>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

2015-2016 m. m.  >>

Etnokultūrinis ugdymas

 

Pramogų rytmetys

 

                          Gegužės 6 d. etnokultūrine kryptimi dirbančių grupių ugdytiniai ir jų pedagogės pakvietė draugus į projekto „Lietuvių pasakos“ baigiamąjį renginį - rytmetį „Pasakos ir muzikos draugystė“. Vaikai vaidino pasakų ištraukas, o pasakų pavadinimus turėjo atspėti žiūrovai. Grupės „Boružiukai“ ugdytiniai vaidino pasaką „Jautukas“, grupės „Kiškučiai“ mažieji aktoriai - eiliuotą pasaką „Voro vestuvės“, o vyriausieji, priešmokyklinės grupės „Ežiukai“ vaikai „Fėjų pasakų“ motyvais visas pasakėles sujungė į vieną bendrą visumą. Pramogos metu skambėjo nuotaikingos, spektakliams pritaikytos šiuolaikiškos dainelės. Pramoga suteikė daug džiugių emocijų tiek žiūrovams, tiek patiems aktoriams.

DSC08447.jpg
DSC08414.jpg
DSC08432.jpg

 

 

VELYKOS. SIMBOLIKA IR REIKŠMĖ

 

VELYKOS – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Ji kilnojama – švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

 

ATVELYKIS – dar vadinamas Velykėlėmis. Švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną ridenami kiaušiniai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus.

 

Iki pat šiol Velykų simbolis ir pagrindinis patiekalas – kiaušinis. Kodėl?

 

Kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, vaisingumą, kosmosą. Žmonės tikėdavo, kad pradaužus kiaušinį iš jo išlenda gemalu pasivertusios gyvatės gyvybė. Kiaušiniams mūsų protėviai priskirdavo nemažai gydomųjų galių. Tikėta, kad jie gydo žaizdas, o žaliais kiaušiniais gydytas moterų nevaisingumas. Velykų kiaušiniams būdavo priskiriamos ypatingos galios. Tikėta, kad Velykų kiaušinius užkasus laukuose, pastarieji tais metais duos gerą derlių.

 

Gyvatės laikytos požemio gyventojomis. Tikėta, kad jos globoja derlių, pasirodžiusios pavasarį, prikelia augmeniją ir gyvūniją. Žmonės buvo įsitikinę, kad ir mirusiųjų vėlės iš anapus žemėje pasirodo gyvatės pavidalu. Margučių ridenimas pažeme per Velykas simboliškai reiškia žemės gyventojų – gyvačių – budinimą.

 

Kiaušinių marginimas: Nuo seno tikėta, kad jis turi magiškos galios. Lietuvoje rasta margintų kiaušinių, kurie mus pasiekė dar iš XIII a. Lietuvoje kiaušiniai dažniausiai marginami rašytiniu, skutinėtiniu ir tepliotiniu būdu. Kiaušiniai marginami Velykų šeštadienį. Saulučių skutinėjimas ant kiaušinių – tai viltis, kad metai bus saulėti, žvaigždučių skutinėjimas – laukams netrūks šviesos nei dieną, nei naktį, žalčiukų skutinėjimas – pavasarį pabus gyvybė. Raudona kiaušinių, jų raštų spalva simbolizuoja gyvybę, žalia – bundančią augmeniją, geltona – prinokusius javus, juoda – žemę, mėlyna – dangų.

 

Velykė: Gerokai primirštas Velykų personažas, savotiškai panašus į Kalėdų senelį. Seniau Velykų rytą vaikai prabudę dažnai rasdavo ant namų palangės padėtų dovanų – po du kiaušinius. Tai būdavo Velykės dovana. Vaikai tikėdavo, kad ji, anot mažylių tėvelių pasakojimų, gyvena kažkur pamiškėje, moka gražiai marginti kiaušinius, atėjus pavasariui, primargina jų daugybę, sudeda visus į vaško arba cukraus vežimą, pasikinko į jį miško ilgaausius ir išvažiuoja pas gerus vaikus. Naktį visus juos aplanko ir apdovanoja.

 

Mūsų įstaigoje švenčiamos vaikų velykėlės – Atvelykis. Apie įvykusį renginį skaitykite: Renginiai, išvykos

 

 

DSC08348.jpg

 

 

 

Lietuvos pilys ir dvarai

 

                         Vasario mėn.  pakvietėme įstaigos bendruomenę dalyvauti etnokultūrinės komandos skelbiamoje akcijoje „Lietuvos pilys“. Visą mėnesį pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimų nariai įvairiausia technika piešė Lietuvos pilis ir dvarus ir kovo 10 d. darbeliai jau puikavosi parodoje, skirtoje Kovo 11-ai paminėti. Dėkojame visiems tėveliams, kurie nepagailėjo savo laisvo laiko ir skyrė jį turiningam praleidimui drauge su savo atžalomis. Parodą visą kovo mėnesį galite pamatyti įstaigos koridoriaus galerijoje.

201603072435.jpg
201603072436.jpg

 

Medinukų paroda 

                      Etnokultūrinės veiklos darbo grupės narė, auklėtoja L. Drungilienė įstaigos ugdytiniams surengė  liaudies menininkės-drožėjos CECILIJOS MIKULSKIENĖS drožinių-medinukų parodėlę. Tai žemaitės drožėjos iš Laižuvos keletas išlikusių darbų, iš kurių bene vienas ryškiausių - drožinių serija, pasakos „Du gaideliai“ motyvais. Ši paroda - galimybė vaikams pamatyti, suprasti liaudies meistrų meną. Už pagalbą organizuojant parodėlę tariame nuoširdų AČIŪ ugdytinio Dominyko G. mamai Kristinai.

 

 

 

 201602232376.jpg

 

 

Užgavėnės

 

                 Vasario 9 d. mūsų įstaigoje šurmuliavo Užgavėnės. Persirengėliai, sukvietę visus į salę, ragino linksmintis, triukšmauti, žiemą lauk vyti. Lašininis (auklėtoja E. Poškauskienė) su Kanapiniu (auklėtoja Ž. Kinienė) tarpusavyje galynėjosi, Velniukas (auklėtoja L. Tenienė) vis taikėsi kokią nors išdaigą iškrėsti, Daktaras (auklėtoja L. Veselienė) ligonius „gydė“ ir visiems sveikatos linkėjo. Gaspadinė (auklėtoja L. Drungilienė) kvietė blynais ir kakava vaišintis, nes nuo rytojaus jau riebiai valgyti ir linksmintis nevalia - stoja Gavėnios laikotarpis. Tad linkim visiems kuo greičiau šilto ir gražaus pavasario sulaukti. 

 

201602092284.jpg
201602092280.jpg

 

 

Parodėlė

 

                         Artėjant Užgavėnėms etnokultūrinės darbo grupės narė L. Veselienė įstaigos ugdytiniams paruošė staigmeną: surengė tautodailininko R. Laimos „ličynų“ parodėlę. Tai puiki galimybė vaikams iš arti susipažinti su liaudies meistro pagamintomis kaukėmis ir patiems perprasti, kaip turėtų atrodyti Užgavėnių kaukės.

 

201602052234.jpg

 

 

 

 

 Dalijamės patirtimi

 

 

Puoselėdama etnokultūros tradicijas Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė“ grupės ,,Kiškučiai“ pedagogė Laima Drungilienė kartu su savo grupės ugdytiniais, meninio ugdymo pedagogė Elona Juškevičienė šiais metais Adventą pradėjo netradiciškai. Jie buvo pakviesti  į Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos naujai įkurtą ikimokyklinio amžiaus vaikų grupę.

Grupės ,,Kiškučiai“ vaikai  dainavo dainas, žaidė žaidimus, minė mįsles,  mokė susirinkusius šventės dalyvius ramių žaidimų, burtų...

 

Šventės pabaigoje kiekvienam  dalyviui buvo padovanota po linkėjimų obuolį, kaip meilės, turtingumo, vaisingumo ir darnos simbolį. Gimnazijos direktorė  R. Širvinskienė padėkojo už prasmingą šventę, kartu praleistą laiką. Buvo nutarta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp ugdymo įstaigų, kad bendruomenių susitikimai taptų tradicija.

 

DSC08160.jpg
DSC08142.jpg

 

 

 

Kalėdinių atvirukų paroda

                              Etnokultūrinės veiklos darbo grupės pedagogai pakvietė įstaigos bendruomenę įsijungti į skelbiamą akciją-kalėdinių atvirukų parodą  „ Žiemos pasaka". Kvietėme gaminti atvirukus įvairiausia technika ir tikrai nesitikėjome tokio gausaus dalyvių būrio. Labai džiugu, kad sulaukėme ne tik tėvelių, bet ir pedagogų, ugdytinių darbų. Paroda veiks iki Trijų Karalių. Kviečiame apsilankyti.

201512162038.jpg
201512162039.jpg

 

 

Advento vakaras

 

                             Gruodžio 17 d.  įstaigos darbuotojai rinkosi į salę pasiklausyti saksofono muzikos, pabendrauti, pabūti drauge. Įstaigos direktorė L. Gečienė palinkėjo gražių ateinančių metų, santarvės šeimose ir, skambant saksofonistės Karinos Astrauskaitės - Shabalt atliekamiems kūriniams, pakvietė pasinerti į nueinančių metų apmąstymus. Juk Adventas - tai susikaupimo, laukimo metas. Laukimo kažko nepaprasto... Tad tegul pildosi angelų, kuriuos gavo dovanų kiekvienas vakaro dalyvis, palinkėjimai.

IMG_1637.jpg
IMG_1641.jpg

 

 

Baltojo oželio šventė

 

                            Lapkričio 10 d. Etnokultūrinės veiklos darbo grupės narė Laima Drungilienė dalyvavo Pikeliuose vykusiame seminare „Šv. Martynas. Baltojo oželio šventė", kurio metu buvo parodyti ganiavos pabaigos papročiai, apeigos, papasakota apie jų reikšmę ir svarbą.   Seminaro dalyviai buvo vaišinami ant laužo kepta kiaušiniene, ožkos sūriu, gira ir kitais tradiciniais valgiais. Šventėje dalyvao ir Dautarų dvaro savininkai ir puoselėtojai Gražina ir Antanas Juknevičiai.Dvarininkai pakvietė seminaro dalyvius pasisvečiuoti dvare, papasakojo dvaro atsiradimo istoriją, surengė ekskursiją po dvaro pastatus.

                           Dautarų dvaras- tai ne tik gyvenamas pastatas. Tai dvaras, atviras visiems. Pasak lankytojo įrašo svečių knygoje, „ Tokio kuriamo grožio gali tik pavydėti  ir aplinkiniai Žemaitijos krašto, ir visi didieji, Lietuvos valstybės prižiūrimi, rūmai ir dvarai.“

 

201511101922.jpg
201511101932.jpg

 

 

 

 

Etnokultūrinės veiklos darbo grupės dalyvių edukacinė išvyka

 

 

Spalio 13 d.  pedagogės L. Veselienė, L. Tenienė ir L. Drungilienė dalyvavo seminarų ciklo „ETNINĖS KULTŪROS UGDYMAS IR KRAŠTOTYROS SKATINIMAS“ edukacinėje išvykoje ,,Kuršių žemių kultūrinis paveldas''. Kelionės tikslas -  Skuodo rajono lankytinos vietovės. Grožėjomės vaizdais nuo Apuolės piliakalnio, išklausėme Skuodo krašto istoriją Skuodo muziejuje. Sužinojome, jog Aleksandrijos seniūnijoje veikia Žemdirbio muziejus, kurį įkūrė vietos verslininkas, muziejaus direktorius V. Mitkus. Muziejuje demonstruojami surinkti istoriniai eksponatai: senoviniai įrenginiai, prietaisai, įrankiai, baldai, namų apyvokos reikmenys. Ekspozicija pateikta atstatytose rąstinėse klėtyse ir lauke. Atskirai demonstruojami motociklai. Šalia veikiančioje kalvėje galima išbandyti kalvio amatą.  Respublikiniame V.Into akmenų muziejuje direktorius E. Razgus išsamiai ir įdomiai papasakojo muziejaus įsikūrimo istoriją, atkleidė daug akmens paslapčių. Už edukacinę išvyką esame dėkingi programos vadovei - Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistei Violenitai Juškevičiūtei.

