su vaikais triūsė už tvoros, rinko šakeles, nekultūringų žmonių numestas šiukšles. Manome, kad vaikai, prisidėdami prie aplinkos tvarkymo, išmoks ją saugoti ir tausoti, nešiukšlins patys ir perspės tai darančius.

DSC06640.jpgDSC06642.jpg
DSC06671.jpg
DSC06677.jpg

Balandžio mėnesį jau pradedami sėjos darbai daržuose. Grupės „Gudručiai" vaikai, pasiėmę kastuvėlius, laistytuvus, išsiruošė į daržą. Vaikai sėjo morkas, salotas, ridikėlius. Mažieji gamtininkai jau nuo vasario mėnesio grupėje su auklėtojų pagalba augino žirnių, pupelių, rūgštynių, baziliko daigelius. Pastarieji ištįso, sustiprėjo, net ankšta vazonėlyje pasidarė. Todėl išnešėme daigelius ir rūpestingai pasodinome įstaigos darže. Gležnos vaikų rankelės pačios pureno žemę, nešė daigelius bei laistė. Užauginti augalą- tai ne vienos dienos darbas. Vaikai suprato, kad jie dabar patys įsipareigoję kaskart domėtis ir prižiūrėti darže augančias daržoves, prieskoninius augalus. Greitai teks „išprašyti" pirmąją žolę, nuolatos patikrinti, ar neišdžiūvusi žemė. Darbas ilgas ir atsakingas. Dėl to užderėjusios daržovės , manome, bus laukiamos ir skanios.

P4278721.jpg
P4278718.jpg
P4278712.jpg
P4278709.jpg

                      Atšilus orams mažieji gamtos mylėtojai, drauge su auklėtojomis, suskubo tvarkyti savo įstaigos aplinką.

DSCN2929.jpg
DSCN2931.jpg
DSCN2927.jpg
DSCN2925.jpg
DSCN2903.jpg
DSCN2901.jpg

Vasario mėnesį lopšelyje - darželyje ,,Eglutė" vyko akcija ,, Pirkinių maišelis iš senų marškinių". Akcijos metu visi pedagogai, vaikų tėvai buvo raginami pasiūti pirkinių maišelį iš nenaudojamo audinio, tuo prisidėdami prie gamtos, aplinkos išsaugojimo. Iš polietileno pagaminti maišeliai yra ilgaamžė šiukšlė. Jie suyra per 500 metų. Džiaugiamės savo ugdytinių tėveliais, kurie palaikė mūsų iniciatyvą ir pasiuvo gražius, įdomiai dekoruotus maišelius.

DSC06325.jpg

DSC06333.jpg

DSC06336.jpg

Kovo 20-oji - Pasaulinė Žemės diena

Pasitikdami lygiadienį, Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" vaikai, pedagogai  kasmet mini Pasaulinę Žemės dieną. Ir šiais metais kovo 20 d., skambant linksmai muzikai, visi rinkosi salėje. Žemės dienos renginį vedė auklėtoja Rima Skrinskienė. Ji pasidžiaugė, kad įstaigos bendruomenė aktyviai dalyvauja gamtosauginėse akcijose, aplinkos tvarkymo talkose, kad pedagogės moko ugdytinius mylėti, globoti gamtą. Vaikai dainavo dainas apie pavasarį, deklamavo eilėraščius. Priešmokyklinės grupės vaikai, kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Laima Veseliene,  parašė laišką Žemei, kurį perskaitė visiems renginio dalyviams.  Šventė tęsėsi lauke. Vaikai, pasidžiaugę prie įstaigos iškelta Žemės vėliava, papuošė medelius ir pievelę pačių pagamintais paukšteliais, gėlytėmis. Ant įstaigos kieme augančio berželio šakų kiekviena grupė  pakabino po varpelį. Renginio vedėja auklėtoja R. Skrinskienė palinkėjo, kad ,,varpelių skambėjimas mums primintų sugrįžusių paukštelių balsus ir skatintų gyventi darnoje su gamta".

