>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Darželio daina
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

2013-2014 m. m.  >>

2013-2014 m. m.

 RENGINIAI

Vasara - kelionių metas 

                 Birželio 21d. istaigos darbuotojai išsiruošė į edukacinę kelionę. Dalyvavome Veisiejuose vykusiame seminare ,,Ugdomųjų ir projektinių  veiklų patirčių sklaida, bendradarbiaujant Vesiejų lopšeliui-darželiui ,,Ąžuoliukas" ir  Mažeikių lopšeliui-darželiui ,,Eglutė". Susipažinome su savo socialinių partnerių Veisiejų darželio aplinka, grupių veikla, pasidalijome ugdomosios veiklos patirtimi. Pakeliui stabtelėjome  Balbieriškyje ties Nemuno kilpa, aplankėme Merkinės piramidę, Grūto parką, pabuvojome ,,Girių aido" muziejuje, susipažinome su Druskininkais, kurorto įžymybėmis.

DSCN7388.jpg
DSCN7387.jpg
DSCN7336.jpg
DSCN7331.jpg

   

 „Gimtadienis – pati gražiausia šventė,

 Kai šviečia saulė ir šypsosi dangus.

Ir supranti, kaip nuostabu gyventi

Ir koks vaikystės šis pasaulis nuostabus.“

  

                         O koks  gimtadienis be pramogų, linksmybių ir atrakcijų! Gegužės 16 dieną darželio 40-ąjį gimtadienį šventė patys svarbiausieji gimtadienio svečiai - mūsų įstaigos vaikučiai. Visa graži saulėta diena buvo skirta pramogoms. Nuo pat ryto salėn, pasipuošę gimtadienio kepurėlėmis, rinkosi vaikai ir jų auklėtojos. Juos pasitiko darželio  Eglutė (auklėtoja S. Bubokienė) ir pakvietė drauge linksmintis ir švęsti šią džiugią šventę. Šventėn atskubėję Eglutės draugai Liūtukas (auklėtoja kūno kultūrai K. Liaudinskaitė) ir Pavasarėlis (auklėtoja L. Tenienė) atnešė dovanų keturiasdešimt balionų ir dovaną, kuri netilpo salėje - didžiulį batutą. O Liūtukas dar perdavė ir draugų iš lopšelio-darželio ,,Žilvitis" peliukų Mikio ir Minės dovaną - labai labai didelį saldainį. Eglutė prisiminė, kad gimtadienis be torto - tai ne gimtadienis, todėl vaikams padovanojo  turbūt vienintelį visoje Lietuvoje žalią šakotį.
                           Vaišių pakako visiems, o  linksmybių  užteko visai dienai. Po smagios diskotekos vaikai sakė, kad tai pati geriausia šventė. Šitas gimtadienis tikrai ilgam išliks mažųjų atmintyje.
 
DSCN7179.jpg
DSCN7186.jpg
DSCN7191.jpg
DSCN7213.jpg
 

 

  

 

 ,,Eglutė" švenčia keturiasdešimtmetį

                               Gegužės 15 d. lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" vyravo šventinė nuotaika. Mūsų įstaiga, nors truputį ir pavėluotai dėl užsitęsusių įstaigos renovacijos darbų, šventė 40-ąjį savo gimtadienį. Šventėje buvo laukiami visi buvę šios įstaigos darbuotojai, ugdytiniai, rėmėjai, garbūs svečiai ir visi, norintys pasidalinti su mumis šventine nuotaika. Džiaugiamės, kad į mūsų šventę atvyko LR Seimo narys K.Bartkevičius, LR Seimo nario padėjėjas-sekretorius Č.Čyžas, Mažeikių rajono savivaldybės atstovai: mero pavaduotoja S. Bernotienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Šiurys, švietimo skyriaus vedėjas A.Stonkus, švietimo skyriaus vyr. specialistė N. Zakalskienė. Taip pat savo apsilankymu mus pagerbė Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta" atstovės, socialiniai partneriai.

                        Visiems nuotaiką praskaidrino mažųjų ugdytinių koncertas. Įstaigos direktorė Loreta Gečienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujama įstaiga tampa vis labiau pastebima, koja kojon žengianti su laikmečiu. Vadovė akcentavo, kad be darnaus ir kūrybingo darbuotojų kolektyvo viso šito pasiekti būtų neįmanoma.

                            Svečiams buvo parodytas filmas apie įstaigą ,,Vienos dienos kelionė į ,,Eglutę". 

DSC_2199.jpg
DSC_2089.jpg
DSC_1997.jpg
10268551_746619862055304_8283531135130585837_n.jpg

                              

 

Edukacinis projektas ,, Nariuotakojai darželyje" 

                         Balandžio 30 d. mūsų įstaigoje vyko nariuotakojų paroda. UAB ,,Mapeta" parodos organizatoriai iš Palangos mums atvežė parodyti apie 30 skirtingų rūšių gyvų egzotinių eksponatų: vorų, vabalų, gyvalazdžių, maldininkų, tarakonų, šimtakojų. Pie juos papasakojo gyvūnus prižiūrintys specialistai. Ekspozicijos dalyviai turėjo galimybę savo rankose palaikyti didžiausius pasaulyje Madagaskaro šnypščiančiuosius tarakonus, šimtakojus.