 

 

 

201510131742.jpg
201510131753.jpg

 

 

 

Kūrybinis projektas ,,Lietuvių liaudies žaidimai vaikų ugdomojoje veikloje“

 

 

Grupės ,,Ežiukai“ ugdytiniai ir pedagogai  pakvietė lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ priešmokyklinės  grupės ,,Kiškučiai“ ugdytinius ir pedagogus bendrai veiklai, skirtai Etnografinių Regionų metams paminėti. Vaikai prisiminė ir mokė vieni kitus įvairių lietuvių liadies žaidimų, ratelių...Ir ne tik. Padedami pedagogų,  porino įvairias istorijas, nutikimus tarmiškai (žemaičių, aukštaičių tarmėmis).  Užsimezgė graži draugystė, kurią vainikavo dovanų pasikeitimas ir bendros vaišės.   

 

SNV30518.jpg
SNV30502.jpg

 


              ...Šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbu, kad etnokultūra atrastų  deramą vietą. To galima pasiekti supažindinanat vaikus su tautos tradicijomis, papročiais visais įmanomais būdais.

 

 

 

 
 
Gamtosauginis ugdymas

 ,,Pasodink savo medį“

 

Balandžio 28 d. mūsų įstaiga dalyvavo medelių sodinimo akcijoje ,,Pasodink savo medį“. Kiekviena Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvaujanti įstaiga turėjo pasodinti po penkis medelius – keturis beržus ir vieną klevą. Akcija vyko Juodpelkio parko teritorijoje.

 

Akcijos metu visos mokyklos, dalyvaujančios Gamtosauginių mokyklų veikloje, už aktyvią veiklą buvo apdovanotos Žaliąja vėliava ir tarptautiniu Gamtosauginių mokyklų sertifikatu. Apdovanojimus įteikė šios programos koordinatorius Renaldas Rimavičius. Džiaugiamės, kad mūsų įstaiga kryptingai dirba aplinkosauginio vaikų ugdymo srityje.

 

 

DSC04614.jpg
DSC04630.jpg

 

Akcija-,,Darom“

 

Balandžio 23 d.  visoje šalyje vyko akcija ,,Darom“. Tai ne tik gamtą gražinanti, bet ir pilietiškumą skatinanti akcija. Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė“ darbuotojai šioje akcijoje dalyvauja jau penktą kartą. Šį kartą mūsų dalyvių būrelis buvo nedidelis, bet džiugu, kad turime žmonių, kurie akcijoje dalyvauja nuo pirmos jos paskelbimo dienos.

 

Mums buvo priskirta teritorija – miškelis prie Ventos, esantis netoli Mažeikių žydų kapinių. Galime pasidžiaugti, kad lyginant su praėjusiais metais šiukšlių radome nedaug. O tai reiškia, kad šiukšlintojų mažėja, žmonės tampa sąmoningesni. Stambiausi mūsų radiniai: kiliminė danga, kelios padangos, apdegęs mašinos vairas.

 

Noriu padėkoti savo kolegėms, kurios kasmet dalyvauja šioje akcijoje už jų supratingumą, meilę gamtai, už tai, kad jos mūsų ugdytinius moko gamtosaugos, diegia ekologinio ugdymo pradmenis.

                                                                                              Pavaduotoja ugdymui  Margarita Jasinskienė

 

P4231959.jpg
P4231950.jpg

 

 DĖL DALYVAVIMO VISUOMENINĖJE AKCIJOJE „DAROM 2016“

                      Nuo 2008 m. VšĮ „Mes Darom“ organizuoja ir su valstybinių, nevyriausybinių bei jaunimo organizacijų pagalba sėkmingai įgyvendina aplinkos švarinimo akciją DAROM. Šiuo tęstiniu projektu siekiame pagrindinio tikslo – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes.

                    LR Vyriausybėje 2015 m. lapkričio 19 d. įvykusio „Nacionaliniame Darom forumo“ metu buvo nustatyta šių metų akciją „Darom 2016“ įgyvendinti balandžio 23 d. visoje Lietuvoje. Kuriant pridėtinę vertę ciklinės ekonomikos atžvilgiu, akcijos „Darom 2016“ tikslai yra oro taršos mažinimas, pasitelkiant sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, probleminių erdvių sutvarkymas (atliekų rinkimas), bendrai naudojamų erdvių sutvarkymas (suoliukų dažymas, augmenijos sodinimas, antrinių žaliavų panaudojimas tvarkomose erdvėse), DAROM piknikas.

                           Kviečiame Jus dalyvauti akcijoje DAROM 2016 m. balandžio 23 d. (norintys dalyvauti kreipiasi į direktoriaus pavaduotoją ugdymui Margaritą Jasinskienę)

 

 

Švarinome Ventos upės pakrantes

 

Balandžio 15 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Gudručiai“ ir „Ežiukai“ dalyvavo akcijoje „Švariname Ventos upės pakrantes“. Autobusu atvykus prie Ventos upės, su ugdytiniais aptarėme, kaip rinksime ir rūšiuosime atliekas. Grupės pasidalino teritoriją ir kibo į darbą. Stikliniai buteliai, popieriaus atliekos, plastikiniai maišeliai greitai „atrado vietą“ atliekų rūšiavimo maišuose. 

Ugdytiniai nuėję prie upės, stebėjo plaukiojančias antis, augančius augalus pakrantėje.   Pasisėmę vandens, grupėje tęsė tyrinėjimo darbus. Vaikai lygino geriamąjį vandenį su upės vandeniu, atkreipdami dėmesį į spalvą, kvapą.  Išvykoje vaikai ne tik iniciavo Ventos upės globą, bet ir vykdė gamtotyrinę veiklą.

 

P4151866.jpg
P4151857.jpg

 

Vanduo- gyvybės ir sveikatos eleksyras

 

Jau antri metai iš eilės kovo 22-ąją Mažeikių lopšelyje-darželyje,,Eglutė“ minima Pasaulinė vandens diena. Jos iniciatoriai grupės ,,Gudručiai“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rima Skrinskienė, jos ugdytiniai.

 

Iš ankstaus ryto grupės vaikai buvo paruošę įdomų pristatymą: ant stalo buvo įvairių rūšių vandens: mineralinio, virinto, šaltinio, gazuoto.Darželio darbuotojai, vaikai, jų tėvai turėjo galimybę paragauti vandens ir pareikšti savo nuomonę, kuris iš jų skaniausias.Renginyje dalyvavo Mažeikių visuomenės sveikatos biuro specialistė Romana Daubarienė. Ji papasakojo apie vandens svarbą žmogaus organizmui, priminė vandens gėrimo taisykles.Buvo akcentuota, kad vandenį reikia taupyti, jo neteršti, nes taršos pasekmės kenkia mūsų aplinkai,didėja epideminių susirgimų pavojus.

 

Renginio tikslas- suteikti žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui, supančiai aplinkai, saugoti ir taupyti vandenį, pasiteisino.

 

 

DSC04388.jpg
DSC04383.jpg

 

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena

 

Mūsų įstaigoje Žemės dienos minėjimas tampa tradicija. Šis renginys kūrybiškai įsipina į vaikų gamtosaugos sampratos ugdymą. Vaikai ir auklėtojos šiai dienai ruošėsi iš anksto: vyko pokalbiai, diskusijos apie mūsų planetą Žemę, kaip ja rūpintis, globoti. Grupėse vaikai kūrė plakatus, rašė linkėjimus Žemei motinėlei.

 

Kovo 21 dieną darželio ugdytiniai žiūrėjo priešmokyklinukų (gr.,,Gudručiai“) paruoštą spektaklį ekologine tema, po to ėjo į lauką puošti medelių savo rankomis padarytais paukšteliais.

 

DSC04366.jpg
DSC04356.jpg

 

DALYVAUJAME SOCIALINIAME KŪRYBINIAME PROJEKTE

 

 „ LAIMINGAS VANDUO – LAIMINGAS ŽMOGUS“

 

 • Visuomeninė organizacija „Gyvoji planeta“ (http://gyvojiplaneta.lt) jungia geranoriškus žmones, kuriems rūpi įtvirtinti Žemėje taiką, sveiką ir dorą gyvenimo būdą bei tausojantį ir puoselėjantį planetos ekologinius resursus elgesį. Nuo 2011 metų vykdomas socialinis ekologinis projektas „Laimingas vanduo“(www.laimingasvanduo.lt ), skirtas apvalyti vandens telkinių pakrantes, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog žemė gyva ir vanduo gyvas. Daugiau – jis mūsų gyvybės pagrindas. Apvalius vandens telkinių pakrantes, išreiškiame dėkingumą vandeniui, bei paliekame besišypsantį vandens lašelį. Lietuvoje ir kitose šalyse jau dalyvavo 3029 žmonės 254 akcijose. Socialinis projektas „ Apkabinkime Žemę“  skirtas taikai ir vienybei Žemėje ugdyti. Nuo 2012 metų teminiai projektai ir konkursai sėkmingai vyksta ir Lietuvos ugdymo įstaigose bei moksleivių vasaros stovyklose.

 • Projektas „LAIMINGAS VANDUO - LAIMINGAS ŽMOGUS” – organizacijos „Gyvoji planeta“ socialinės veiklos tąsa.

 • Projektas skirtas ekologiniam sąmoningumui ir pilietiškumui ugdyti.

 • Projekto organizatorius – VšĮ „Planetos piliečių globalių, taikių pokyčių sąjunga“.

 •  Projektas vyksta nuo 2015-01-25 iki 2016-06-15.

 •  Projektas, per įvairias pažintines ir kūrybines veiklas, padės spręsti vangaus vaikų ir bendruomenių įsitraukimo į vandens telkinių globą ir švarinimą problemą.

                                   

  PROJEKTO TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

   

 • Projekto tikslas – Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų gamtojautos, gamtos pažinimo ir pilietiškumo ugdymas , gamtotyros ir meninio ugdymo gamtinėje aplinkoje pagrindu.

 

 • Ugdyti kritinį mąstymą, suteikiant naujausių žinių apie  mokslo tyrimus su vandeniu.
 • Gilinti pasaulio vientisumo suvokimą, tiriant vandens ekosistemas (gamtotyros  veikla).
 • Formuoti aplinkosaugines nuostatas, gamtai palankų elgesį (vandens telkinio globa).
 • Plėtoti ugdytinių kūrybinius gebėjimus bei pedagogų įgūdžius artimiausioje gamtinėje aplinkoje kurti ir realizuoti edukacines aplinkas.
 • Skatinti kolegišką mokytojų bendradarbiavimą mokyklose, plėtoti tarpdalykinę integraciją.

 

Šiame projekte pareiškė norą dalyvauti grupių „Riešutėliai“ , „Voveriukai“, „Smalsučiai“, „Gudručiai“ ugdytiniai, jų tėveliai bei pedagogai. 