DSC06408.jpg

DSCN2646.jpg
DSCN2647.jpgDSCN2650.jpg
DSCN2651.jpgDSCN2654.jpg
DSCN2657.jpgDSCN2659.jpg

Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė baigė vykdyti Gamtosauginių mokyklų akciją ,,Litter less"( ,,Mažiau šiukšlių"). Akcijos tikslas- sumažinti šiukšlių kiekį ir įtakoti ilgalaikius jaunų žmonių elgesio pokyčius. Akcijos metu buvo organizuotos aplinkosauginės akcijos, kūrybinių darbelių iš atliekų parodos, piešinių konkursas ,,Šiukšlės darko aplinką". Įgyvendindami aplinkosaugines veiklas mes bendradarbiavome su kitų šalių mokyklomis.

DSC06031.jpg DSC06047.jpg

Rūpinamės miško gyventojais

                 Sausio 26 d. grupės ,,Kiškučiai" vaikai, auklėtojos ir  auklėtojų padėjėja išsiruošėme į pagalbą miško gyventojams. Pilnais maišais šieno, bulvių, morkų, kopūstų, kruopų pasukome Balėnų miškų link. Prie girininkijos mus pasitiko Balėnų girininkijos girininko pavaduotojas Jonas Petkevičius. Jo lydimi visureigiu džipu išvažiavome į mišką prie šėryklų. Palikę maistą žvėreliams, vaišinomės karšta arbata ir sumuštiniais, šildėmės prie laužo, ieškojome žvėrelių pedsakų sniege.

DSCN2126.jpg DSCN2128.jpg
DSCN2146.jpg DSCN2150.jpg

Mažieji skuba į pagalbą

Kiekvieną žiemą , stipriau paspaudus šaltukui,  Mažeikių lopšelio- darželio ,,Eglutė" bendruomenė skuba į pagalbą miško gyventojams.

Sausio 24 dieną grupių ,,Ežiukai" ir ,,Voveriukai" auklėtojos ( Laima Veselienė ir Sandra Kneitienė) su vaikučiais, jų tėveliais skubėjo į Tirkšlių miškelį Mažeikių rajone. Vyko ten ne tuščiomis, o su lauktuvėmis žvėreliams. Pačios auklėtojos, vaikų tėveliai pridėjo pilnus krepšius daržovių: morkų, bulvių, kopūstų, surinko maisto likučių lauknešėlius.

Prieš ruošiant stalą miško gyventojams, vaikai kartu su kūno kultūros pedagoge Kristina Liaudinskaite žaidė ratelius, imitavo žvėrelių  judesius, spėliojo mįsles. Visas atvežtas lauktuves vaikai sudėjo ant faneros lakštų, šieną - į ėdžias. Nebuvo užmiršti ir paukšteliai: jiems paberta kruopų, duonos trupinių.

Grupių auklėtojos džiaugėsi, kad tėvai  buvo aktyvūs akcijos ,,Į pagalbą žvėreliams ir paukšteliams" dalyviai, kartu su savo vaikais dalyvavo gerumo pamokėlėje. Visi pažadėjo nepamiršti miško gyventojų ir dar ne vieną kartą juos aplankyti.

DSC06118.jpg

DSC06139.jpg

DSC06154.jpg

Laikraštis ,,Žaliojo spygliuko naujienos" Nr. 1.1 

Laikraštis ,,Žaliojo spygliuko naujienos" Nr. 1.2

         Įstaigos bendruomenė, nuo 2011m. rugsėjo mėnesio, įsijungė į Gamtosauginių mokyklų programą. Lapkričio 16d. darželio atstovai vyko į Gamtosauginių mokyklų konferenciją Kaune ,,Aplinkosauga ir ekologinis ugdymas įgyvendinant Gamtosauginių mokyklų programą".