DSCN7045.jpg
DSCN7035.jpg
DSCN7040.jpg
20140430066.jpg

  

Vaikystės talentai

 

            Balandžio 29 d. lopšelyje – darželyje vyko renginys „Vaikystės talentai“. Šventėje dalyvavo visų grupių ugdytiniai ir auklėtojos. Renginio žiūrovus pasveikino, o dalyvius padrąsino mergaičių ansamblis (vadovė - meninio ugdymo pedagogė E. Juškevičienė). Buvo išrinkta vertinimo komisija, kurią sudarė pavaduotoja ugdymui M. Jasinskienė, kūno kultūros pedagogė K.Liaudinskaitė, meninio ugdymo pedagogė A.Tiškuvienė, priešmokyklinukės: Raminta iš gr. „Pinokiai“ ir Goda iš gr. „Gudručiai“. Kiekvienas dalyvis turėjo savo pasirodymo eilės numerį.  Renginį vedė auklėtoja R.Daukšienė, kuri betarpiškai bendravo su vaikais, padėjo prisistatyti, padrąsino. Jai talkino Brigita iš gr. „Pinokiai“, kuri skaičiavo komisijos narių iškeltas saulutes. Pasirodymo metu galėjome stebėti, kaip vaikai nugalėjo scenos baimę, išdrįso pasirodyti prieš viso darželio vaikus. Vaikai naudojo tikrą mikrofoną, kuris leido pasijusti tikrais atlikėjais, suteikė daugiau pasitikėjimo. Vaikai ne tik dainavo, tapė ant drobės, skaitė ištraukas iš pasakų, demonstravo futbolo žaidimo elementus, bet ir pristatė savo kūrybinius darbus – karpinius, iš dėžutės sukurtą kompiuterį su ventiliatoriumi.

 

            Visi, dalyvavę renginyje vaikai turėjo galimybę pasireikšti pagal savo gebėjimus ir jėgas. Emocinė atmosfera buvo puiki, žiūrovai patyrė daug įspūdžių ir gerų emocijų. Visi dalyviai buvo apdovanoti spalvotais balionais ir padėkos raštais.

 

IMG_02842.jpg
IMG_0235.jpg
IMG_02244.jpg
IMG_02832.jpg

 

 

 Vaikų Velykėlės darželyje

 

 

 

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykėlėmis, nes tai šventė, kurioje labiausiai laukiami vaikai. Darželio „Eglutė“ „gyventojai“ saulėtą, gražų ir šiltą balandžio 28 rytmetį rinkosi į salę. Čia juos sukvietė 9 gr. „Pinokiai“ vaikai į Atvelykio šventę ir parodė spektaklį „Kiškio margučiai“.  Atvelykio šventiniame renginyje pasirodė ir kitų grupių vaikai: deklamavo, dainavo, šoko...Šventės pabaigoje visi mėgavosi skaniu, burnoje tirpstančiu "kiškio pyragu". Graži Atvelykio šventė buvo šilta ir smagi, tikra vaikų Velykėlių šventė, kupina vaikų  juoko, skambių  dainų ir muzikos.

 

IMG_0217.jpg
IMG_0209.jpg


 

,,Muzikos instrumentų šalyje"

 

Kovo 28 d. Vytauto Klovos muzikos mokyklos bendruomenės kvietimu priešmokyklinių grupių vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Muzikos instrumentų šalyje. Pirmiausia vaikai buvo supažindinti su muzikos mokyklos patalpų paskirtimi. Lankėsi teatrinio meno klasėje, kur deklamavo eilėraščius,  mažojoje koncertų salėje demonstravo savo gebėjimus grojant fortepijonu, teorijos klasėje plačiau sužinojo apie natų pasaulį. Po ekskursijos, didžiojoje salėje vyko koncertas, kur vaikai pamatė ir išgirdo smuiką, kankles, akordeoną, gitarą, pučiamuosius instrumentus ir kt. Edukacine išvyka ugdytiniai liko patenkinti.

 

Jei savo atžaloje įžvelgiate potencialą ir esate rimtai nusiteikę skatinti vaiko susidomėjimą muzika ir ugdyti tam reikalingus įgūdžius, nieko nelaukę leiskite vaiką į muzikos mokyklą. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla 2014 gegužės 26-29 dienomis skelbia naujų mokinių priėmimą sekantiems mokslo metams. Priimami vaikai nuo 3 metų į ankstyvojo ugdymo grupes. Vaikai į šešiametį mokymą priimami nuo 8 - 9 metų, į septynmetį - nuo 6 -7 metų.
 
IMG_1203.jpg
IMG_1196.jpg
 

 

 Atvirų durų diena

                            Kovo 27 d. mūsų įstaiga tapo atvira visuomenei - įstaigoje vyko atvirų durų diena. Būsimųjų ugdytinių tėveliai susipažino su įstaigos darbo struktūra, čia dirbančiais specialistais. Direktorė Loreta Gečienė naujiems ugdytiniams pristatė jų būsimąsias auklėtojas. Po susirinkimo salėje, visi galėjo apsilankyti grupėse ir susipažinti su darželio erdvėmis.

DSCN6881.jpg
DSCN6877.jpg
DSCN6873.jpg
DSCN6864.jpg

 

,,Drambliuko gimtadienis"
 
                           Kovo 27 d. pas mus svečiavosi  lėlių teatras ,,Varnelė". Svečiai parodė nuotaikingą spektaklį ,,Drambliuko gimtadienis". Vaidinimo metu vaikai, draugesu drambliuko draugais žaidė, linksminosi, minė mįsles. Vaikams spektaklis suteikė daug džiugių emocijų.
 
IMG_0133.jpg
IMG_0132.jpg
IMG_0132(1).jpg
IMG_01292.jpg
 
 ETNOKULTŪRINIS UGDYMAS

 2013-2014 mokslo metai 
 

 Velykos - ne viena diena

               VELYKOS - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Daugeliui įprasta manyti, kad Velykos būna vieną sekmadienį, bet iš  tiesų ši šventė neatsiejama nuo visos Didžiosios savaitės,  prasidedančios Verbų sekmadieniu, ir ypač Didžiojo tridienio: Kančios,  Mirties ir  Prisikėlimo. Didysis Ketvirtadienis - švaros diena: tvarkomasi namuose, sodybose, didįjį Penktadienį darbai jau turi būti baigti ir nusiteikiama ramybei ir susikaupimui. Didįjį Penktadienį prasideda Velykų stebuklo laukimas.