 

Paroda 

                       

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Gudručiai“ vaikai surengė kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodą „Lėlių parduotuvė“. Darbeliams panaudotos tekstilės atliekos, sagos, juostelės, jogurto indelių dangteliai. Pedagogė R. Skrinskienė džiaugiasi, kad paroda padeda formuotis ugdytinių ekologiniam sąmoningumui, atkreipiamas visų bendruomenės narių dėmesys į antrinių žaliavų panaudojimo galimybes.

 

201602052238.jpg
201602052236.jpg

 

 

 

Žiema – tinkamiausias laikas eksperimentuoti

 

Iš prigimties vaikas yra fantazuotojas ir menininkas, kuris nuolat tyrinėja, kuria, atranda kažką naujo. Noras išbandyti ir atrasti – pagrindiniai vaiko poreikiai. Eksperimentus, bandymus, kaip įsitikino mūsų ugdytiniai, atlikti visiškai paprasta. O rezultatai – stulbinantys. Patirdami pažinimo džiaugsmą, kartu perteikiame daug svarbių fizikos, chemijos žinių, kurių jie niekada nepamirš, nes patys išbandė.   

 

Atlikdami įvairius eksperimentus, tiek žiemą, tiek kitais metų laikais, ugdytiniai gerina pastabumą, smalsumą, ugdosi kantrybę. Tokiu būdu gilinamos mokėjimo mokytis, santykių su bendraamžiais ir suaugusiaisiais,  iniciatyvumo ugdymosi sritys. Gamta – neišbaigta knyga, kurios kiekvienas puslapis įdomus ir viliojantis. Išnaudokime gamtos teikiamus malonumus žiemą.

 

PC311154.jpg
P1081182.jpg

 

 

 

,,Eglutės“ ugdytiniai prisideda prie aplinkos saugojimo.

 

Mažeikių lopšelio-darželio,,Eglutė“ pedagogai, vaikai nusprendė prisidėti prie Aplinkosauginio švietimo fondo Visuotinės veiksmo dienos. Šių metų tema - Klimato kaita.

 

Kuo mes, ikimokyklinukai, prisidedame prie šios globalinės problemos sprendimo.

 

1.Rūšiuojame atliekas .

2.Darželio teritorijoje kiekvienais metais sodiname medelius, nes medžiai grynina orą.

3.Naudojame elektros energiją taupančias lemputes.

4.Organizuojame akcijas ,,Į darželį pėstute“.

 

2015 m. lapkričio 9-13 d. kiekvienos grupės bendruomenė kūrė ekologinius plakatus skatinančius saugoti aplinką. Plakatų gamybai buvo panaudota antrinės žaliavos, senos kartoninės dėžės, medžiagų atraižos, gamtinė medžiaga. Plakatai buvo pristatyti ugdymo įstaigos darbuotojams, nuotraukos patalpintos internetinėje svetainėje.

 

DSC04169-(1).jpg
DSC04173.jpg

 

 

 

Vaistažolių arbata ne tik  sušildo

 

 

 

 

,,Gydymo meną sukūrė gamta, o ne gydytojai “  Panacelsas

 

,,Gudručiai” – ekologine kryptimi dirbanti grupė. Darželio teritorijoje daržą prižiūrėti  ugdytiniai jau įprato. Vasarą laistėme, ravėjome, rudenį nuėmėm derlių. Džiaugiamės savo darže užsiauginę ir vaistingųjų žolelių: medetkų, mėtų, raudonėlio. Nors žiema dar tik artinasi, bet atšalus orams, labai malonu kartu susėsti ir išgeri karštos vaistažolių arbatos su medumi. Raudonėlių arbatą patartina gerti peršalus, gydant kosulį, bronchitą. Mėtos arbata padeda nuo skausmo, karščiavimo, o citrininė melisa – ramina.

 

                      Visiems susėdus prie bendro stalo, užsimezga draugiškas pokalbis, dalinamės maloniais prisiminimais. Taip gerinami bendravimo, socialiniai įgūdžiai.

 

 

 

PA090190.jpg
P9219897.jpg

 

 

        Rugsėjo 18 d. grupės ,,Gudručiai“ vaikai iškeliavo į Melioratorių gatvės parkelį. Išvykos tikslas- pasidžiaugti rudenėjančia gamta, prisiminti elgesio gamtoje taisykles, pažaisti, pabūti drauge. Išvykos metu vaikams buvo priminta kaip saugiai pereiti gatvę, tinkamai elgtis gatvėje, kieme, kitose miesto erdvėse.

 

P9189869.jpg
P9189820.jpg

 

 Meninis ugdymas

 

Dalyvavome  “ MAŽŲJŲ  TALENTŲ  ŠOU – 2016 ”

 

Gegužės 12 dieną kultūros rūmuose vyko tradicinis XIII– asis  Mažeikių rajono talentingiausių vaikų ir jaunimo  „MAŽŲJŲ  TALENTŲ  ŠOU – 2016“ koncertas. Tai renginys, skatinantis talentingiausių vaikų ir jaunimo kūrybinę, meninę, muzikinę veiklą, saviraišką, savišvietą.

Šiame koncerte kiekvienais metais dalyvauja ir mūsų įstaigos dainininkai. Šiemet mūsų lopšelį-darželį atstovavo Vesta Vaičiūtė. Mažoji solistė šiam koncertui išmoko naują dainą „Išdygo spuogas“.

 

 

13214490_1004069509670988_1888154976_o.jpg
13242349_1004069753004297_471790825_o.jpg

 

 

Dalyvavome „Dainų dainelės“ IV etape

 

Dainų dainelė“ – tai kas antri metai vykstantis konkursas, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M.K Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

Iš 400 solistų ir vokalinių ansamblių, dalyvavusių zoniniuose „Dainų dainelės“ koncertuose, vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros vedėjo, profesoriaus Virgilijaus Noreikos, išrinko geriausius atlikėjus.  Tarp jų pateko ir mūsų darželio solistė Vesta Vaičiūtė. Mažoji dainininkė kartu su vadove Elona Juškevičiene dalyvavo finaliniame konkurso koncerte, kuris vyko Vilniuje, LRT studijoje.

 

Vesta – jauniausia konkurso dalyvė, tai -  pirmoji jos patirtis televizijoje ir nuostabaus kelio pradžia. Jai teko didelė garbė ir laimė dainuoti mėgstamiausią dainelę „Ožiukas, kuris gyvena mėnulyje“. Ją  iš trijų konkursui parengtų kūrinėlių išrinko LRT režisierė.

 

„Dainų dainelei“ sukurtas internetinis tinklalapis www. dainudainele.lt .  Jame galima stebėti konkurso koncertus, rašyti komentarus ir balsuoti už patikusius atlikėjus, kuriems atiteks žiūrovų simpatijų prizas.

 

Konkurso „Dainų dainelė“ transliaciją  matysime gegužės 8 dieną, sekmadienį 10.50 val. per LRT televiziją.  Už Vestą Vaičiūtę galima balsuoti nuo gegužės 8 dienos 11 valandos iki gegužės 15 dienos 11 valandos.  Visų prašome palaikyti mūsų mažąją solistę ir aktyviai balsuoti.

 

13090434_991477140930225_715521162_n.jpg
13090294_991477110930228_86890940_n.jpg

 

 

 

Dainų dainelė 2016

 

                 Sausio 14 dieną Mažeikių V.Klovos muzikos mokykloje vyko   konkurso „Dainų dainelė 2016“ rajono turas. Mūsų darželį atstovavo net du kolektyvai: solistė Vesta Vaičiūtė ir mergaičių duetas – Austėja Narutavičiūtė ir Amanda Petrauskaitė. Jauniausia konkurso dalyvė Vesta Vaičiūtė išrinkta vykti į regiono turą, kuris vyks sausio 29 dieną Telšiuose.

 

                      Džiaugiamės mergaičių pasiekimais, o Vestai linkime sėkmės regioniniame ture.

 

 

DSCF1002.jpg

 

 

 

Vaikus kviečia muzikavimo studija

 

                 Muzika vaikus džiugina nuo pat mažens. Jiems patinka klausyti, dainuoti, groti vaikiškais muzikos instrumentais, atlikti ritmo pratimus, improvizuoti, kurti ir fantazuoti. Muzikuojant vaikai turi galimybę ne tik keliauti po stebuklingą garsų pasaulį, bet ir geriau pažinti vieni kitus, tobulėti emociškai, fiziškai, lavinti kalbą ir jos išraišką, plėsti aplinkos pažinimo žinias, erdvės suvokimo įgūdžius. Svarbiausi muzikavimo elementai: judesys, dainavimas, klausymas, kalba, bendravimas.

 

                      Vaikai, norintys muzikuoti papildomai, kviečiami popietes  praleisti muzikavimo studijoje. Pagrindinis užsiėmimų tikslas - džiaugtis muzikavimo procesu, pastebėti mažas sėkmes, nedidelius atradimus ir pastangas, skatinti vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę, atrasti muzikoje dar nepatirtų nuostabių dalykų. Užsiėmimuose dalyvauja įvairūs personažai, į svečius ateina pirštininės lėlės, kurios kviečia smagiai praleisti laiką klausant pasakų ir linksmų istorijų. 

 

DSCF9941.jpg
DSCF9923.jpg

 

 

 

Paslaptinga ir paini
   Muzikos šalis didi.
   Kiek garsų čia, kiek ženklų,
   Suskaičiuoti net sunku.
                 Ir ne vien ženklų  gausu.
                 Čia gausu skambių natų:
                 Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si, 

                 Gera joms šitoj šaly.

 

Muzikavimas yra viena mėgstamiausių vaikų veiklos rūšių, o vaikystė – tinkamiausias laikas pamilti įvairaus žanro muziką, liaudies dainą, šokį, susipažinti su įvairiais muzikos atlikimo būdais, išraiškos priemonėmis. Muzikavimo metu vaikai ugdo emocijas, vaizduotę, mąstymą, atmintį, o kūrybinės užduotys žadina savarankiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis.

 

Muzika turi daug daugiau stebuklingų galių nei mes gauname iš jos. Todėl organizuojant pamokėles būtina galvoti apie vaikus, kai jie taps suaugę. Kryptingas muzikinis ugdymas priartins vaikus prie muzikos - jie bus kūrybingi, lankys įvairios muzikos koncertus, pažins muziką ir gebės priimti muzikos teikiamus stebuklus.

 

DSCF9804.jpg
DSCF9885.jpg

 

 Sveikatos stiprinimas

 

 

Praūžė penktasis vaikų futbolo festivalis

 

                      2016 m. gegužės 11 d. Mažeikių futbolo akademijoje vyko Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų vaikų futbolo festivalis, kurį organizavo ,,FK Atmosfera“ ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius. Festivalyje dalyvavo vienuolika rajono vaikų lopšelių-darželių komandų. Mūsų darželio komandą sudarė 10 vaikų ir kūno kultūros auklėtoja. Renginys prasidėjo dalyvių paradu. Po kiekvienos komandos prisistatymo vaikų laukė linksmos estafetės su futbolo elementais. Vaikai turėjo galimybę pažaisti futbolą su kitų darželių komandomis. Futbolo turnyras – be nugalėtojų! Tai futbolo festivalis, kuriame svarbiausia emocijų užtaisas ir smagus laisvalaikio  praleidimas žaidžiant futbolą. Tai festivalis, kuriame visos komandos buvo apdovanotos futbolo kamuoliais, o kiekvienas dalyvis – atminimo medaliu.