        Konferencijos metu buvo skaitomi pranešimai:

 • Klimatas ir mes Dr. Audronė Galvonaitė, Lietuvos hidrometereologijos tarnybos prie LR Aplinkos ministerijos Klimatologijos skyriaus vedėja
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO): vakar ir šiandien Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys
 • UAB,, Ekogroup" atstovo pranešimas

        Mokyklų atstovai dalijosi praktinės veiklos patirtimi, vyko diskusijos.

045.jpg
050.jpg
053.jpg057.jpg

Mažieji rodo pavyzdį

       Mums visiems labai svarbu nuo pat mažų dienų mokyti vaikus pažinti gamtą, ugdyti gamtosaugos nuostatas, suteikti vaikams gamtos įspūdžių. Spalio 25 dieną mažieji gamtos bičiuliai iš darželių: ,, Eglutė", ,, Žilvitis", ,, Buratinas", rinkosi Sodų parkelyje. Mažieji kartu su auklėtojomis švarino parkelio aplinką. 6 grupės vaikai su auklėtoja Laima Drungiliene ir auklėtojos padėjėja Irena Malakauskiene praeiviams dalino lankstukus apie atliekų rūšiavimą. Mūsų tikslas buvo atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimą, parodyti, kad darželyje vaikai nuo mažens mokomi ekologinės  abėcėlės.

DSC05883.jpg DSC05888.jpg
DSC05897.jpg

Pasaulinė medžių sodinimo diena  

          Rugsėjo 21 d. Pasaulinė medžių sodinimo diena - Jungtinių Tautų tarptautinė taikos diena. Medžių sodinimo akcija vyksta nuo 2004 metų ir yra labai populiari visame pasaulyje. Tai puikus būdas skatinti viso pasaulio vaikus rūpintis juos supančia aplinka.

       Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" mažieji gamtos mylėtojai šioje tarptautinėje akcijoje dalyvauja jau antri metai. Ši akcija sutampa su tarptautinio projekto ,,Litter less" (Mažiau šiukšlių) pradžia, mūsų ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje.

       Rugsėjo 21 dieną 10 val. priešmokyklinės grupės vaikai (gr. ,,Ežiukai"), jų tėveliai ir pedagogės Laima Veselienė, Rasa Januškevičienė išvyko į parką skirtą Lietuvos tūkstantmečiui (Mažeikių rajone). Ten visus maloniai sutiko Mažeikių miškų urėdijos Mažeikių miškų girininkas Rimantas Aleksandravičius. Jis papasakojo parko atsiradimo istoriją, parodė kiek ir kokių medelių pasodinta. Ponas Rimantas pabrėžė, kad medelius sodino mokiniai, mokytojai, o darželio vaikai atvyko pirmą kartą.

      Darželio ,,Eglutė" priešmokyklinukai, padedami tėvelių, auklėtojų pasodino 10 eglučių, uždėjo žymeklius, kad atvykę po kiek laiko galėtų pasidžiaugti paaugusiomis eglutėmis.

     Po darbo vaikai apžiūrėjo medelyno sodinukus, vaišinosi obuoliais, saldumynais. Girininkas Rimantas Aleksandravičius pasidžiaugė vaikų darbu, pedagogais, kurie nuo mažens moko vaikus rūpintis gamta, ugdo gamtosaugos nuostatas. Vaikas, pasodinęs medelį, tikrai nelaužys jo šakų, sudrausmins kitus - sakė jis.

    Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Veselienė akcijos partneriams nuo įstaigos bendruomenės padovanojo melisos vaistažolių. Vaistingieji augalai auga mūsų ugdymo įstaigos darže ir vaikai tą daržą prižiūri.