               Etnokultūrine kryptimi dirbančių grupių pedagogai ir ugdytiniai, puoselėdami tautos tradicijas, skatina įstaigos bendruomenę, tėvelius prisiminti senuosius papročius ir juos atgaivinti. Mažieji visą savaitę ruošėsi, tvarkė grupės aplinką, šlavė savo žaidimų aikšteles, o didįjį Penktadienį paskyrė susikaupimui ir  ramios muzikos klausymui. Susirinkę salėje, grupių ,,Boružiukai", ,,Ežiukai" ir ,,Kiškučiai" vaikai klausėsi nuostabios gitaros muzikos, kurią atliko ,,Boružiukų" grupės ugdytinės Gustės  sesuo, penkiolikametė Gabijos gimnazijos moksleivė Auksė Bagdonaitė. Jai talkino mažoji sesutė Gustė, kuri kuo puikiausiai dainuoja visas sesers atliekamas dainas. Po koncerto vaikai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Velykų papročius ir kiaušinių marginimą.

                 Pedagogių nuomone, gyvas žodis ir vaizdas daug lengviau pasiekia vaikų širdeles. Kaip byloja liaudies išmintis ,,geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą išgirsti".

 

DSCN6959.jpg
DSCN6962.jpg
DSCN6964.jpg
DSCN6963.jpg

 

 

 Etnokultūrinės veiklos darbo grupės nariai semiasi naujų žinių 

                     Etnokultūrinės veiklos darbo grupės narės L. Veselienė, L. Drungilienė, V. Mažeikienė ir E. Juškevičienė balandžio 3 d. dalyvavo Mažeikių moksleivių namuose vykusioje rajoninėje konferencijoje ,,Etninis paveldas dabarties akimis". Konferencijos metu buvo išklausyta 15 pranešimų etninės kultūros puoselėjimo temomis. Švietimo įstaigų, savivaldybės atstovai ir muziejaus darbuotojai pristatė savo veiklą, metodus, kuriais skatina domėjimąsi etnine kultūra, apžvelgė tradicijų bei papročių svarbą. Renginio metu konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti ir pamatyti Moksleivių namų vaikų studijos ,,Kukutis" ir Trečiojo amžiaus universiteto dainininkų pasirodymą. Tokia konferencija rajone organizuojama pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad ne paskutinį.

20140403016.jpg
20140403017.jpg
20140403007.jpg

 

 Užgavėnės 

                    Kovo 4 d. per visą Lietuvą nuvilnijo Užgavėnių šurmulys. Neaplenkė jis ir mūsų įstaigos. Nuo pat ryto kieme rinkosi žydeliai, čigonai, velniukai ir  kitokie persirengėliai. Gaspadinė (auklėtoja Vita Mažeikienė) pakvietė visus linksmintis, šiandien 12 kartų valgyti, nes nuo rytojaus prasideda Gavėnia. Čigonė (auklėtoja Ona Ramonaitė) būrė, pranašavo ateitį. Daktaras (auklėtoja Rasa Daukšienė) ,,gydė" Žydą (auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė) ir vaišino vitaminais vaikus. O Lašininis (auklėtoja Loreta Tenienė) ir Kanapinis (auklėtoja Rasa Januškevičienė) aiškinosi, kuris stipresnis ir kuriam laikas karaliauti. Žinoma, nugalėjo Kanapinis, kuris pranešė, jog nuo rytojaus prasidės Gavėnios laikotarpis. Tikimės, kad žiemą išvijome, nes labai smagiai ir garsiai dainavome:
Žiema žiema, bėk iš kiemo,
Mes išbėgsim į laukus,
Bus pavasaris gražus...
 
 
DSCN6753.jpg
DSCN6759.jpg
DSCN6762.jpg
DSCN6778.jpg
 

 

 Edukacinė valandėlė 

                     Paskutinę vasario mėnesio dieną etnokultūrine kryptimi dirbančių grupių vaikai ir pedagogai rinkosi salėje filmuko apie Užgavėnes peržiūrai. Artėjant Užgavėnėms kasdien su vaikais kalbama apie šią šurmulingą šventę, jai ruošiamasi. Filmo peržiūra - puiki pažintinė veikla, kurios metu buvo galima ne tik išgirsti, bet ir pamatyti filmuotą medžiagą apie Užgavėnių personažus, apie kaukių gamybą, pagrindinius šios šventės veikėjus. Pamatę, kaip švenčiamos Užgavėnės Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, vaikai ir patys panoro kuo išradingiau ir spalvingiau sudalyvauti šioje šventėje.

                        Kviečiame visus prisijungti prie mūsų ir kovo 4 d. 10.30 val įsilieti į siautulingą Užgavėnių šurmulį lopšelyje-darželyje ,,Eglutė".

DSCN6706.jpg
DSCN6705.jpg
DSCF8804.jpg

 


Priešmokyklinio ugdymo grupės paminėjo Valstybės atkūrimo dieną

                      Tėvynė, gimtinė - žodžiai, kurie kiekvienam lietuviui savotiškai brangūs. Mažųjų ugdytinių širdelėse taip pat plevena meilės ugnis tėvynei, savo gimtai šaliai.  Tai įrodė vasario 14 dieną  aktų salėje vykusi  pramoga-viktorina „Lietuva - tai mes". Čia priešmokyklinio ugdymo grupės „Gudručiai" ir „Pinokiai", pasikvietę į svečius darželio „Žilvitis" priešmokyklinio ugdymo grupę „Liūtukai", iškilmingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

                     Šventė pradėta Lietuvos Respublikos himnu. Renginio metu buvo verčiama kraičio skrynia, kurioje ieškota širdžiai mielų
prisiminimų, susijusių su senoviniu apavu (klumpėmis), lininiu rankšluosčiu, tautine juosta. Sukosi poros, šokdamos „Lietuvėle, tu graži", „Mes - lietuvaičiai".  Prisiminėme patarles, priežodžius apie gimtąją šalį. Skambėjo pasakojimai žemaičių tarme. Kita šventės dalis pakvietė vaikus į viktoriną. Viktorinos užduotys mažiesiems nebuvo sudėtingos, nes visą savaitę vaikai kalbėjo apie Lietuvą, apie gimtąjį miestą Mažeikius, sostinę Vilnių. Puošė grupes savo darbeliais. Renginio metu ant šviesos stalų trys komandos sudėjo lietuvišką trispalvę, rinko raides, kad sudėtų žodžius, skaičiavo lietuviškus banknotus, sprendė kryžiažodį „Lietuva".