 

 

 

IMG_1952.jpg
IMG_1978.jpg

 

 

Sveikatos  dienos Mažeikiuose

 

 

                      Balandžio 4-8 dienomis Mažeikiuose vyko sveikatos dienos, kurias organizavo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Džiaugiamės, kad mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie šio renginio. Balandžio 5 d. darželyje buvo paskelbta fizinio aktyvumo diena. Vaikai, auklėtojos ir kiti darbuotojai dalyvavo visuotinėje rytmetinėje mankštoje. Visą dieną aktyvi fizinė veikla vyko lauke.

                      Balandžio 7 d. buvo paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Visi bendruomenės nariai buvo pakviesti į masinį bėgimą, kuris vyko Gabijos gimnazijos stadione. Masinis bėgimas buvo organizuotas siekiant populiarinti bėgimo kultūrą darželyje, skatinant domėjimąsi bėgimu, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima.
 

DSC04544.jpg
DSC04521.jpg

 

 

 

Mažųjų olimpiada 2016

 

Šiais metais visoje respublikoje startuoja Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK)  projektas „Mažųjų olimpiada“. Mūsų darželio vaikai taip pat dalyvauja šiame projekte. Vasario 25 d.  lopšelyje-darželyje ,,Buratinas“ vyko projekto ,,Mažųjų olimpiada“ 1-asis etapas, kuriame startavo keturios mūsų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų komandos. ,,Mažieji olimpiečiai“ lenktyniavo estafetėse, kurios buvo vienos už kitas įdomesnės, reikalaujančios visos komandos sutelktumo, drąsos, ryžto, savitvardos ir pasitikėjimo. Projektas „Mažųjų olimpiada“– tai  puiki priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą, sportą bei supažindinanti mažuosius su garbingo varžymosi idėjomis.

 

 

132.jpg
037.jpg
LTOK---Print---Poster-A2---1-C.jpg

 

 

Sportinė pramoga

,, Su kiškiu, varna ir meška kelionėj linksma visada“

 

 

 

Penktadienio rytą ,,Voveriukų“ ir ,,Smalsučių“ grupių vaikai sporto salėje susitiko su ,,varna“ (auklėtotoja O. Ramonaitė), ,,meška“ (auklėtoja R.  Januškevičienė} ir ,,kiškiu“ (auklėtoja kūno kultūrai K. Liaudinskaitė). Visi pasimankštinę leidosi į kelionę, kurioje reikėjo įveikti sportines užduotis, žaisti judrius žaidimus.

 

DSC06436-(1).jpg
DSC06429-(1).jpg

 

Švediška sienelė – sveikatos stiprinimui

 

 

 

 Siekdami, kad vaikai būtų stipresni, sveikesni ir laimingesni sporto salėje įrengta gimnastikos sienelė, kitaip vadinama ,,švediška sienelė“. Šia sportine įranga gali naudotis vaikai nuo 3 metų. Laipiodami, kabėdami bei atlikdami mankštą prie sienelės vaikai ne tik stiprins savo raumenis, lavins koordinaciją, bet ir užkirs kelią plokščiapėdystei, netaisyklingai laikysenai.

 

 

201602032191.jpg
201602082242.jpg

 

 

 

 

Sveikos pėdutės – graži laikysena ir gera sveikata 

 

                      Laikysenos sutrikimai, iškrypęs stuburas ir nugaros skausmai gali būti tiesiogiai susiję su mūsų pėdomis. Norint apsaugoti vaikus nuo plokščiapėdystės, darželyje sistemingai organizuojamos plokščiapėdystės korekcijos pratybos, kurių metu stiprinami vaikų pėdų raumenys, raisčiai.

 

0532.jpg
048.jpg

 

 

Žiemą sportuoti lauke - smagu ir sveika

 

 

 

                        Žiemą pasivaikščiojimas lauke, mankšta, judri veikla, pramogos vaikams ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir grūdina bei stiprina imunitetą. Leidimasis rogutėmis, čiuožimas slidėmis, vaikščiojimas per pusnis, sniego kalnelius, slidžia ledo danga padeda vaikui vystytis judesių motorikai ir koordinacijai.

 

                      Kūno kultūros metu darželio kiemas virsta žiemos sportinių žaidimų vieta. Vaikai žaidžia futbolą ant sniego, sniego gniūžtėmis mėto į taikinius, vyksta sniego mūšiai, dalyvauja estafetėse.Fizinis aktyvumas žiemą – gera emocinė ir fizinė savijauta.

 

 

DSC08204.jpgDSC06344-(1).jpg

 

Akcija „Daug judėsi – būsi sveikas“

 

 

 

2015 m. spalio 2 dieną lopšelyje-darželyje ,,Eglutė“ buvo vykdoma   akcija „Daug judėsi – būsi sveikas“, skirta kūno kultūros ir sporto dienai paminėti. Akcija vykdyta įgyvendinant Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ projekto „Judėjimo džiaugsmas“ veiklos planą. Akcijos metu  buvo organizuojamos kūno kultūros valandėlės, sporto pramoga, judrūs žaidimai, estafetės ir kitos sportinės veiklos. Vykdant akciją siekiama stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą.

 

201509231633.jpg
SNV30482.jpg

 

 

Ir mažieji palaiko Lietuvos krepšinio rinktinę 

 

            Rugsėjo 4 dieną 11 valandą lopšelio-darželio ,,Eglutė“ bendruomenė dalyvavo akcijoje ,,DARŽELINUKAI – UŽ KREPŠININKŲ PERGALES“, skirtoje Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti.

 

 Akcija suteikė vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais. Pasipuošę Lietuvos krepšinio sirgalių atributika vaikai skandavo skanduotes, mušinėjo, varinėjo kamuolius, eidami aplink darželį kvietė visus palaikyti Lietuvos krepšinio rinktinę. Visi  noriai dalyvavo nuotaikingose estafetėse su krepšinio žaidimo elementais. Šventės dalyviai    džiaugėsi šauniai pavykusia akcija ir linki Lietuvos krepšinio rinktinei stiprybės ir pergalių.

201509041503.jpg201509041518.jpg

Specialioji pagalba    

 

Individualių užsiėmimų pas socialinę pedagogę metu vaikams yra ugdomi socialiniai įgūdžiai. Padaryto paveikslo dėka vaikai gali pajausti skirtingus paviršius (debesėlis iš vatos, medžio kamienas iš sulankstyto popieriaus, lietaus lašiukai – išdžiuvę karštų klijų lašai), įvardinti po prisilietimo sukeltus jausmus („ežio spygliai duria“, „švelnus debesėlis“). Paveiksle vietoj saulės – didinantis veidrodis, kuris vaikams sukelia daug teigiamų emocijų.

 

Atlikus keletą užduotėlių, vaikams yra suteikiama galimybė pažaisti. Neretai žaidimai virsta gero elgesio pamokėlėmis. Su 5 metų berniuku sukūrėme pasaką.

 

 

 

Viso gero, piktas arkly!

 

                      Gyveno keturi arkliai: Juodasis, Rudasis, Baltasis ir mažylis Pilkasis. Kartą Juodasis, Rudasis ir Baltasis arkliai labai susipyko ir ėmė muštis. Labai stipriai mušėsi, niekas negalėjo jų išskirti.

 

 • Liaukitės! — prašė mažylis Pilkasis. — Nebesimuškite!

 

Didieji arkliai vis tiek neklausė. Stipriai primušti Baltasis ir Rudasis krito ant žemės, o atsistoję atitolo nuo Juodojo.

 

 • Jeigu tu ir toliau visus muši, su tavimi niekas nedraugaus, — sakė Juodajam Pilkasis. — Liksi vienas! Visi tavęs bijos! Liksi vienas! Ar tu to nori?!

 • Noriu būti vienas! — atkirto Juodasis.

 • Gerai, būk! Bet atmink, kad tau vienam bus labai liūdna... — pasakė Pilkasis.

 

Pilkasis apsisuko ir nubėgo pas savo draugus. Jie turėjo kur gyventi, maisto, gyveno su gerais žmonėmis.

 

Pasijautęs vienas, Juodasis arklys atėjo pas buvusius draugus.

 

 • Ir ką gi tu čia veiki? — paklausė Juodojo Pilkasis.

 • Aš noriu su jumis draugauti... — susigėdęs pasakė Juodasis.

 • Ar būsi geras? Nebesipyksi ir nebesimuši? Nebeskriausi mūsų? — paklausė Pilkasis.

 • Būsiu geras, — nulenkė galvą Juodasis. — Atsiprašau, atsiprašau, atsiprašau, — kreipdamasis į Rudajį, Baltąjį ir Pilkąjį pratarė Juodasis.

 • Gerai, galėsi gyventi su mumis, — palinksėjo galvomis arkliai. — Pažiūrėk, kiek mes turime maisto! Morkų, agurkų, salotų...

 

 

image2.jpg
image1(1).jpg

 

  

PATYČIOS...

 

Patyčios – viena aktualiausių šių dienų problemų mokykloje, todėl apie jas svarbu pradėti kalbėti jau ikimokyklinėje įstaigoje. Tuo labiau, jog pastebima, kad smurtautojų amžius mokykloje vis jaunėja. Pradinukų tarpe ypač padidėjo smurto atvejų, t.y. mokiniai vis dažniau tarpusavyje taiko emocinį ir fizinį smurtą. Vaikas, iš kurio tyčiojamasi, jaučiasi skaudinamas, žeminamas, nors tiems, kurie tai daro, atrodo juokinga.  Per pertraukas, po veiklų, net ir veiklų metu, šeimoje yra tyčiojamasi.

 

Kovo 13-17 dienomis darželyje buvo minima veiksmo savaitė „Be patyčių“. Augantis patyčių atvejų skaičius mokyklose ragina į šią aktualią problemą atkreipti dėmesį jau darželyje.

 

Veiksmo savaitės metu su vaikais buvo kalbama apie draugystę, pagarbą, toleranciją vieni kitiems. Vaikams įsiminė auklėtojų pamokymai, kad negalima iš žmonių tyčiotis: „Iš draugų negalima tyčiotis, nes žmogus gali įsižeisti. Arba galima pasakyti suaugusiam žmogui. Arba nebedraugauti. Dar apsiverkti galima.“ Vaikams labai svarbūs jų draugai, požiūris vienas į kitą: „Draugai labai labai ypatingi,“ „Draugai visada draugauja,“ „Draugai yra patys geriausi draugai,“ „Draugų negalima mušti“. Vyresni vaikai pagalvoja ir apie mažesnius savo draugus, lankančius ankstyvojo amžiaus grupę: „Draugai yra mūsų mažieji, gražieji lėliukai.“

 

Visą savaitę vaikai piešė plakatus, dalijosi savo mintimis apie patyčias. Ugdytiniams buvo sekamos pasakos, suteikta galimybė pasakas užbaigti, aptarti veikėjų poelgius. Pasakos buvo pamokančios: „Patiko pasaka apie bezdžionę“. Buvo žaidžiami žaidimai: „Užrišo akis ir turėjom pačiupinėt draugą, ir atspėt, ir atspėjom, koks draugo vardas,“ „Patiko, kad reikėjo atspėti draugus“.

 

Nuo pirmadienio iki penktadienio kiekvienai dienai buvo paskirta tema: pirmadienis – pasisveikinimo diena, antradienis – rankos paspaudimo diena, trečiadienis – apsikabinimo diena, ketvirtadienis – komplimentų diena, penktadienis – šypsenų diena. Vaikams šios dienos labai įsiminė: „Man patiko rankų paspaudimo diena,“ „O man patiko apsikabinimo diena,“„Komplimentai patiko, šypsenų diena, penktadienis“.

