>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Darželio daina
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

Logopedo veikla  >>
                                            

  2019-2020 mokslo metai

 Logopedo veikla

  2018-2019 mokslo metai

 

 

                          Gegužės 15 dieną darželyje logopedė Vida Stončienė pravedė viktoriną „Pasiruošę  į mokyklą“, kurioje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių „Smalsučiai“ ir „Voveriukai“ vaikai. Vaikai atlikdami įvairias užduotis parodė, kad pažįsta raides, skaičius, spalvas, geometrines formas. Moka dirbti komandoje, geba skaičiuoti, piešti, išmoko skaityti. Yra judrūs, smalsūs, draugiški, darbštūs, protingi ir pasiruošę eiti į mokyklos pirmą klasę.

 

DSC02621.jpg

 

 

Šiais 2018-2019 mokslo metais logopedo pagalba bus teikiama 92 vaikams, turintiems kalbos, kalbėjimo ir kitus komunikacijos sutrikimus. Sutrikimai įvairūs: nuo paprasto šveplavimo (netaisyklingas garsų s, z, c, š, ž, č, k, g, r, f, v tarimas) iki sudėtingų kalbos neišsivystymo atvejų, kalbos išraiškos sutrikimai, mikčiojimas.

Kvalifikuotą, nuoseklią logopedinę pagalbą teikia trys logopedės: Modesta Miliauskienė, Vida Stončienė, Vilma Zeleckienė.

Logopedės teikia pagalbą ne tik kabinete individualiai  ir pogrupiuose, bet veda kalbos ugdymo valandėles ankstyvojo amžiaus vaikų grupėse. Bendradarbiauja su pedagogais ir teikia jiems metodinę pagalbą. Supažindina tėvus su vaikų kalbos sutrikimų priežastimis, korekcinio darbo metodais ir būdais, konsultuoja juos darbui namuose su vaiku.

Tėveliams, norintiems padėti savo vaikučiams  išmokti taisyklingai kalbėti siūlome apsilankyti logopedų sukurtose internetinėse svetainėse, kur rasite naudingų patarimų:

Ø  www.sesioszasys.lt

Ø  www.maziejisnekoriai.lt

Ø  www.elogopedai.lt

Smulkiosios motorikos lavinimo pratimai nuo 2 m.

"Žvejys"


Pripilkite  į dubenį vandens. įmeskite smulkių daiktų (kamštelių, kamuoliukų ir kt.) Prie mažo sietelio pririškite pagaliuką.Pasiūlykite vaikui su "meškere pažvejoti".vaikas "meškerę" turi laikyti    viena ranka, paskui kita.

"Takelis"


Iš popieriaus juostelių padarome  apie 3-5 cm takelį . Duokite vaikui kruopų, tegu beria ant takelio ir kviečia paukštelius lesti. Kruopas reikia imti trimis pirštukais.

"Stebuklingas šaukštelis"


Pastatykite du indus: vienas su  kruopomis,  o kitas tuščias. Pamokykite vaiką, kaip laikyti šaukštą ir semti kruopas. Parodykite  kaip išpilti. Tegu pats bando semti ir pilti.   

"Saldi arbata"

Jau jūsų mažylis gali pats įsidėti cukraus į arbatą, tai dabar pamokykite jį pamaišyti šaukšteliu arbatą.

"Padarykime kamuoliuką" 

Paimkite popieriaus lapą  ir suglamžykite  taip, kad gautusi kamuoliukas.

 "Žiūronai"


Paimkime popieriaus lapą ir susukite,  pasidarykite žiūronus. Pasiūlikite pažiūrėti ir pasakyti, ką mato.

"Surink"

Netyčia išberkite smulkių daiktų (žirnių, pupelių, degtukų ark t.).Paprašykite mažylio padėti surinkti. Rinkti po vieną ir dėti į indelį ar dėžutę.


                                                             
sprendimas: meikita.lt