      Po rimto darbo visi dalyviai buvo pakviesti prie lietuviškų vaišių stalo. Ragavome giros, močiutės bandelių, šakočio. Renginį vedusios pedagogės pasidžiaugė ne tik puikiu vaikų bendravimu, žiniomis, bet ir dideliu jų noru domėtis savo gimtu kraštu. Jų manymu, šis renginys pažadino bendrystės, tolerancijos, nuoširdumo jausmą sau, šalia esančiam ir savo šaliai.

IMG_0574.jpg
P2143895.jpg
DSC01114.jpg
P2143923.jpg

 

 ,,Apjuoskim darželį vėliavos spalvom"

                      Etnokultūrinės veiklos darbo grupė vasario 10-14 d. pakvietė įstaigos bendruomenę dalyvauti akcijoje ,,Apjuoskim darželį vėliavos spalvom".  Ugdytiniai grupėse gamino vėliavėles, paukštelius, gėlytes tautinės vėliavos spalvų motyvais. Koridoriuje pakabintame Lietuvos trafarete žymėjo vietoves, kuriose gyvena ugdytinių pažįstami, artimieji, giminės. Galerija pasipuošė puikiais vaikų piešinukais tema ,,Mano šalelė - Lietuva". Paskutinę akcijos dieną visa įstaigos bendruomenė buvo pakviesta rengtis tautinės vėliavos spalvų drabužiais. O akcijos užbaigimo akcentas - lauke  į orą paleisti trispalviai balionai.
                             Dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje. 
 
 
DSCN6676.jpg
DSCN6678.jpg
DSCN6680.jpg
DSCN6687.jpg
 
 
 
 
,,Pasirokoukem..."
 
                              Nuo spalio mėn. 28 d. iki lapkričio 8 d. įstaigoje buvo vykdoma akcija ,,Įauskim į juostą žemaitišką žodį". Ugdytiniai, jų tėveliai, pedagogai rinko tautosaką, eilėraščius, pasakojimus žemaičių tarme, piešė piešinukus ir visą šią surinktą medžiagą klijavo į ilgą juostą. O lapkričio 8 d. įvyko baigiamasis akcijos akcentas - sambūris ,,Pasirokoukem". Salėje susirinkę ugdytiniai deklamavo, dainavo tarmiška šnekta, pedagogai bandė kalbėti įvairiomis tarmėmis, klausėsi keistai skambančių žemaitiškų žodžių ir turėjo pasakyti, ką jie reiškia. O pagrindinis akcentas - tai  suklijuota  maždaug 6 metrų ilgio juosta su visa acijos metu surinkta medžiaga.
                               Etnokultūrinės veiklos darbo grupė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos įgyvendinimo ir tikisi, jog tarmiškas žodis vis drasiau skinsis kelią į vaikučių širdeles.
 
 
DSCN6408.jpg
DSCN6409.jpg
DSCN6417.jpg
DSCN6412.jpg
 

 

 ,,Buvom, esam, būsim"

                     Lapkričio 7 d. etnokultūrinės veiklos darbo grupės narės  Laima Veselienė  ir Laima Drungilienė dalyvavo Šiauliuose vykusioje Respublikinėje mokytojų metodinėje - praktinėje ir mokinių konferencijoje, skirtoje Tarmių metams ,,Buvom, esam, būsim". Konferencijoje buvo dalijamasi praktine ir metodine patirtimi, siekiant atkreipti mokinių, jų šeimų ir mokyklų bendruomenės dėmesį į tarmių vartojimo tradicijas ir jų gyvybingumo palaikymą per pažintinę, edukacinę, kūrybinę ir kraštotyrinę veiklą. Klausytojų auditorijai buvo pristatyta dvyliką žodinių - skaidrinių ir keturi stendiniai pranešimai. Šiaulių universiteto docentas, humanitarinių mokslų daktaras Stasys Tumėnas supažindino su Lietuvoje gyvuojančiomis tarmėmis ir potarmėmis, teigdamas, jog tarmės - matematinė lingvistika. Norint perprasti tarmių ir potarmių ypatumus ir bandyti kalbėti vienokia ar kitokia tarme, reikia žinoti tarmių ir potarmių sudarymo formules. Kiti lektoriai pristatė Tarmių metų kultūrinę ir edukacinę veiklą savo ugdymo įstaigose. Džiugios nuotaikos konferencijai suteikė Šiaulių ,,Rasos"progimnazijos pradinių klasių mokytoja-metodininkė Rima Šereivienė su savo vaikų folkloro klubu ,,Čiutulis".

 

DSCN6369.jpg
DSCN63732.jpg
DSCN6372.jpg
DSCN6374.jpg

 

 

Akcija ,, Įauskim į juostą žemaitišką žodį"

Nedidelė ta mūsų Lietuva, tačiau kiek daug joje įvairovės - gamtinės, etnografinės. Įvairių tarmių, šnektų ir šnektelių esama. Lietuvių kalbos tarmės yra tikras mūsų tautos pasididžiavimas. Ypač Žemaičiai didžiuojasi savo tarme, net ir savo „pasus" bei „pinigus" turi. Sūduvos krašto jaunimas savo tarmės gėdijasi. Dzūkai ir rytų aukštaičiai viešumoje taip pat stengiasi nekalbėti tarmiškai. O gaila... Lietuvos Respublikos Seimas atsižvelgdamas į tai, kad gyvoji tarmių tradicija Lietuvoje sparčiai nyksta, priėmė nutarimą 2013-uosius paskelbti Tarmių metais.

 Mūsų įstaigos etnokultūrinės veiklos darbo grupė nuo spalio 28 iki lapkričio 8 skelbia akciją ,,Įauskim į juostą žemaitišką žodį" ir kviečia akcijoje dalyvauti grupių pedagogus, įstaigos ugdytinius ir jų tėvelius, administraciją ir visus įstaigos darbuotojus. Pieškite, karpykite, įvairiais būdais ir formomis vaizduokite savo gimtąjį kraštą, jus supančią aplinką, savo artimuosius, šeimos narius. Mokykitės savo krašto legendų, pasakojimų, pasirokavimų. 