 

Vaikai supranta draugystės svarbą, mokosi gerbti save ir kitus vaikus: „Reikia susitarti gražiai,“ „Jei uždauži, reikia atsiprašyti ir nebedaryti daugiau,“ „Ginčytis negalima, tik gerai susitarti draugiškai,“ „Negalima iš draugų juoktis, jei yra ne taip apsirengęs. Galima gražiai pasakyti,“ „Negalima juoktis iš kitų, jei kojytė jo kitokia, arba nemoka greitai bėgti. Reikia vis tiek priimti draugauti,“ „Jei nemoka, tyčiotis, juoktis negalima, bet reikia padėti.“

 

Nors savaitė „Be patyčių“ ir baigėsi, vaikams bus nuolat primenama apie draugystės ir draugų svarbą, pagarbą vienas kitam įvairios veiklos metu, priešmokyklinio amžiaus grupėse vykdomose „Zipio draugų“ pamokėlėse.

 

 

image2(1).jpg

image3.jpg

 

 

DĖMESIO! 

 

Kaip ir kiekvienais metais, kovo mėnesį minime veiksmo savaitę „Be patyčių“. Šiais metais ji vyks kovo 14-18 dienomis.

 

Savaitės eigoje veiklų metu su vaikais bus kalbama apie patyčias, draugus, draugystę bei jų svarbą, pagarbą sau ir aplinkiniams.

 

Organizuojamos veiklos:

 

 1. Teminės dienos:

 

 • Pirmadienis – pasisveikinimo diena;

 • Antradienis – rankos paspaudimo diena;

 • Trečiadienis – apsikabinimo diena;

 • Ketvirtadienis – komplimentų diena;

 • Penktadienis – šypsenų diena J

 

 1. Vaikai pieš atvirutes, kurias dovanos savo draugams.

 2. Psichologė Indrė, socialinė pedagogė Indrė seks vaikams pasakas. Vyresniems vaikams bus suteikta galimybė patiems sugalvoti pasakų pabaigas, o mažieji galės pasidalinti įspūdžiais.

 3. Kiekviena grupė pieš plakatus. Juose vaikai vaizduos savo draugus, su auklėtojų pagalba rašys savo mintis apie draugystę.

 

 

 

  veiksmo savaitės „Be patyčių“ renginius atsakingos:

 

Psichologė Indrė Jurevičiūtė,

 

Socialinė pedagogė Indrė Ligeikytė

 

 

 

 


 

 

                       Vaiko kalbos raida pasižymi tam tikru nuoseklumu, o vaiką pradėti ugdyti reikia jau nuo pat kūdikystės. Nustatyta, kad pirštų miklumas tiesiogiai susijęs su sklandžia vaiko kalba. Būtina lavinti abiejų rankų pirštus ir plaštakas. Smulkioji motorika yra lavinama įvairiais būdais: lipdant, sukant rutuliukus iš vatos ar popieriaus, piešiant, konstruojant lego žaidimus, dėliones, mozaikas, varstant batų raištelius, klijuojant lipdukus. O liesdamas rankomis skirtingas medžiagas, vaikas kaupia skirtingą sensorinį patyrimą. Įvairūs rankų žaidimai yra puiki pramoga, ir efektyvus būdas, skatinantis vaiką kalbėti. Lavėjant rankų judesiams, vaikas vystosi visapusiškai. Rankų raumenų motoriniai impulsai turi didelės reikšmės kalbinės motorikos formavimuisi.  Lavinant smulkiąją motoriką daug dėmesio reikia skirti bendravimui.

 

 

Užduotys mažiesiems piršteliams:

 

 • Įdėti formą į dėžutes su įvairiomis išpjovomis.

 • Surinkti į dėžutes įvairaus dydžio akmenėlius, pupas, žirnius, kruopas, išdėlioti smulkią mozaiką ant paveikslėlio.

 • Ritmiškai belsti pieštuku į stalą, dainuojant arba sakant eilėraštuką.

 • Ritmiškai ploti į stalą, tariant žodį, sakinį, eilėraštį.

 • Suverti žiedus ant virvutės, karoliukus.

 

 

 

Užduotys, lavinančios kalbą:

 

 • Padėkite vaikui gerinti dėmesio, klausymosi ir atminties įgūdžius. Kartu kurkite pasakojimus apie paveikslėlius. Klausykite rišlia kalba skaitomų pasakų, skatinančių sukaupti ir išlaikyti dėmesį. Skirkite daug laiko pasakų skaitymui.

 • Padėkite vaikui išbandyti lūpų, liežuvio, žandikaulio judesius. Skatinkite vaiką mėgdžioti jus, tardami garsus, kuriuos anksčiau girdėjot tariant.

 • Skatinkite vaiką mėgdžiojant jus kartoti 2-3 žodžių frazes. Kai vaiko žodyną sudaro apie 30 žodžių, jis gali juos jungti į frazes. Vartokite žodžių derinius, kuriuos vaikas jau ištaria.

 

      

11229484_1044284462268040_1751186944_o.jpg
11106445_1015917201771433_1153072428_n.jpg

                                                                                                    

 

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji  - Tarptautinė tolerancijos diena. Kiekvienais metais Tolerancijos dienai paminėti yra priskiriamas vis kitoks simbolis. Šias metais juo tapo mozaika.

 

Kiekvienai grupei buvo išdalintos skirtingų spalvų žmonių figūros. Grupėse buvo kalbama apie toleranciją, todėl vaikai ant žmonių figūrų piešė, klijavo, aplikavo tolerancijos tema. Vėliau visi piešiniai buvo sukabinti ant sienos, o tarp žmonių buvo pridėta dėlionės detalių su mintimis apie toleranciją. Buvo pailkta ir tuščių detalių, kur vaikai su auklėtojų pagalba patys gali įrašyti, kas jiems yra tolerancija.

 

 

IMG_1558.jpg
IMG_1560.jpg

 

Kodėl ir kada reikalinga logopedo konsultacija?

 

 

 

Tėvai nevisuomet pastebi vaiko kalbos sutrikimus.
Taisyklinga kalba suteikia daugiau galimybių pasiekti savo tikslus.
Netaisyklingai kalbantys žmonės jaučia nepasitikėjimą savimi, vengia bendrauti.
Laiku nepašalinti kalbėjimo ir kalbos sutrikimai įsitvirtina ir vėliau tai atlikti daug sudėtingiau ir užtrunka žymiai ilgiau.

 

Kada reikalinga logopedo konsultacija vaikui?

 

Manote, kad Jūsų vaiko kalbos raida atsilieka nuo bendraamžių kalbos raidos
Vaikas nenoriai kartoja žodžius ar sakinius, kuriuos girdi
1,2-1,5 metų vaikas netaria nė vieno žodžio
2 metų vaikas netaria trumpų frazių
1-1,5 metų vaikas nereaguoja į žodinius prašymus
1-2 metų vaikas visiškai ar iš dalies nesupranta į jį nukreiptos kalbos
Vaikas kalba „sava“, aplinkiniams nesuprantama kalba
4-5 metų vaikas netaisyklingai taria garsus
Vaiko siauras žodynas ir jam sunku rišliai kalbėti, pasakoti
Vaikas nuolat kalba labai greitai, savo mintis reiškia paskubomis
Vaikas kalbėdamas kartoja skiemenis, garsus, t.y. sutrikęs vaiko kalbėjimo sklandumas
Vaikas turi kalbos sutrikimą ir auga dvikalbėje ar daugiakalbėje aplinkoje.

 

      3-5 metų vaikams bet kuriuo atveju rekomenduojama logopedo konsultacija. Šiame amžiaus tarpsnyje daug vaikų garsus taria netaisyklingai. Ar tai normalu (fiziologinis šveplavimas), ar sutrikimas, nustatys logopedas.

 

Kodėl reikia lavinti smulkiąją motoriką?

 

          Norint išmokyti vaiką taisyklingai kalbėti, reikia lavinti ne tik jo artikuliacinį aparatą, bet ir smulkiąją motoriką t. y. rankų pirštų, riešų ir plaštakų judesius. Mokslininkų nustatyta, kad atliekant įvairius pirštukų judesius, gerėja ryšys tarp kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių ir taip stimuliuojama smegenų branda. Jei norite, kad Jūsų vaikas taisyklingai kalbėtų, gerai mokytųsi, kad lavėtų mąstymas, atmintis, dėmesio koncentracija, nuo mažens lavinkite jo rankytes: pirštų, plaštakų ir riešų judesius.

 

 

Socialinis ugdymas - tai procesas, kurio tikslas - socialiai suformuoti reikšmingas vaiko asmenines savybes, turinčias didelę reikšmę socializacijai.

 

Socialinis pedagogas - tai vaiko socialinis asistentas, vaiko gerovės advokatas.

 

Socialinio pedagogo veiklos tikslas - vaiko gerovės siekis, ankstyvoji prevencija ikimokykliniame amžiuje.

 

Socialinio pedagogo veiklos kryptys:

 

 • planavimas ir analizė
 • tėvų, vaikų,  pedagoginis-psichologinis konsultavimas
 • pedagogų konsultavimas
 • individualus darbas su vaikais
 • grupinių užsiėmimų veikla
 • projektinė veikla
 • prevencinė veikla/socialinių įgūdžių ugdymas
 • informacijos sisteminimas ir sklaida
 • socialinių paslaugų  ir socialinės pagalbos orgnizavimas

 

 

 

Ikimokyklinė įstaiga - tai socialinė vaikystės apsaugos institucija, kurioje vaikas orientuojamas tapti tikra asmenybe, sudaromos sąlygos tęsti vaiko socializaciją tarp trijų svarbių grandžių: šeimos, darželio, mokyklos.

 

 

 

Verta žinoti!

 

Vaiko emocinį intelektą sudaro socialiniai ir emociniai įgūdžiai, kurie padeda atpažinti įsisamoninti, valdyti jausmus. Naujausi tyrimai rodo, kad emocinių įgūdžių turintys vaikai yra laimingesni, jie labiau pasitiki savimi, geriau sekasi mokytis.

 

Emocinio intelekto lavinimas darželyje vaikams padeda sėkmingai įsitraukti į grupės veiklą, susirasti draugų, įveikti sunkumus, stresą. Šie įgūdžiai sklandžiai padeda tolimesniam vaiko vystimuisi socialinėje erdvėje, ateityje vaikai tampa atsakingais suaugusiais.

 

Emociniam intelektui lavinti yra skirti tam tikri žaidimai, pratimai.

 

Dirbti su vaikais - mylėti vaikus.

 

Priešmokyklinis ugdymas 

 

Lankėmės Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

 

 

 

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Ežiukai“ ir „Gudručiai“ vaikai, minint šv. Florijono dieną, apsilankė Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai gelbėtojai, pasitikę mažuosius ugdytinius, supažindino su gaisrinės patalpomis. Vaikai iš arčiau susipažino su ugniagesių gelbėtojų darbu, specialia technika,  įranga, skirta gaisro gesinimui. Patys pabuvojo gaisrininkų mašinoje, turėjo progą nusileisti greitojo nusileidimo stulpu.

 

Padėkoję už neįkainojamą edukacinę pamoką, visi kartu apibendrino, kad ugniagesys turi būti drąsus, vikrus, visada pasiryžęs vykti į pagalbą. O kiekvienas iš mūsų turi elgtis atsakingai ir pilietiškai: nedeginti žolės, nepalikti vienos degančios žvakės, atsargiai elgtis su ugnimi.