DSC05725.jpgDSC05724.jpg
DSC00756.jpg DSC00746.jpg
DSC00740.jpg

       Tądien, mažesnieji darželio vaikai tvarkė darželio aplinką. Talkoje dalyvavo visi: ir maži, ir dideli. Lopšelinukai gėrėjosi rudeniniais gėlių žiedais, pureno žemę. Didesni rinko šiukšles, kiti kabino kastuvėliais žemes, jas nešė, formavo būsimą alpinariumą.

     Džiugu, kad mūsų darželio vaikai ne tik mokosi pažinti gamtą, bet ir savo rankomis kuria grožį, ugdosi šeimynišką požiūrį į gamtą.

P9216767.jpgP9216766.jpg
P9216769.jpg P9216785.jpg
P9216772.jpg P9216778.jpg

    

Mažieji džiaugiasi pirmuoju derliumi

       Vaikams patinka kapstytis žemėje, stebėti kaip auga gėlės, daržovės, nuimti derlių. Tačiau yra tokių vaikų, kurie tokios galimybės neturi: jų tėvai neturi daržo, šalia nėra senelių, kurie galėtų su jais bendrauti ir pan.

      Mūsų lopšelio-darželio "Eglutė" pedagogai nusprendė ugdymo įstaigos teritorijoje įrengti mini daržą, kad vaikai, padedami pedagogų, galėtų auginti daržoves, vaistinguosius augalus, ravėti, laistyti, ugdytis darbo įgūdžius.

      Pavasarį, priešmokyklinės grupės vaikai, kartu su auklėtoja Sandra Kneitiene, darže pasėjo morkų, salotų, agurkų, petražolių, ridikėlių, pasodino braškių, kelias bulves, svogūnus. Iki vasaros pradžios vaikai kasdien prižiūrėjo darže augančias daržoves: laistė, ravėjo piktžoles. Užderėjo puikus derlius: išdygo bulvės, užaugo pomidorai, braškės, sužaliavo svogūnų laiškai, salotos. Rugsėjį po atostogų sugrįžę darželio vaikai negalėjo atsistebėti darže pamatę dvi raudonas braškes, malonų kvapą skleidžiančias melisas, čiobrelius, šaltmėtres.

       Pedagogai bei tėvai džiaugiasi, kad vaikai gauna įvairių gamtos potyrių, stiprinamas jų ryšys su gamtos pasauliu, ugdomi darbo įgūdžiai, vaikai mokomi gražiai bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais ir suaugusiais.

DSC05533.jpg DSC05535.jpg
DSC05539.jpg DSC05540.jpg

ETNOKULTŪRINIS UGDYMA

Piemenėlių gegužinė

                          Gražią gegužės 24 d. pavakarę Etnokultūros komanda sukvietė įstaigos bendruomenę į ,,Piemenėlių gegužinę". Gaspadinė (auklėtoja L. Veselienė) ir Gaspadorius (auklėtoja L. Tenienė) papasakojo susirinkusiems apie Jurginių ir Sekminių papročius, dainavo lietuvių liaudies dainas. Kaimynė Onelė (auklėtoja L. Drungilienė) pamokė vaikus senovinių žaidimų,drauge su mažaisiais ,,piemenėliais" sekė pasakas be galo. Šventės pabaigoje visi vaišinosi naminiu sūriu ir gira.

DSC02331.jpg
DSC02376.jpg
DSC02393.jpg
DSC02337.jpg
DSC02384.jpg
DSC02413.jpg

Atvelykis

                     Balandžio 13 dieną Etnokultūros komanda sukvietė visus į Atvelykio šventę. Velykų bobutė (auklėtoja Laima Veselienė) papasakojo apie Velykų papročius, paaiškino vaikams, kodėl Atvelykis dar vadinamas Vaikų velykėlėmis. Kiškutis (auklėtoja Kristina Liaudinskaitė) pamokė liaudiškų žaidimų,  vaišino vaikus kiškio pyragu, o Zuikienė (auklėtoja Laima Drungilienė) su zuikučiais paaiškino, kaip galima nudažyti kiaušinius, nenaudojant cheminių dažų, parodė įvairiausia technika margintų margučių. Velykų bobutė priminė, kad labai svarbu per Velykas ir Atvelykį yra suptis, ridenti margučius, pagal senovinius papročius laistytis vandeniu ir jokiu būdu negalima pykti, jei kas nors tave apliejo. Baigiantis  šventei vaikai, pačių margintais margučiais, papuošė kieme augantį berželį.