Kalbėkite tarmiškai. Didžiuokitės savo tarmėmis. Tai  kiekvieno mūsų garbės reikalas. 


 Pedagogai dalyvavo edukacinėje išvykoje

                            Spalio 16 dieną etnokultūrinės veiklos darbo grupės narės Loreta Tenienė ir Laima Drungilienė dalyvavo edukacinėje išvykoje-seminare ,,Lietuvos paveldas - dvarų kultūros renesansas". Seminaras vyko Pakruojo dvare, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 1531 metų. Dabartinis dvaro ansamblis pradėtas formuoti XVIII - XIX amžių sandūroje. Pakruojo dvaras - puikus klasicizmo stiliaus pavyzdys, turtingas pastatų gausa. Tai didžiausia paminklosauginė dvaro sodyba Lietuvoje (dvarui priklauso 45 pastatai). Seminaro metu išgirdome unikalią dvaro istoriją, turėjome galimybę pabuvoti net ir turistų nelankomuose, restauruojamuose pastatuose. Kelionės metu buvo pateikta informacija ir apie kitus Lietuvoje veikusius dvarus, dvariškių pomėgius ir pramogas.

DSC05156.jpg
DSC05147.jpg
 
 
 
Etnokultūra - daugiau, negu klumpės ar tautinis kostiumas

Etninė kultūra - tai ilgaamžė mūsų senolių patirtis, kuri perduodama iš kartos į kartą. Senovės tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų. Žaisdami lietuvių liaudies žaidimus, dainuodami lietuviškas dainas, sekdami pasakas, taikydami patarles, priežodžius, mįsles, stebėdami gamtą, realiame gyvenime mes išlaikome tautos paveldą. Etninė kultūra lavina vaiko vaizduotę, žadina šiltus jausmus savo tarmei, skatina formuotis tautinei savimonei ir skatina vaiko kompetencijų plėtrą ir padeda ugdyti vaiko bendrąsias kompetencijas:

·        padeda vaikui suvokti savo vaidmenį šeimos, giminės, bendruomenės ir tautos gyvenime, skatina perimti paprotines elgesio normas, puoselėti ir tęsti socialinėje terpėje susiformavusias tradicijas, suvokti jų kaitą ir dėsningumus;

·        tautosakos panaudojimas ugdymui(si) plečia ir gilina intuityvų vaiko supratimą apie gimtosios kalbos (ir tarmės) savitumą, ugdo meilę ir pagarbą gimtajam žodžiui, nuo mažens moko gyvos, turtingos ir vaizdingos kalbos;

·        per etnokultūrinį ugdymą vaikai išsamiau susipažįsta su etninės kultūros vertybėmis ir reiškiniais, suvokia ir įsisąmonina iš kartos į kartą perduodamą senolių išmintį. Vaikai skatinami domėtis savo šeimos ir giminės tradicijomis, bendruomeniniais papročiais, tradiciniais amatais ir juos puoselėjančiais žmonėmis, gamtine ir kultūrine aplinka, praeities ir dabarties įvykiais, tautos vertybėmis, kitų tautų ir šalių kultūrine įvairove;

·        klausydamiesi įvairių tautosakos žanrų, vaikai palaipsniui ima suvokti jų vertę ir grožį, pajaučia poreikį ir malonumą išreikšti save juos atlikdami, improvizuodami, kurdami;

·        ugdymo procese vaikai supažindinami su tradicinėje kultūroje gyvavusiais sveikatos tausojimo papročiais, liaudies medicina. Ugdoma pagarba vienam iš seniausių ir pagrindinių maisto produktų - ruginei duonai, kuri nuo seno laikyta šventa.

Mūsų įstaigos grupių ,,Boružiukai", ,,Ežiukai" ir ,,Kiškučiai" " pedagogai vienu iš prioritetų pasirinko etnokultūrinį vaikų ugdymą. Didėjantis atotrūkis tarp šiuolaikinės žmogaus buities ir senųjų tradicijų savaime mus verčia ieškoti būdų, kaip įdomiai vaikams perteikti etnokultūros žinias. Įstaigoje įrengta seklyčia, kurioje vaikai gali pamatyti, prisiliesti prie senovinių daiktų, rakandų. Vaizdingų žodžių kupina žemaitiška tarmė integruojama kasdienėje veikloje. „Etninė kultūra yra ne močiutės vilnonė skarelė muziejuje ir ne verpimo ratelis kaimo turizmo sodyboje. Etninė kultūra yra gyvenimo būdas čia, savo žemėje, ir dabar, o ne kada nors. Ji negali būti kažkokia paradinė, reklaminė, prisimenama tik kelis kartus per metus. Etnokultūra yra apmąstymas, suvoktas gyvenimo būdas ir nuolatinis žiūrėjimas į aplinką, gamtą, išsiugdytas gebėjimas kūrybiškai priimti tautos gyvenimą, neišduodant savęs ir nekeliaklupsčiaujant prieš pasaulį" (etninės kultūros ugdymo turinio konsultantė Virginija Rudavičienė.)

14_1.php.jpg


GAMTOSAUGINIS UGDYMAS 

 2013-2014 mokslo metai 


Žalioji vėliava vėl pas mus! 

 

Gegužės 13 d. Renavo dvare buvo pagerbtos gamtosauginę veiklą vykdančios mokyklos ir darželiai. Mūsų įstaigos bendruomenė Žaliąją vėliavą ir sertifikatą už aplinkosauginę veiklą gavo jau trečią kartą. Renavo pagrindinė mokykla sertifikatu už gamtosauginę veiklą apdovanota dešimtą kartą. Apdovanojimus įteikė Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius.

 

 

DSC01403.jpg
DSC01410.jpg
DSC01428.jpg

 


 

Akcija ,,DAROM - 2014"
 

Š.m. balandžio 25 d. grupės ,,Ežiukai" vaikai, kartu  su savo draugais iš lopšelių - darželių ,,Žilvitis" ir ,,Buratinas" dalyvavo respublikinėje aplinkos tvarkymo ir ekologinio švietimo akcijoje „DAROM-2014". Talkos tikslas buvo ne tik  sutvarkyti Sodų parkelį,  bet ir skatinti vaikų savimonę bei pilietiškumo jausmą, ugdyti meilę  gamtai. Akcijos metu vyravo pakili nuotaika. Vaikai su auklėtojomis   rinko besimėtančias šiukšles, šakeles, grėbė likusius pernykščius lapus. Baigę darbus vaikai sutarė kitąmet vėl susitikti.

