>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Darželio daina
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

Gamtosauginis ugdymas  >>

2018-2019 mokslo metai

 

Gamtosauginis ugdymas 

 

 

Mūsų darželyje vaikams sudarytos sąlygos tyrinėti aplinką, įgyti ekologinių žinių, gamtosauginių įgūdžių ir įpročių, augti sveikoje aplinkoje. Ugdomas vaikų noras palaikyti švarą ir tvarką darželio teritorijoje.

DSC02112.jpg
DSC02114.jpg
DSC02116.jpg
DSC02117.jpg

 

 

 

 

 

Gamtosauginio ugdymo tęstinumas grupėje „Gudručiai“

 

Praeitais mokslo metais grupės „Gudručiai“  vaikai plėtė ir gilino gamtosauginio ugdymo žinias. Šiemet vykdomas gamtosauginio ugdymo tęstinumas. Rugsėjo pirmosiomis savaitėmis grupės „Gudručiai“ vaikai skubėjo ne tik susipažinti su rudenėjančia gamta, bet ir prisirinkti gamtinės medžiagos. Rinkome įvairių spalvų medžių lapus, giliukus, šakeles, kurias panaudojame įvairioje veikloje, žaidimuose, meninėje veikoje. Mums išeiti į lauką netrukdo nei darganotas oras, nei krentantys lietaus lašai. Lietaus apsiaustų dėka galime pasidžiaugti rudenėjančia gamta.

Džiugu, kad su gamtos pasauliu vaikai susipažįsta stebėdami, eksperimentuodami, žaisdami. Vaiko siela, ištroškusi pažinti, suvirpa nuo sąlyčio su gamta, nujaučia doros, teisingumo, gėrio svarbą ir vertę.  Tik glaudus ryšys su gamta skatins vaikus išgyventi nuostabaus pasigėrėjimo, atradimo džiaugsmą, padės plėsti ir gilinti mažųjų patirtį.

 

20180907_105035.jpg

  

Mūsų įstaigos vienas iš vaikų ugdymo prioritetų yra ekologinis ugdymas. Darželio bendruomenė vadovaujasi nuostata, kad vaikai turi būti ugdomi čia ir dabar: jį supančioje artimoje aplinkoje. Vaiko ir gamtos sąveika organizuojama tikslingai, siekiant ekologinių, pažintinių, emocinių, dvasinių žinių įtakos asmenybės vystymuisi.Tik prisiliečiant prie gamtos formuojasi tokios vertybinės nuostatos, kaip pagarba viskam, kas mus supa, pažinimo džiaugsmas, žmogaus ryšys su augalija, gyvūnija. Be galo įdomus ir įvairus gamtos pasaulis prabudina vaiko gyvą susidomėjimą, suteikia stimulą žaidimui, pažintinei, darbinei, meninei veiklai. Labai svarbus gamtos sveikatinamasis poveikis. Jis suteikia kūnui ir protui fizinę ir dvasinę stiprybę, leidžia atsipalaiduoti.

Būdami gamtoje džiaukimės ja, atraskime kažką naujo, įdomaus, ugdykime vaikų ekologinę savimonę. Taip jie augs sąmoningi, žingeidūs, pajėgūs pateisinti mūsų lūkesčius.

           
images6.jpg
sprendimas: meikita.lt