DSCN2776.jpg
DSCN2780.jpg
DSCN2782.jpg
DSCN2786.jpg
DSCN2797.jpg
DSCN2808.jpg
DSCN2813.jpg
DSCN2828.jpg
DSCN2830.jpg
DSCN2837.jpg

Ruošiamės Šv. Velykoms

Verbų sekmadienį prasideda Didžioji savaitė. Pačios svarbiausios šios savaitės dienos - Didysis tridienis: ketvirtadienis, penktadienis ir Velyknaktis: naktis iš šeštadienio į sekmadienį. Kodėl ši savaitė vadinama Didžiąja? Todėl, kad per ją paminimi didieji mūsų tikėjimo slėpiniai. Šią savaitę negalima bartis, pavydėti, nepriimtina, ypač šeštadienį, ką nors skolintis ar skolinti, nes nesiseks gyventi. Pirmoji reikšmingiausia Didžiosios savaites diena - Didysis ketvirtadienis, vadintas dar „čystuoju ketvirtadieniu". Šią dieną buvo tvarkomos sodybos, sodai, namai, krečiami kaminai, iš trobų išnešama visa, kas nereikalinga.

Mūsų įstaigos etnokultūrine kryptimi dirbančių grupių vaikai, laikydamiesi tautos tradicijų, Didįjį ketvirtadienį paskyrė grupių tvarkymo, pasiruošimo Velykoms darbams. Vaikai tvarkė savo žaisliukus, kūrė kompozicijas, darė darbelius grupei papuošti. Pedagogių manymu, tik pats prisiliesdamas prie tautos tradicijų išsaugojimo vaikas perims senolių patirtį. 

DSCN2753.jpg
DSCN2762.jpg
DSCN2751.jpgDSCN2772.jpg
DSCN2767.jpgDSCN2764.jpg

Renginiai Kovo 11-ąjai paminėti        

                   Pasitinkant Kovo 11-ąją mūsų įstaigoje vyko piešinių konkursas ,,Gedimino pilis". Vaikai, naudodami įvairiausią techniką, piešė Gedimino pilis, o paskui visi drauge džiaugėsi piešinių paroda. Grupėse vyko pokalbiai, diskusijos apie Lietuvą. Baigiamasis savaitės renginys - akcija ,,Aprangos kodas - geltona, žalia ir raudona",  į kurią aktyviai įsijungė ne tik ugdytiniai (ačiū tėveliams už geranoriškumą), pedagogai, bet ir visi įstaigos darbuotojai. Akcijos organizatoriai kvietė visus paskutinę savaitės dieną atvykti apsirengus rūbais, kuriuose dominuotų bent viena iš trijų spalvų. Penktadienį įstaiga pražydo lietuviams taip mielomis trispalvės spalvomis.

DSCN2627.jpg
DSCN2634.jpg
DSCN2636.jpgDSCN2640.jpg

Paminėjome Vasario 16-ąją

Etnokultūrine kryptimi dirbančių grupių ,,Ežiukai", ,,Pelėdžiukai" ir ,,Kiškučiai" vaikai ir pedagogai Vasario 16-ąją nutarė paminėti apsilankydami Mažeikių miesto muziejuje. Edukacinės programos metu darželinukai turėjo galimybę apžiūrėti muziejuje veikiančią Mažeikių dailės mokyklos mokinių piešinių parodą ,,Aš - himno dalis", išklausyti muziejininkų pasakojimą apie vasario 16-ąją. Vaikams daug įspūdžių paliko galimybė apžiūrėti senovinių papuošalų, ginklų ekspoziciją, savo rankose palaikyti įspūdingo dydžio trispalvę, po kuria sutilpo visų trijų grupių vaikai. Pedagogių manymu, ši išvyka pagilino turimas vaikų žinias apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