Jau šešti metai prie šios akcijos prisijungia ir įstaigos pedagogai. Šiemet jie tvarkė ir valė nuo šiukšlių šlaitą, esantį prie miesto kapinių.

Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas vyksta mus supančioje aplinkoje.

 

DSC05027.jpg
DSC05014.jpg
P4264666.jpg
P4264676.jpg

 

 

Akcija „Gyvenkime taupiau"

Balandžio 7-18 dienomis darželyje vyko akcija „Gyvenkime taupiau". Akcijos metu buvo kuriami lipdukai, skatinantys taupyti elektros energiją. Lipdukus kūrė ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, auklėtojos. Gražiausi lipdukai dabar yra eksponuojami stenduose ir puošia darželio interjerą.

 

10176266_10201817891154326_321225562526080338_n.jpg
DSCN6993.jpg

  

Vaikai sveikina Žemę

Visi  grožimės  nuostabiu mūsų gamtovaizdžiu, gėrimės augalų, gėlių dailumu, klausomės paukščių giesmių, jūros ošimo. Tik ar visada gamtoje elgiamės kultūringai, ar saugome, globojame ją? Smagu, kad yra tokia diena, kai visi galime išsakyti daug gražių žodžių, linkėjimų Žemei motinėlei.

Šių metų kovo 20 dieną Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" vyko renginys Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Renginio pradžioje prie įstaigos  buvo iškelta Žemės vėliava, vėliau vaikai darželio teritorijoje puošė žemę savo pagamintais kūrybiniais darbeliais: gėlėmis, paukščiais, vėjo malūnėliais. Kiekviena grupė pagamino  Žemės atvaizdą - gaublį su pavaizduotais žemynais ir vandenynais. Šie kūrybiniai darbai  bus eksponuojami įstaigos meno  galerijoje. Žemei motinėlei buvo skiriami eilėraščiai, dainelės. Grupių ,,Kiškučiai" ir ,,Boružiukai" ugdytiniai kartu su auklėtojomis kūrė mandalą  iš gamtinės medžagos ,,Žemė - mūsų planeta". Įstaigos koridorius pasipuošė  stendais, kuriuose - vaikų palinkėjimai Žemei, piešiniai, aplikacijos darbeliai. Šiuose darbuose atsispindi vaikų  pageidavimai gyventi  gražioje, švarioje Žemėje, noras ja rūpintis,  globoti.


DSC01292.jpg
DSC01312.jpg
DSCN6813.jpg
DSC01301.jpg

 

 

Gamtosauginių mokyklų programos seminaras
 

2013 m. gruodžio mėn. 6 d. Kaune vyko Gamtosauginių mokyklų programos seminaras ,,Ekologinis ugdymas įgyvendinant Gamtosauginių mokyklų programą". Į seminarą vyko gamtosauginio komiteto narės: M. Jasinskienė, R. Skrinskienė, S. Kneitienė, I. Usorienė. Seminaro dalyvius pasveikino Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis. Išklausėme daug įdomių pasisakymų apie žmogaus sveikatos ekologiją, atliekų tvarkymą Lietuvoje ir Nyderlanduose, apie tabako ir alkoholio poveikį žmogaus organizmui. Mažeikių raj. Renavo pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Renata Vindašienė pristatė pranešimą ,,Mažeikių rajono visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo skatinimas įgyvendinant Gamtosauginių mokyklų programą". Seminaro pabaigoje vyko diskusijos,  apibendrinimas.

 

DSC00823.jpg
DSC00837.jpg
DSC00844.jpg

 

 

Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė"  paminėta
Pasaulinė Gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena

                   Atkeliavęs gražus ir turtingas ruduo atnešė Gamtosauginių mokyklų programos dalyviams ir savo prasmingus darbus. Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė" jau treti metai dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programos veikloje. Visa darželio bendruomenė aktyviai įsijungė į šią veiklą. Džiaugiamės, kad savo mažomis rankelėmis ir dideliu nusiteikimu galime prisidėti prie veiklos gamtoje ir jos išsaugojimo. Meilė gamtai - labai vertinga žmogaus charakterio savybė. Ji formuojasi nuo pat ankstyvos vaikystės. Pamilti gamtą gali tik tie, kurie nuolat su ja bendrauja, domisi jos paslaptimis, stengiasi jas atskleisti, puošia savo triūsu. Tačiau žmogaus ryšys su gamta mūsų amžiuje silpnėja. Gamta virsta objektu, priemone, gėrybių šaltiniu. Žmonės dažnai pamiršta, kad skriausdami gamtą, nuskriaudžia ir save. Todėl nuo pat pirmųjų gyvenimo metų svarbu sudominti mažylį supančia aplinka, parodyti, koks yra spalvingas ruduo ar šiltas lietus...
                  Lapkričio 7-oji diena skelbiama Pasauline Gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena. Šiai dienai paminėti š. m. lapkričio 6 d. priešmokyklinės grupės „Gudručiai" (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rima Skrinskienė) ir grupės „Voveriukai" (auklėtoja Sandra Kneitienė) vaikai, įgyvendindami Gamtosauginių mokyklų veiklos programą, kurios tema - „Mokyklos aplinka", surengė akciją „Aš myliu gamtą". Šios akcijos tikslas - formuoti praktinės aplinkosauginės veiklos įgūdžius,  parodyti žmogaus ir gamtos taikų egzistavimą ir bendradarbiavimą. Lopšelio-darželio „Eglutė" ugdytiniai prižiūri ne tik savo artimiausią aplinką, bet ir kt. miesto erdves. Jau 6-us metus iš eilės vaikai rūpinasi ir miesto ribose esančiu Sodų parkeliu. Patys paruošę lankstinukus, kuriuose piešinukais išreiškė gamtos grožį, keliavo į Sodų parkelį susitikti su praeiviais ir juos pakalbinti. Džiugu buvo tai, kad kiekvienas sutiktas žmogus neliko abejingas mažųjų prašymui pabendrauti nors kelias minutes. O už tai mažieji gamtos mylėtojai įteikė po savo rankomis puoštą lankstinuką, kaip saugoti ir puoselėti mūsų aplinką.Vaikai sugebėjo nustebinti ir augintinių šeimininkus, padovanodami po ekologišką maišelį keturkojų ekskrementams surinkti.
                           Įvykdę savo misiją džiugiomis emocijomis ugdytiniai grįžo į darželį. Pavyko ne tik  pasidžiaugti rudenine gamta, bet galime didžiuotis ir tuo,  kad mažas žmogus savo gražiu poelgiu gali suvirpinti ir suaugusio žmogaus širdį.
 