 

P5042005.jpg
P5041986.jpg

 

Vyko pramoga „Aš – lietuvis“

 

 

 

Tėvynė, gimtinė – žodžiai, kurie kiekvienam lietuviui savotiškai brangūs. Mažųjų ugdytinių širdelėse plevena meilė tėvynei, savo gimtai šaliai.  Tai įrodė vykusi  pramoga – protų mūšis „Aš - lietuvis“. Čia priešmokyklinio ugdymo grupės „Gudručiai“ ir „Ežiukai“ prisiminė patarles, priežodžius apie gimtąją šalį. Skambėjo dainos, pasakojimai žemaičių tarme. Savo žinias ugdytiniai išbandė protų mūšyje, kur reikėjo atpažinti Lietuvos miestus, įvardinti medžių, paukščių pavadinimus. Renginį vedusios pedagogės pasidžiaugė gražiu vaikų bendravimu, jų noru domėtis savo gimtu kraštu. Šis renginys pažadino bendrystės, tolerancijos, nuoširdumo jausmą sau, šalia esančiam, savo šaliai.

 

 

P3041559.jpg
P3041545.jpg

 

Keliavome į pasakų šalį

 

 

 

                      Paskutinį sausio penktadienį priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai pravėrė pasakų skrynią. Joje atradome Carlo Collodi knygą „Buratino nuotykiai“. Ugdytiniai diskutavo apie medinę lėlė, piešė knygai iliustracijas. Po to visi susirinkome į salę pasižiūrėti animacinio filmo „Buratino nuotykiai“. Pramogos veikla orientuota į vaikų domėjimąsi knygomis, komunikavimo kompetencijos tobulinimą.

 

 

P1291354.jpg
P1291348.jpg

 

 

Svečiavomės „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje

 

 

 

Gruodžio 2 dieną priešmokyklinukus į svečius pakvietė „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokytojos. Jos įsipareigojo žadinti ir puoselėti kiekvieno ugdytinio kūrybingumą, atsakomybę, meilę mokslui, atsižvelgdamos į kiekvieno poreikius. Vaikai pabuvojo anglų, lietuvių kalbos, matematikos pamokose. Aktyviai įsijungė į siūlomas veiklas.

 

Mokytojos džiaugėsi apsilankiusiais tėveliais ir atviravo: norint sėkmingai ugdyti bendrąsias ir esmines dalykines kompetencijas mokykloje, reikia siekti prasmingo dialogo su tėvais, palaikyti  ir kurti šiltą klimatą, pagrįstą tarpusavio parama ir pasitikėjimu.

 

 

PC020902.jpg
PC020907.jpg

 

Graži draugystė

 

 

 

Lapkričio 26 d. priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rima Skrinskienė ir Laima Veselienė bei auklėtoja Sandra Kneitienė lankėsi „Žiburėlio” pradinėje mokykloje, kur susitiko su 1a klasės mokytoja Vilija Viršiliene ir 1b klasės mokytoja Nijole Cipariene. Mokytojos maloniai atsiliepė apie buvusius darželio ugdytinius, pasidžiaugė jų mokymosi pasiekimais.

 

Džiugu, kad dalijimasis pedagogine patirtimi duoda gražių rezultatų vaiko labui.

 

 

PB260871.jpg
PB260872.jpg

 

 

Priešmokyklinukų  išvyka į ,,Vyturio“ pradinę mokyklą

 

 

 

Lapkričio 20 dieną priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai pratęsė svečiavimąsi mokyklose.  Šį kartą lankėmės ,,Vyturio“ pradinėje mokykloje. Ugdytiniai susipažino su būsimomis pirmokų mokytojomis, šviesiomis klasėmis. Mokyklos direktorė supažindino su naujai įrengtomis ugdymo erdvėmis,  būreliais. Vaikai dar ilgai sugrįžę dalijosi įspūdžiais...

 

 

 

SNV30646.jpg
SNV30644.jpg

 

 

Priešmokyklinukai lankėsi K.Jagmino pradinėje mokykloje

 


 

Lapkričio 12 dieną priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai buvo pakviesti į K.Jagmino pradinę mokyklą. Mokiniai  mažuosius draugus pakvietė dalyvauti madų šou ,,Rudens kepurė”. Su tėvelių, auklėtojų pagalba pasidarę rudenišką kepurę, ugdytiniai šėlo gražioje šventėje.

 

PB120490.jpg
PB120478.jpg

 

 

Priešmokyklinukai šėlo pramogoje „Morkų vakarėlis“

 

 

 

Spalio 23 dieną priešmokyklinukai organizavo pramogą „Morkų vakarėlis“. Visi tą dieną norėjome būti panašūs į morkas -  rengėmės oranžine spalva. Tėveliai mums sunešė gražių darže išaugintų morkų. Renginio metu vaikai pasakojo, kokių vitaminų yra morkose, kuo jos naudingos sveikatai. Piešė plakatus, įdėmiai klausėsi  pasakos, minė mįsles. Po to visi draugiškai spaudėme morkų sultis.

 

Ši pramoga suteikė vaikams žinių apie morkų naudą žmogaus organizmui, gerino bendradarbiavimo įgūdžius. Pedagogės džiaugiasi, kad tokios pramogos skatina vaikų, jų tėvelių iniciatyvą stiprinti sveikatą: vaikų, savo, bendruomenės.

 

 

PA230340.jpg
PA230319.jpg

 

 

 

Išvyka į Mažeikių rajono PK

 

 

 

         Siekdami ugdyti mažųjų eismo dalyvių saugaus elgesio gatvėje įgūdžius, atsakomybę už savo elgesį gatvėje ir kelyje, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai organizavo Atvirų durų dienas  ikimokyklinukams. Spalio 21 dieną  mūsų darželio priešmokyklinukai ir pedagogai kartu su kitais mūsų miesto darželių ugdytiniais, lankėsi Mažeikių rajono PK. Susitikimo metu policininkai su vaikais kalbėjosi apie saugų elgesį kelyje, atsakė į jiems rūpimus klausimus. Pareigūnai  jauniesiems klausytojams suteikė žinių ir apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu, pademonstravo kaip juos tinkamai segėti. Na, o daugiausia diskusijų kilo šaudykloje, kur vaikai sužinojo daug vertingų patarimų. Įdomu buvo apsilankyti ir policijos muziejuje, susitikti su jos draugu ir bičiuliu Amsiumi.

 

 

SNV30602.jpg
SNV30606.jpg

 

 

 

Pažintis su žirgais

 

Spalio 7 dieną priešmokyklinio ugdymo grupių „Ežiukai“ ir „Gudručiai“ ugdytiniai, lydimi auklėtojų, lankėsi žirgyne. Žirgai mažiesiems ugdytiniams paliko nepakartojamą įspūdį. Ne veltui neįgaliųjų draugystė su žirgais pasaulyje taikoma kaip terapinė priemonė. Edukacinės išvykos metu vaikai išgyveno daug teigiamų emocijų, susipažino su iki šiol nepažinta aplinka.

 

                      Sugrįžę į darželį, vaikai dalinosi įspūdžiais: Gabija „Šiandien sužinojau, kad žirgai yra augintiniai, kuriuos reikia šerti, šukuoti, prižiūrėti.“ Elija: „Arkliai labai mėgsta, kad juos gerbia kiti. Jiems patinka, kai žmonės dovanoja meilę, dėmesį.“

 

PA070133.jpg
PA070108.jpg

 

 

Paminėjome Pasaulinę gyvūnų globos dieną

 

 

 

          Spalio 5 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Gudručiai” ir ,,Ežiukai” paminėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Apsilankėme  Zoo prekių parduotuvėje, kur daugiau sužinojome apie papūgėles, žuvytes, žiurkėnus. Vaikai  išgirdo daug vertingų patarimų apie įvairius augintinius, jų priežiūrą, gyvenimo būdą. O ką daryti, kai gyvūnai suserga? Į šį klausimą ugdytiniams atsakė Smulkių gyvūnų klinikos savininkas - veterinaras S.Petrauskas. Vaikai smalsiai dairėsi po kliniką ir uždavinėjo klausimus. Ugdytiniams buvo priminta, kad augintinis negali būti vaikiška užgaida - tai rūpestis ir atsakomybė, už kurią gyvūnas atsilygina meile.

 

PA050054.jpg
PA050050.jpg

 

 

 

Medžių sodinimo diena

 

Priešmokyklinių grupių ,,Gudručiai“ ir  ,,Ežiukai“ ugdytiniai  paminėjo Medžių sodinimo dieną, o taip pat prisiminė, kad ta diena minima ir kaip Tarptautinė taikos diena.

 

Kaip tikri šeimininkai išskubėję į savo valdas, nusitvėrę kastuvų ir grėblių, vaikai apžiūrėjo jau pasodintus darželio kieme šermukšnius, ąžuolus, klevus, medžių karalienę-eglę. Ugdytiniai ne tik rinko lapus, pureno žemę, ,,suteikė pirmą pagalbą“ nulaužtai šakelei, bet ir prisiminė medžių ,,vardus“, juos skaičiavo, lygino... Pasak pedagogų: ,,Tai  puikus būdas mums, suaugusiesiems, skatinti vaikus rūpintis juos supančia aplinka, malonumas kartu dirbti, bendrauti. Sodindami medžius mes saugome savo ateitį“.

 

P9239926.jpg
P9239922.jpg

 

 

 

 

Priešmokyklinukai grožėjosi sutvarkytais Mažeikių miesto objektais

 

 

               Po džiugios vasaros, susirinkę į grupes, kiekvienas iš ugdytinių turėjo ką papasakoti: kur lankėsi, į kokius Lietuvos miestus buvo nuvykę, kas paliko didžiausią įspūdį. O kad ir mūsų gimtasis miestas Mažeikiai gražiai tvarkomas, įsitikinom pasivaikščioję po senamiestį. Priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Ežiukai” ir ,,Gudručiai” vaikai pakartojo saugaus elgesio taisykles, ugdėsi gražaus bendravimo įgūdžius. Rudenėjanti gamta mus nuteikė optimistiškai, vis sustodavom prie gražių objektų paidžiaugti, pasigėrėti žmogaus rankomis sukurtu grožiu. Priešmokyklinukai smagiai laiką leido senamiesčio parke: glaudėsi prie tvirtų ąžuolų kamienų, sportavo, žaidė judriuosius žaidimus 

 

P9099747.jpg
P9099744-(1).jpg

 

Priešmokyklinukai džiaugiasi nauju priešmokyklinio ugdymo priemonių komplektu

 

 

 

                      Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai šiemet pažins raides, skaičiuos, mokysis bendravimo keliaudami kartu su kiškiu OPA ir vėžliuku PA. Mus pasiekė naujas „OPA PA“ priešmokyklinio ugdymo priemonių komplektas. Jį sudaro plakatų rinkinys, vaiko knyga, garso įrašai, užduočių bloknotas, pedagogo knyga bei padalomoji grupės medžiaga.

 

                      Pedagogės tikisi, kad vaizdžiai pateikta medžiaga žadins norą mokytis, pažinti: bus lavinama vaiko ranka, ugdomi praktiniai įgūdžiai, skatinamas kūrybiškumas. Vaikai pratinsis logiškai samprotauti ir daryti išvadas.