DSC01268.jpg DSC01280.jpg
DSCN2548.jpg DSC01283.jpg
DSC01304.jpg DSC01302.jpg

Žiemos palydos

                      Vasario 21 dieną įstaigoje  nuo pat ryto šurmuliavo persirengėliai. Čia galėjai sutikti ir žydų,  ir čigonų, ir velniukų. Žydelis (auklėtoja K. Liaudinskaitė) siūlė pirkti ožį, Daktaras (auklėtoja L. Tenienė) negailėjo vaistų ir patarimų nuo visų ligų, Lašininis (auklėtoja L. Veselienė) ir Kanapinis (auklėtoja R. Januškevičienė) niekaip negalėjo sutarti, kuriam atėjo metas karaliauti, Čigonė (auklėtoja O. Ramonaitė) ir Čigonas (muzikos pedagogė E. Juškevičienė ) visus kvietė linksmintis ir vyti žiemą iš kiemo. Šventės pabaigoje visi išlydėjo žiemos simbolį  Morę ir kvietė kuo greičiau ateiti pavasarį.  Persirengėliai nepamiršo aplankyti ir socialinių partnerių.

DSCN2579.jpg DSCN2574.jpg
DSCN2584.jpg DSCN2592.jpg
DSCN2606.jpg DSCN2594.jpg
DSCN2607.jpg DSCN2609.jpg
DSC06268.jpg
DSC06254.jpg

Trys Karaliai

          Sausio 6 d. į įstaigą atvyko Trys Karaliai. Aplankę kabinetus, Trys Karaliai (auklėtojos L. Veselienė, K. Liaudinskaitė ir soc. pedagogė A. Bucevičienė), bei juos lydinti žvaigždelė (auklėtoja S. Bubokienė) sukvietė visus į salę. Pasilinksminę drauge su vaikais, Karaliai palinkėjo visiems gerų ir turtingų metų, sveikatos, sėkmės, asmeninės laimės ir priminė, kad jau metas  atsisveikinti su eglutėmis. Trijų Karalių padedami vaikai nupuošė gražuolę darželio eglutę ir išskubėjo atsisveikinti su eglutėmis grupėse.  

DSCN20082.jpg DSCN1999.jpg
DSCN1993.jpg DSCN2038.jpg

Adventinė vakaronė „Gruodis - stebuklų metas"

            „Niūrūs, tamsūs gruodžio vakarai nuteikia laukimui. Laukimui kažko nepaprasto. Adventas...
           Gruodžio 14 dieną įstaigos etnokultūros komanda sukvietė visus į Adventinę vakaronę „Gruodis-stebuklų metas..." Auklėtoja metodininkė Laima Drungilienė pasidžiaugė, kad į svečius atvyko moterų klubo „Liberta" viešnios, pristatė muziejaus darbuotojas Raimondą Ramanauskienę ir Jūratę Miliauskytę. R.Ramanauskienė papasakojo apie Adventinio-Kalėdinio laikotarpio papročius ir tradicijas, burtus, spėjimus,žaidimus, Kūčių stalo patiekalus. J.Miliauskytė pademonstravo ir suteikė galimybę vakaro dalyvėms pačioms senoviniu būdu lieti tikro vaško žvakes. Ilgai dar įstaigoje skambėjo senovinės Adventinės dainos, netilo šurmulys buriant, žaidžiant senovinius lietuvių liaudies žaidimus."

IMG_6848.jpg
IMG_6858.jpg
IMG_6898.jpg IMG_6917.jpg
IMG_6936.jpg IMG_7091.jpg
IMG_7166.jpg

IMG_7226.jpg

sprendimas: meikita.lt