>>  Naujienos
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Teisinė informacija
     >>  Veikla
     >>  Paslaugos
     >>  Ugdymas
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Archyvas
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

3 grupė „Voveriukai  >>

 Ikimokyklinio amžiaus grupė

3 gr. ,,VOVERIUKAI"

Vaikų amžius 5m.-6m.

Grupėje dirbančios pedagogės: Sandra Kneitienė ir Rasa Januškevičienė

Auklėtojų padėjėja Sonata Butnoriutė


          ,,Voveriukai" - grupė, dirbanti ekologine kryptimi. Mes - gamtos vaikai, todėl turime išmokti ją mylėti, saugoti, puoselėti, draugauti su ja, pasinaudoti visomis jos teikiamomis dovanomis ir džiaugsmais. Vaikystėje įgytas pažinimo troškimas lydės žmogų per visą gyvenimą, nes žmogus būdamas gamtos dalis, atsako už gamtos išsaugojimą. O mūsų, suaugusiųjų, pareiga yra padėti mažajai asmenybei kaupti patirtį, savo mintimis, jausmais nuolat praturtinti vaiką veikiantį informacinį srautą. 


 

 

 


Adventas – laukimo metas


 


Ruduo užleido vietą baltajai žiemai. Šis laikas atneša pasikeitimų ne tik į gamtą, bet ir į žmogaus sielą. Šis prieškalėdinis laikotarpis – Adventas – laukimo, ramybės, apmąstymų, gerų darbų metas prieš Šv. Kalėdas. Vaikai laukia susitikimo su Kalėdų seneliu, įprasmindami kiekvieną dieną gerais darbais ir gražiais poelgiais. O kad laukimas neprailgtų, ugdytinius džiugina Advento kalendorius, kurio maišeliuose paslėptos įvairios užduotys, siurprizai. Tai puiki proga išmokti daugiau, dažniau dėkoti, užjausti, padėti. O Advento laikotarpį simbolizuojančios žvakutės tegul kiekvieno širdyje suliepsnoja tikėjimu, ramybe, meile ir viltimi.


Dėkojame tėveliams už parūpintą Advento vainiką.

20171204_091725.jpg
20171204_091039.jpg

 

 

„Draugystės takeliu”Visi nori turėti draugų. O kai jų neturime, jaučiamės vieniši , liūdni. Lapkričio 13-17 d. visi šypsojomės ir dalinome džiaugsmą kitiems – paminėjome Tolerancijos dieną.


Ugdytiniai piešė šypsenas, diskutavo apie draugystę, ištarė vienas kitam  daug „stebuklingų žodžių”, kurie sušildė kiekvieno širdelę. Juk tikras draugas – žmogus, su kuriuo gerai jautiesi ir norisi su juo būti, o paprasčiausia šypsena draugui kiekvieną dieną gali padaryti ypatinga.

 

 

 

 

Nuotrauka2463.jpg
Nuotrauka2473.jpg

 

 

 

„Žmogaus ir medžio draugystė”

 

Medžiai visada buvo neatsiejama mūsų aplinkos dalis. Gamtoje tampame nuoširdesni, atidesni, geresni... Pasivaikščiojimų metu vaikai stebi ir įsitikina gamtos prisitaikymo ir išgyvenimo svarbą, geba įsiklausyti į kiekvieno medžio „kvėpavimą”, suprasti, kad medis, kaip ir žmogus, nori draugystės. 

 

20171107_113504_0.jpg
20171107_113623_0.jpg

 

                       

„Aš -  tarp bendraamžių”

 

Vaikui reikia kitų vaikų, būrio draugų. Bendraujant vaikai kaupia dorovinę patirtį, išmoksta elgtis su bendraamžiais. Kiekvienas vaikas – skirtingas, individualus, turintis savo požiūrį ir nepakantus kito nuomonei. Kaip atrasti išeitį, lapkričio 3 dieną grupėje apsilankė socialinė pedagogė Indrė ir psichologė Indrė. Pedagogės su vaikais diskutavo apie vaikų tarpusavio santykius, sekė terapinio pobūdžio pasaką „Padūkėlis Marčius ir ranka Muštukė”, atliko praktinę veiklą „Mano rankytės daro šiuos gerus darbus”. Juk svarbiausia, kad vaikas, kaip bręstanti asmenybė, jaustųsi saugiai, galėtų išreikšti save.

 

Nuotrauka2441.jpg
Nuotrauka2444.jpg

  

    

„Kita forma”

Gražus ir spalvingas metų laikas suteikia vaikams galimybių ne tik stebėti gamtoje vykstančius pasikeitimus, bet ir dalyvauti aplinkos apsaugos procese. Pagrindinė veiklos idėja yra ta, kad nebereikalingas daiktas – tai ne šiukšlė, o nepanaudota žaliava, iš kurios galime sukurti naują daiktą, dovaną. Atsakingas vaikų ir tėvelių požiūris į gamtinę aplinką, suteikia gerą progą tapti  tikrais ateities kūrėjais.

Ačiū Dominykai ir jos tėveliams už padovanotą interjero akcentą.

 

Nuotrauka2440.jpg
Nuotrauka2422.jpg

 

 

Draugystė su knyga

 

Žaidimas – pagrindinė ikimokyklinio amžiaus vaiko veikla. Labai mėgstama vaiko veikla gali tapti ir skaitymas. Nesvarbu, kokio amžiaus vaikas, skaitymas kartu, tai dar viena galimybė su juo pabendrauti. Stebėjimai rodo, kad vaikai, kuriems buvo daug skaitoma nuo kūdikystės, sugeba geriau sukaupti dėmesį, greičiau pradeda kalbėti, turtingesnė jų vaizduotė, platesnis žodynas, sėkmingesni mokykloje. Siekiant grąžinti knygą į vaiko gyvenimą, grupėje pasirinkome projektą „Kalbos pažinimo takeliu“. Draugystei su knyga  įsirengėme biblioteką, kur ugdytiniai turės galimybę tyrinėti įvairaus turinio knygeles ir įgyti labai svarbių gebėjimų: klausyti (ir išklausyti) bei susikaupti.

Ačiū soc. pedagogei Indrei už bendradarbiavimą.

 

Nuotrauka2411.jpg
Nuotrauka2416.jpg

 

 

 

 

Kūrybiniai žaidimai

 

Visi nori turėti draugų. Aktyviai veikdami žaidybinėse situacijose, vaikai kuria, išreiškia save, bendrauja su bendraamžiais, suaugusiais, siūlo idėjas. Tobulėjant kalbai, kontaktų daugėja. Berniukai buriasi į grupes, vadovaudamiesi ne emocijomis, o bendrais interesais. Mergaitės dažniau draugauja poromis, jų santykiai patikimesni. Bendri žaidimai, pasirinkta veikla, patirtos emocijos daro didelį poveikį ikimokyklinukų asmenybės vystymuisi.

 

Nuotrauka2384.jpg
Nuotrauka2360.jpg

 

 

Sveiki sugrįžę!

 

Įvairiaspalviai gėlynų žiedai ir sunokę sode vaisiai šnibžda, jog atėjo ruduo. Pailsėję ir paūgėję grupės „Voveriukai” vaikai naujuosius mokslo metus pradėjo smagiomis nuotaikomis, nusiteikę žaisti, bendrauti, sportuoti, tyrinėti, kurti, išreikšti save.

Linkime ugdytiniams ir tėveliams gražių ir prasmingų mokslo metų!

 

DSC05297.jpg

 

 

 

sprendimas: meikita.lt