>>  Naujienos
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Teisinė informacija
     >>  Veikla
     >>  Paslaugos
     >>  Ugdymas
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Archyvas
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

8 grupė „Gudručiai“  >>

 

Ikimokyklinio amžiaus grupė

8 gr. ,,GUDRUČIAI"

Vaikų amžius  4m.-5m.

Grupėje dirbančios pedagogės: Rima Skrinskienė ir Violeta Dilbitienė

Auklėtojų padėjėja Jolanta Lengvinienė

„Gudručiai“ – grupė, dirbanti ekologine kryptimi. Visas pasaulio suvokimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, darželio,  savo gimtojo miesto stebėjimo. Ugdytiniai, keliaudami „gamtos takeliu“, turi unikalią galimybę ne tik susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta, bet ir mokytis tarpusavyje bendrauti, susitarti, turtinti žodyną, patirti naujų atradimų džiaugsmą.

 

 

 

 

Saviraiškos ugdymas

 


Žaidimas – ypatinga vaiko veikla, per kurią vaikas išgyvena saviraišką ir savirealizaciją. Grupės ugdytiniai mėgsta kurti, fantazuoti, reikšti mintis mimika, gestais. Perskaičius pasaką, „Gudručiai“ mėgsta patys improvizuoti. Vaidybos žanrus renkasi įvairiai: vaidina su pirštukinėmis lėlėmis, šešėlio teatro lėlėmis, iškeliamomis lėlėmis ar apsirengus personažo drabužiais. Pasakos išugdo vaikų gebėjimą įsiklausyti į pasakotoją, kurti ne tik dialogus, bet ir sceneles, dekoracijas. Taip išmokstama gerumo, draugiškumo, drąsos.

 

P9284336.jpg
P9204147.jpg

 

 

Gilinome žinias apie daržoves

 

Visą rugsėjo mėnesį „Gudručiai“ kalbėjo apie vaisius ir daržoves, atsakingai ruošėsi pramogai „Daržovių turgus“. Išmokta daug dainelių, eilėraščių posmų. Suruošėme „Rudens gėrybių“ parodą. Kalbėjome apie sveiką maistą, vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus bei jų naudą augančiam organizmui. Dėkojame grupės tėveliams, kurie rūpinasi mūsų sveikata ir dažnai grupės ugdytiniams atneša obuoliukų, kriaušių, išspaustų obuolių sulčių.

 

PA064469.jpg
PA064458.jpg

 

 

Kuriam iš gamtinės medžiagos

 

                      Atėjęs rudenėlis pažėrė puokštę margaspalvių lapų. Po vasaros ūgtelėję „Gudručiai“ pasidžiaugė gražiomis klevo lapo spalvomis, įdomiomis jų formomis. Nusprendėme surinktą gamtinę medžiagą panaudoti savo kūryboje. Džiugu, kad kūryba iš gamtinės medžiagos vaikams patinka, ji padeda atsipalaiduoti, leidžia atsiskleisti asmeniniams ugdytinių gebėjimams.

 

P9134083.jpg
P9084047.jpg

 

Vyko tėvų susirinkimas

                      Šiais mokslo metais vienas iš darželio ugdymo prioritetų yra sisteminės mokymosi pagalbos ugdytiniams teikimas. Darželyje dirbantys specialistai rugsėjo mėnesį vykusio „Gudručių“ grupės tėvų susirinkimo metu sutiko pasidalinti savo darbo metodais. Logopedė G. Pučkorienė papasakojo, kaip mažieji mokosi taisyklingai tarti garsus, taisyklingai ir rišliai kalbėti bei  pakvietė tėvelius pažaisti. Socialinė pedagogė I. Ligeikytė papasakojo apie emocijų valdymą, išdalino paruoštus lankstinukus. Psichologė asistentė I. Jurevičiūtė tėvams papasakojo apie 4-5 metų vaikų raidą. Darželyje dirbančios specialistės mielai atsakė į rūpimus klausimus ir priminė, kad darželio ir tėvų partnerystė labai svarbi, norint pagelbėti vaikui.

 

P9204197.jpg
P9204195.jpg

sprendimas: meikita.lt