 

P9099779.jpg
P9099778.jpg

 

 Renginiai, išvykos

 

,,Eglutės“ vaikai vasarą pasitiko drauge su skautais

 

Gegužės 31 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Eglutė“ vyko šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Darželio ugdytiniai šią šventę pasitiko ne vieni. Į svečius pas juos atvyko Žemaitijos skautų organizacijos Žemynos draugovės sesės Kornelija Gumuliauskaitė ,Žaneta Pupšytė, Loreta Raudytė, brolis Viktoras Jakimavičius. Viktoras  - buvęs mūsų įstaigos ugdytinis.  Visada smagu, kai buvę mūsų vaikai atskuba pas mažesniuosius draugus.

 

Skautų organizacijos atstovai papasakojo vaikams apie gyvenimo gamtoje ypatumus, žygius ir nakvynes po atviru dangumi, pamokė vaikus skautų žaidimų. Vaikai talkino statant palapinę, mokėsi rikiuotės pratimų, įvairių skanduočių. Berniukus ypač domino, ką reikia pasiimti einant į skautų žygį, kaip daiktus susidėti į kuprinę, kad viskas, kas reikalinga tilptų. Šventės pabaigoje visų laukė saldus siurprizas- ledai.

 

Jauni, energingi, linksmi skautai suteikė vaikams daug teigiamų emocijų, žinios apie skautišką gyvenimą praplėtė vaikų akiratį. Tai buvo puiki šventė tiek mažiems, tiek dideliems.

 

 

DSCN7936.jpg
DSCN7958.jpg

 Paskaita pedagogams

            Gegužės 11 d. mūsų įstaigoje lankėsi Mažeikių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos specialistė, psichologė V. Kavaliauskienė. Psichologė skaitė paskaitą „Mano vaiko niekas nenori“. Specialistė pateikė daug pavyzdžių, naudingos informacijos apie netinkamą vaiko elgesį ir pageidautiną suaugusiųjų reakciją į mažojo piliečio keliamus reikalavimus, atsakė į diskusijos metu iškilusius klausimus. Tai paskaita, naudinga tiek pedagogams, tiek tėvams.

 

 

 

 Ruošiamės naujiems mokslo metams

                     Gegužės 10 d. auklėtojos L. Drungilienė ir L.Tenienė pakvietė būsimųjų priešmokyklinių grupių ugdytinių tėvus į susirinkimą „Priešmokyklinis ugdymas. Svarba ir ypatumai“. Pedagogės papasakojo apie priešmokyklinio ugdymo naudą, jo svarbą, supažindino tėvus su priešmokyklinio ugdymo programa „OPA PA“.  Buvo kalbama, diskutuojama kuo ypatinga ir naudinga ši programa. Buvo priminta, kad priešmokyklinėse grupėse taip pat vykdoma vykdoma tarptautinė programa „Zipio draugai“. Tai programa, mokanti įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, padedanti suvokti ir skatinanti kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti.

 

13162260_10153417745741883_2106011061_n.jpg
13152706_10153417745461883_814498329_n.jpg

 „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ 

                        Gegužės 4 d. Mažeikių moksleivių namų teatro studija „Atžalynas“ pakvietė įstaigos ugdytinius pasižiūrėti nuotaikingo spektaklio „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Dėkojame jauniesiems aktoriams už vaikams ir suaugusiems  suteiktas džiugias emocijas.

 

201605042668.jpg
201605042658.jpg

 Žemaitijos zonos konferencija


                   Balandžio 7 d. auklėtoja L. Drungilienė dalyvavo Žemaitijos zonos konferencijoje „Socialinės kompetencijos svarba vaikui bei plėtojimo galimybės ugdyme“, kuri vyko Kretingos raj. įsikūrusiame pramogų centre „Atostogų parkas“. Konferencijos tikslas - atskleisti socialinės kompetencijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų svarbą bei plėtojimo galimybes ugdyme, įgyti naujų žinių vaikų socialinių kompetencijų galimybėmis ugdymo klausimu, dalintis gerąja patirtimi, įžvalgomis, plėsti bendravimo ir bendradarbiavimo akiratį.

                  Konferencijoje savo pranešimus pristatė ne tik Kretingos miesto ir rajono, bet ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, taip pat Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Mažeikių ir Šilalės ugdymo įstaigų atstovai. Susirinkusiuosius pasveikinusi Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė pažymėjo, kad socialinis ir emocinis ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje yra vaiko sėkmės garantas ugdymo įstaigoje ir gyvenime.

                  Mūsų įstaigos pedagogė skaitė pranešimą „Socializacija – „tiltas“ tarp savęs ir pasaulio“.

 

 

12919666_10205894954788061_3614645722517902925_n.jpg
20160408_k1.jpg

 

 

Šventinis renginys ,,Augame kartu su eilėraščiu“

 

Mažeikių lopšelyje-darželyje,,Eglutė“ pirmą kartą organizuotas šventinis rytmetis ,,Augame kartu su eilėraščiu“. Organizuodami šį renginį pedagogai siekė, kad būtų puoselėjama lietuvių poetų kūryba, lavinamas vaikų estetinis skonis, atmintis, kad vaikas, deklamuodamas eilėraštį, patirtų dvasinį pakilimą, kūrybos, improvizacijos džiaugsmą.

 

Renginyje dalyvavo vaikai iš visų grupių, net ugdytinė Austėja iš ankstyvojo amžiaus grupės. Pasiklausyti skambaus žodžio susirinko pedagogai, vaikai, tėvai, darželio darbuotojai, visi neabejingi poezijai. Į šį renginį atvyko geri mūsų draugai Mažeikių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Sigita Repšytė ir Jūratė Grikpėdienė.

 

Jaukioje ir draugiškoje aplinkoje mūsų ugdytiniai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius apie pavasarį, gimtinę, gamtą. Smagu buvo išgirsti eilėraščių žemaičių tarme. Kiekvienas eilėraštis skambėjo nuoširdžiai, nuotaikingai.Vaikai stengėsi perduoti eilėraščio nuotaiką, mintį.

 

Viešnios iš Mažeikių viešosios bibliotekos pasidžiaugė vaikų kūrybiniais gebėjimais, improvizacijomis. Vaikams buvo padovanotos knygutės, jie kartu su auklėtojomis, tėveliais pakviesti  apsilankyti atnaujintoje bibliotekoje.

 

DSC04491.jpg
DSC04484.jpg
DSC04472.jpg
DSC04481.jpg

 

 Atvelykis

 

 

                       Balandžio 4 d.  salėje nuo pat ryto šurmuliavo vaikai. Jaunesniojo amžiaus ugdytiniai žiūrėjo linksmą lėlių teatro spektaklį, kaip kiškelis keliavo pas genelį parnešti dažų kiaušiniams marginti (spektaklį rodė auklėtojos N. Druskinienė ir V. Mažeikienė). Šventės metu vaikai dainavo dainas, šoko, žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius, o jos pabaigoje visų laukė siurprizas.

 

12966742_1003845019692486_1519388588_n.jpg
12920959_1003844946359160_970536155_n.jpg

               Vyresniojo amžiaus vaikus Velykė (auklėtoja L. Veselienė) sukvietė  švęsti vaikų velykėlių arba kitaip tariant Atvelykio šventės. Kiškienė (auklėtoja L. Drungilienė) atvežė vaikams pilną vežimaitį margučių, papasakojo apie margučių dažymo būdus. Vaikų būryje sukinėjosi ir Gandras (auklėtoja L.Tenienė), kuris žaidė su vaikais žaidimus, mokė vaikus patarlių, pajuokavimų. O Kirmėlytė (auklėtoja R. Skrinskienė pakvietė visus į lauką ridenti margučių ir žaisti velykinių žaidimų. Šventėje nebuvo liūdinčių, visi džiaugėsi atėjusiu pavasariu ir sugrįžusiomis saulėtomis dienomis

 

 

 

DSC08368.jpg
DSC08342.jpg

 

Vyko metodinis renginys Mažeikių rajono priešmokyklinio ugdymo pedagogams

 

 

 

Kovo 25 dieną įstaigoje vyko metodinis renginys „Vaikų kūrybiškumo ugdymas prie šviesos stalo“. Įstaigoje dirbančios priešmokyklinio ugdymo pedagogės pristatė, kaip Reggio Emilia metodo elementai taikomi ugdomojoje veikloje. Susirinkę svečiai turėjo galimybę pamatyti filmuotą medžiagą apie šio metodo elementų taikymo ugdymo procese galimybes.

 

P3251726.jpg
P3251723.jpg

 

 

 

 

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų konferencija

 

Kovo 24 d. Šiauliuose vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinė-praktinė konferencija ,,Šiuolaikinis kokybiškas ikimokyklinis ugdymas“ Konferencijos tikslas-pristatyti ir išanalizuoti ikimokyklinio ugdymo įstaigų sėkmingą Pasiekimų aprašo taikymo patirtį.

 

Konferencijos metu buvo gvildenamos probleminės sritys: bendravimas ir darbas komandoje; ugdomosios veiklos planavimo ypatumai; vaiko pasiekimų vertinimas. Pedagogai dalijosi patirtimi apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymą.

 

P3241692.jpg
P3241680.jpg

 

 

Lėlių spektaklis „Alesiutė“

 

 

 

Kovo 10 d.  etnokultūrinės veiklos darbo grupės iniciatyva mūsų įstaigoje svečiavosi lėlių teatras iš Klaipėdos „Lino lėlės“ ir parodė vaikams spektaklį „Alesiutė“.

 

Tai jautri lietuvių liaudies pasaka apie mergaitę, kuri neturi jėgos atsispirti pagundoms ir atiduoda Vilkui jai patikėtas Aveles. Atidavusi aveles, Alesiutė kasdien vis labiau grimzta į melą ir išsisukinėjimus - ji meluoja dangiškiesiems Tėvams, bando įtikinti save, kad viskas liko kaip buvę, nors akmuo, slegiantis sąžinę, su kiekviena diena tampa vis sunkesnis.

 

Iš pirmo žvilgsnio paprasta, negausi įvykiais pasaka, palytėta lėlininko Lino Zubės, dailininkės Renatos Valčik ir kompozitorės Laimos Jadenkutės, virsta metaforiška filosofine scenos novele, o spektaklio finalas paakina neskubėti smerkti ir teisti, nes atlaidumas, gailestingumas ir meilė yra tie tobuli įrankiai, kurie padeda suklupusiam pakilti ir eiti toliau.

 

 

201603102440.jpg
201603102443.jpg

 

 

Muzikinė popietė „Eglutėje“ 

 

Kovo 8 dienos popietę įstaigoje sulaukėme muzikantų ir dainininkų iš Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos. Jaunieji atlikėjai kartu su savo pedagogais parengė labai turtingą muzikinę programą.  Renginį pristatė ir vedė muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Dobrovolskienė. Skambėjo lietuvių liaudies, lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

 

Ugdytiniai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais: klarnetu, trimitu, kanklėmis, gitara, smuiku, akordeonu. Vaikai klausėsi mergaičių ansamblio, bei solisto Airono Kazlausko atliekamų dainų.

 

Visus sužavėjo nuoširdus muzikos mokyklos vaikų ir pedagogų bendravimas su mažaisiais žiūrovais.Darželio vaikai, atsidėkodami už įdomią programą, atlikėjams padovanojo savo rankomis pagamintas gėles.

 

 Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas nenutrūks, kad dar ne vieną kartą turėsime galimybę žengti į nuostabią muzikos šalį kartu su muzikos mokyklos ugdytiniais. Labai svarbu nuo mažens formuotį gerą meninį skonį, ugdyti muzikos klausymo kultūrą bei meilę muzikai.

 

 

 

IMG_20160308_154541.jpg
IMG_20160308_161044.jpg

 

 

Metodinis renginys

                     Vasario 25 d. įstaigoje vyko metodinis renginys „Pedagogų kūrybiškumas, iniciatyvumas plėtojant vaikų komunikavimo kompetenciją“.  Pedagogai, įstaigoje dirbantys kiti specialistai pateikė stendinius pranešimus apie savo darbe taikomus būdus ir metodus, ugdant vaikų komunikavimo kompetenciją. Pagalbos vaikui specialistai pateikė duomenis apie spec. pagalbos reikalingų vaikų skaičių įstaigoje,  slaugytoja   - informaciją apie vaikų sergamumo rodiklius.                              

20160225_130111.jpg
12788233_976714629072192_977141753_n.jpg

 

 

Svečiuose - Šiaulių teatras „Birbironas“

                  Vasario 10 d.  pas mus atvyko  Šiaulių teatro vaikams „Birbironas“ aktoriai, kurie atvežė spektaklį „Laumė ir sesutės“ (K. Kubilinsko pasakos „Bebenčiukas ir kvailutė“ motyvais). Tai puiki, atitinkanti esamą laikmetį, pasaka, mokanti, jog „už gerą - geru, už blogą - blogu atsišaukiama“. Visos pasakos metu netrūko džiugių emocijų.

201602102314.jpg
201602102305.jpg

 

 

 

„Delfinas ir aš“ 

                     

             Vasario 3 d. lopšelio-darželio „Eglutė“ vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Delfinas ir aš“. Lietuvos jūrų muziejaus edukatorė-muziejininkė Jurgita Vasiljavienė žaidimų pagalba supažindino vaikus su paslaptingu delfinų pasauliu, papasakojo apie jų gyvenimo būdą. Edukacijos pabaigoje vaikams buvo parodyta delfinų pasirodymo filmuota medžiaga. 

 

201602032206.jpg
201602032215.jpg

 

Koncertas draugams

 

Sausio 22 dieną Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” rajono turo dalyvės Vesta Vaičiūtė, Austėja Narutavičiūtė ir Amanda Petrauskaitė surengė koncertą savo draugams.

 

                      Konkurse mergaitės įgijo sceninės patirties, patobulino dainavimo kultūrą, įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, todėl su malonumu atliko konkursui paruoštas daineles ir džiaugėsi draugų aplodismentais bei šypsenomis. Vestai Vaičiūtei visi palinkėjo sėkmės Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė”  III etape, kuris vyks sausio 29 dieną 12 valandą Telšių Žemaitės dramos teatre.

 

DSCF0044.jpg
20160122_101015.jpg

 

 

 Eglutės įžiebimas

 

                           Gruodžio 18 d. salėje šurmuliavo tiek maži, tiek dideli. Visi susirinko į eglutės įžiebimo šventę. Nykštukai (meninio ugdymo pedagogė E. Juškevičienė ir auklėtoja kūno kultūrai K. Liaudinskaitė) kvietė vaikus linksmintis, išmokti burtažodį ir visų vaikų pagalbos dėka eglutė sužibo gražiausiomis švieselėmis. O po egle snykštukai rado saldžias dovanas ir knygeles visų grupių vaikams. Žibėk, eglute, iki Trijų Karalių.

 

201512182073.jpg
201512182075.jpg

 

 

Lankėsi finansų konsultantai

 

                          Lapkričio 16 d. įstaigoje lankėsi Compensa Life Vienna Insurance Group SE Generalinės  agentūros UAB „Finsaltas" patyrę finansų konsultantai, kurie: dalijosi savo finansine patirtimi; suteikė žinių apie pensijų pakopas, finansines rizikas, pajamų mokesčio lengvatą ir deklaravimą. 

DSCN7803.jpg

 

 

 

Pedagogės dalyvavo edukacinėje išvykoje į Gargždų ir Nidos ikimokyklinio ugdymo įstaigas

 

 

 

2015 m. lapkričio 13 d. trys įstaigos pedagogės: S.Kneitienė, O.Ramonaitė ir R.Skrinskienė dalyvavo metodinėje dienoje „ Ikimokyklinio ugdymo įstaigos savitumas: ko galime pasimokyti?“ ir susipažino su projektinės veiklos taikymu Gargždų ugdymo centre „Naminukas“, edukacinėmis aplinkomis Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ bei gamtosauginių – ekologinių projektų įgyvendinimu Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Edukacinės kelionės metu aplankyta Žvejo etnografinė sodyba.

 

 

PB130608.jpg
PB130724.jpg

 

 Atidaryta dar viena grupė

 

                         Lapkričio 13 d. įstaigoje lankėsi   Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė. Savivaldybės meras A. Tenys, Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Loreta Gečienė perkirpo simbolinę juostelę, taip atidarydami naują, modernizuotą ugdymo grupę. Įstaigos direktorė L. Gečienė dėkojo Savivaldybės vadovams už galimybę atnaujinti patalpas, puikias sąlygas vaikams mokytis. Savo ruožtu svečiai įteikė simbolines dovanėles grupės pedagogams ir vaikučiams.

 

DSCN7777.jpg
DSCN7790.jpg


 

 

Drevinuko rūpestėliai"

                         Lapkričio 9 d. pas mus svečiavosi „Drevinuko teatras", kurio aktoriai parodė linksmą miuziklą vaikams  „Drevinuko rūpestėliai". Tai pamokantis pasakojimas, kaip nedera elgtis gamtoje. Spektaklis suteikė daug džiugių emocijų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

DSCN7758.jpg
DSCN7747.jpg

 

 

Rudens gėrybių paroda

                         Ruduo dosnus ne tik auksaspalviais lapais,  spalvingais miškais, bet ir pilna kraitele rudens gėrybių, ir ne bet kokių, o kuo įmantresnių. O kad visą tai pamatyti, spalio mėnesį surengėme rudens gėrybių parodą. Įstaigos ugdytiniai, drauge su tėveliais, kūrė įvairias kompozicijas, darė darbelius, ieškojo kuo įdomesnių daržovių rudens gėrybių parodai. Tariame nuoširdų ačiū tėveliams už sugaištą laiką. Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu ir bendravimu su savo vaikais.

 

201510211798.jpg
201510211795.jpg

 

 

 

Rudenėlio šventė 

                    

                         Spalio 23 d. grupių „Viščiukai" ir „Kačiukai" vaikai sugūžėjo į salę. Juos pasitiko linksmosios Boružėlės (auklėtojos Lina ir Ona). Boružėlės papasakojo vaikams, kad lauke jau šalta ir visi vabaliukai ruošiasi žiemai. Ugdytiniai dainavo, žaidė ir šoko "lapų" valsą. Vaikams džiugių emocijų suteikė lėlių teatras. Mažieji „statė namą“ boružiukui, „mezgė tinklą“ vorui ir  „skraidė“ kartu su drugeliu.  Padainavę lopšinę visiems vabaliukams, užklojo juos spalvingais lapais ir palinkėjo saldaus žiemos miego. Buvo labai smagu ir įdomu.

 

 

DSC04145.jpg
DSC04139.jpg

 

 „Miško aikštelėje"

                      Spalio 16 d. Raudonkepuraitė (auklėtoja Rasa Januškevičienė) sukvietė vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikus į nuotaikingą rudens šventę.  Vaikai šoko, dainavo, atliko įvairias užduotis, mokė Vilką (kūno kultūros auklėtoja Kristina Liaudinskaitė) rūšiuoti atliekas, prisiminė elgesio gamtoje taisykles. Džiugios emocijos lydėjo vaikus visos šventės metu.

                      Tėvelių pagalbos dėka pirmo aukšto dailės galerijoje veikia rudens gėrybių paroda. Kviečiame apsilankyti. 

 

 

DSC04058.jpg
DSC04057.jpg

 

 

 

„Dūzgia pievoj vabalai“

 

 

 

Spalio 15 d. rytą, įstaigos aktų salėje, pavirtę „vabaliukais“, linksmai laiką leido  jaunesniųjų grupių ugdytiniai. Šios šventės metu vaikai drąsiai demonstravo savo žinias: parodė, kad pažįsta „pievos gyventojus“, geba atkartoti jų judėjimo būdą; meninius gebėjimus: deklamavo, šoko, dainavo, žaidė ir patyrė teigiamų emocijų. Linksmi „vabaliukai“ nutarė įamžinti šią dieną ir nusifotografavo.

 

 

0212.jpg
015.jpg

 

  Fotografijos paroda „PEDAGOGĖS MARGARITOS ŽVILGSNIS Į GAMTĄ“

 

              Spalio 6 d.  Švietimo centre vyko Mažeikių lopšelio-darželio„Eglutė" direktoriaus pavaduotojos ugdymui Margaritos Jasinskienės autorinės fotografijos parodos „Pedagogės žvilgsnis į gamtą“ atidarymas. Pedagogę sveikino ir, linkėdamas ateityje dar puikesnių objektyvu užfiksuotų akimirkų, paroda džiaugėsi Švietimo centro direktorius Viktoras Prokopčukas. Renginyje dalyvavo lopšelio - darželio „Eglutė“ direktorė, kolegos ir artimieji.

               Džiaugiamės kolegės pastabumu, meile gamtai ir linkime, kad jos valdomas fotoobjektyvo vaizdo ieškiklis užfiksuotų dar ne vieną nuostabią gamtos akimirką. Kuo puikiausios kūrybinės sėkmės, miela kolege.

                Margaritos Jasinskienės  darbų paroda veiks iki spalio 30 d. Kviečiame apsilankyti.

 

 

12108264_440521319475578_2457952432681166485_n.jpg
DSC07746.jpg

 

Edukacinė išvyka

 

                    Spalio 3 d. įstaigos pedagogai lankėsi Klaipėdos Valstybiniame Muzikiniame Teatre kur žiūrėjo nuotaikingą Paul Abrahamo operetę  „Balius Savojoje". Kelionės metu dar aplankė Klaipėdos laikrodžių muziejų ir Jūrų muziejaus delfinariumą.Tai buvo puiki edukacinė kelionė Mokytojų dienos proga.

 

PA039993.jpg
PA030014.jpg

 

 

 
 Mus aplankė „KLOUNO TEATRAS"
 
                 Spalio 6 d. pas mus į svečius atvyko „Klouno teatras" iš Kauno. Aktorius A. Jauniškis ir draugai atvežė mažiesiems nuotaikingą pamokantį spektakliuką „Išdykėlis paršiukas".
 
201510061712.jpg
201510061698.jpg
 
 
Svečiuose - teatras „Varnelė"
 
                       Rugsėjo 24 d. vaikus aplankė teatras „Varnelė" ir parodė spektakliuką „Siuvėjas ir vilkai" 
 
201509241651.jpg201509241646.jpg
 
 
 
Rugsėjo 1-oji

 

                    Rugsėjis, apsukęs  ratą, vėl sukvietė visus į mokyklas, darželius. Linksmi, pasiilgę auklėtojų ir draugų, rinkosi mažieji į šventę. Staiga prapliupęs lietus nė kiek nesugadino šventinės nuotaikos: vaikai žaidė, išdykavo drauge su Agurkėliu (kūno kultūros pedagogė Kristina Liaudinskaitė), Moliūgu (auklėtoja Loreta Tenienė) ir Obuoliuku (auklėtoja Vita Mažeikienė). O daugiausiai džiugių emocijų suteikė staigmena - kinologo ir jo augintinio Torio pasirodymas.

                     Gražių, turiningų, linksmų naujų mokslo metų jums, mažieji mūsų ugdytiniai.

201509011459.jpg
201509011454.jpg
201509011475.jpg
201509011481.jpg

 

           

 

 

sprendimas: meikita.lt