PB052683.jpg
PB052675.jpg

 

Netradicinė pamokėlė miške 

Kol ruduo džiugina gražiomis ir šiltomis dienomis, dvi Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" grupės, dirbančios gamtosaugos kryptimi, nutarė šiais mokslo metais imtis naujos idėjos: gamtos pažinimo veiklas organizuoti ne tik grupėje, bet ir kitose erdvėse: parke, močiutės sode, miške. 

Spalio 25 dieną priešmokyklinės grupės ,,Gudručiai" (auklėtoja Rima Skrinskienė) ir grupės ,,Voveriukai" (auklėtojos Sandra Kneitienė ir Aušra Tiškuvienė) vaikai autobusu išvyko į Tirkšlių pušyną. Auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė pakvietė visus pasimankštinti, nes miške oras grynesnis. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė suorganizavo viktoriną ,,Ką žinai apie mišką?" Vaikai atsakinėjo į klausimus, minė mįsles apie medžius, prisiminė patarles, priežodžius apie paukštelius, žvėrelius. Vaikams buvo pasiūlyta veikla - prisirinkti gamtinės medžiagos ir kurti žemės meną. Ugdytiniams ši idėja labai patiko. Grupės ,,Voveriukai" vaikai iš kankorėžių, pagaliukų, lapų sukūrė ežiuką, priešmokyklinukai - didelę saulę. Vaikams padėjo ir mamytės, dalyvaujančios šioje gamtos pamokoje. Vaikštant po mišką ir renkant gamtinę medžiagą, kilo idėja prisiglausti ir pasisemti energijos iš medžio. Jis yra ramybės, energijos šaltinis. Medžiai suteikia mums galimybę pamąstyti, paklausyti miško ,,kalbos". Vaikams ir tėveliams ši veikla pasirodė itin naudinga. Ji ne tik suteikė galimybę pakvėpuoti grynu oru, bet ir padėjo susitelkti į save, pamąstyti, stebėti miško grožį rudenį.          

Veikla buvo baigta vaišinantis sumuštiniais bei arbata, kuria pasirūpino ugdytinių mamytės. Tuo metu buvo aptarta netradicinės pamokėlės nauda. Prieita bendros išvados, jog buvimas  gamtoje, bendra veikla vaikams suteikė daug džiugių emocijų. Jų pasaulis praturtintas pažinimu, kūrybiškumu ir dorinio ugdymo žiniomis.

PA252647.jpg
DSC00730.jpg
DSC007442.jpg
DSC00725.jpg

Mažieji gamtos sergėtojai nesnaudžia

     Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė" treti metai dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje. Šiais mokslo metais pasirinkome temą „Mokyklos aplinka". Mums svarbu ugdyti ekologinės kultūros pradmenis, formuojant teisingą požiūrį į save, artimiausią aplinką. Suteikdami žinių, kurios būtinos ir padeda ugdytiniams įžiebti meilę gamtai, suprasti ją, pajusti jos grožį ir gėrį. Tik suprantantis  grožį, jaučiantis gėrį vaikas pats yra geras ne tik sau, bet ir kitiems.

Spalio 11 dieną mes, grupės „Gudručiai" vaikai ir pedagogai, nusprendėme popietę praleisti Melioratorių parkelyje. Tačiau mūsų gerą nuotaiką sudrumstė vaizdai, kuriuos pamatėme. Išmėtyti popieriukai, polietileniniai maišeliai, net maisto likučiai. Argi tokioje aplinkoje galima žaisti, pramogauti? Pasitarę su vaikais nutarėme surinkti šiukšles ir parodyti parkelyje esantiems, kad mums nepriimtina žaisti tokioje aplinkoje. Su savimi turėjome šiukšlių maišų, kibirėlių gamtinei medžiagai, tai kibome į darbą. Mūsų akcija buvo spontaniška, bet reikalinga visiems.

Pedagogus džiugina tai, kad vaikai pastebi netvarką aplinkoje, jie nori tvarkytis ne tik darželio teritorijoje, bet ir miesto erdvėse. Kita jau užplanuota akcija vyks Sodų parkelyje . Jį mes prižiūrime jau 6 metai iš eilės. Renkame šiukšles, dalijame praeiviams lankstinukus, vykdome švietėjišką veiklą. Mus palaiko ugdytinių tėvai, kurie irgi įsijungia į organizuojamas akcijas, talkas.

PA112533.jpg
PA112511.jpg
 
Draugystės ir medžių sodinimo diena

Rugsėjo 21d. - Pasaulinė medžių sodinimo diena. Jungtinės Tautos šią dieną paskelbė Tarptautine taikos diena. Medžių sodinimo akcija vyksta nuo 2004 metų ir yra populiari visame pasaulyje. Saugodami ir sodindami medžius mes ne tik puošiame savo aplinką, bet ir saugome savo sveikatą.

Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" pedagogai, ugdytiniai šioje tarptautinėje  akcijoje dalyvauja jau ketvirtą kartą. Mokslo metų pradžioje į mus kreipėsi psichologė Gintarė Balodytė dirbanti su socialinės rizikos šeimomis  Mažeikių šv. Jėzaus širdies parapijoje. Ji pakvietė mūsų bendruomenės narius bendradarbiauti. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir nuspręsta prie bažnyčios pasodinti eglutes, kurios simbolizuotų mūsų bendradarbiavimo pradžią. Rugsėjo 20d. priešmokyklinių ir vyresniųjų grupių vaikai, auklėtojos, tėvai kartu su  Mažeikių šv. Jėzaus širdies parapijos nariais prie bažnyčios  pasodino tris eglutes. Lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė džiaugiasi ne tik mūsų suartėjimu, bet ir papuošta aplinka.

Už dovanotas eglutes esame dėkingi mūsų nuolatiniam rėmėjui, mažųjų draugui Mažeikių miškų urėdijos Mažeikių girininkijos girininkui Rimantui Aleksandravičiui.

                     O kokios gražios grupės ,,Voveriukai" ugdytinių mintys apie medžius. Štai kaip
vaikai atsakė į klausimą ,,-Kam reikalingi medžiai?":
 

Indrė: ,,Neša laimę." Armanda: ,,Grynina orą." Dovydas: ,,Galima prisiglausti." Amanda: ,,Medžiai užsideda laimę ant peties ir neša ją žvėreliams ir žmonėms."

                      Įsiklausykime į vaikų žodžius, gerbkime ir mylėkime gamtą.

DSC006172.jpg
DSC00616.jpg
 DSC006242.jpg


MENINIS UGDYMAS 

 2013-2014 m. m.

,,Mažųjų talentų šou – 2014”

 

 

                      Gegužės 15 d. Mažeikių kultūros centre vyko Mažeikių rajono talentingiausių vaikų ir jaunimo tradicinis konkursas-atranka „Mažųjų talentų šou – 2014”. Mūsų darželį atstovavo solistė Eneida Sidabraitė. Renginio globėjos ir koordinatorės Daivos Gedvilienės sprendimu Eneida pateko į nugalėtojų sąrašą. Rugsėjo mėnesį planuojamas „Mažųjų talentų šou – 2014” kompaktinės plokštelės pristatymas ir apdovanojimai.

 

DSCF9056.jpg

 


Miuziklo ,,Katinėlis ir gaidelis" premjera

  
                   Kovo 18 dieną grupės „Voveriukai" vaikai visus sukvietė į dekoracijomis papuoštą salę, kur įvyko miuziklo „Katinėlis ir gaidelis" premjera. Idėja kurti miuziklą kilo grupės auklėtojai Sandrai. Norėjosi atskleisti vaikų muzikavimo, kūrybiškumo ir aktorinius gebėjimus. Nemažai teko paplušėti auklėtojai kuriant siužetą ir dekoracijas, skirstant vaidmenis, mokant vaikus teksto. Meninio ugdymo pedagogė parinko muziką, daineles, kūrė choreografiją šokiams ir dainelėms. Mamytės ir tėveliai taip pat plušėjo išsijuosę ruošdami aktoriams įspūdingus kostiumus. Ir aišku labiausiai triūsė vaikai. Juk jie turėjo įsiminti tekstą, išmokti judesius ir daineles, įsijausti į vaidmenis ir nugalėti jaudulį. Ir pagaliau premjera įvyko. Kiekvienas miuzikle dalyvavęs vaikas džiaugėsi savo pasirodymu, publikos palaikymu. Vakare miuziklą pristatėme mamytėms ir tėveliams, o kitą dieną pasikvietėme draugus iš lopšelio-darželio „Žilvitis".

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo kuriant miuziklą, o taip pat nuostabiai publikai, plojusiai ir dainavusiai kartu su jaunaisiais  aktoriais. Bendromis pedagogų, vaikų ir tėvelių pastangomis sukurta geranoriška ir šilta bendravimo ir bendradarbiavimo aplinka.

 

DSC012642.jpg
DSC012522.jpg
DSC01248.jpg
DSC01233.jpg


 

Nėra puikesnės pirštukų mankštos už žaidimus su dailės priemonėmis. Atėję į dailės pamokėlę  grupės ,,Ežiukai" vaikučiai emocingai pasakoja, ką jie piešdami vaizduoja. Kita vertus, džiugina tai, kad vaikučiai supranta, jog reikia mokytis piešti ir motyvuoja savo nuomonę. Nuo mažens kiekvienas vaikas ieško būdų išreikšti save ir dažnai tam renkasi dailę.

DSC05637.jpg
DSC056442.jpg


          
                 Muzikinio ugdymo reikšmė vaikui labai svarbi, nes ji efektyviai veikia visuminę jo raidą ir lavina muzikinius gebėjimus. Iš mažens vaikas mokosi iš to, ką mato, girdi ir jaučia, todėl muzikos valandėlių metu sukurta turtinga muzikinė aplinka, tikslingas ir metodiškas ugdymas skatina vaiką klausytis ir išgirsti, mėgdžioti, kurti ir improvizuoti, eksperimentuoti muzikos garsais.

P1093449.jpg
P1093438.jpg

    

Sausio 14 d. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko atranka į regioninį "Dainų dainelė 2014" turą. Mūsų įstaigai atstovavo mergaičių duetas : Eneida Sidabraitė (5m) ir Rugilė Guntaitė (6m). Mergaitės atliko R. Bočkienės ,,Kelionė", N. Kavaliauskaitės ,,Pelėda" ir lietuvių liaudies dainą ,,Dūda". Džiaugiamės mergaičių vokaliniais gebėjimais, dėkojame jų tėveliams ir Rugilės močiutei už paramą bei supratingumą. Gegužės mėnesį mergaitės pakviestos dalyvauti Motinos dienai skirtame koncerte.

061-a.jpg
058.jpg


 

Dailės būrelyje vaikai yra mokomi piešti, lipdyti, spalvinti ir kitaip reikšti savo kūrybines mintis. Užsiėmimų metu skatinama vaikų saviraiška, kūrybingumas, lavinama vaizduotė, judesių koordinacija. Tuo tarpu tėveliai gali džiaugtis autoriniais savo atžalėlių darbais. Dailės ugdymas ikimokykliniame amžiuje žadina kūrybines galias, išradingumą, skatina savarankiškumą, teikia emocinę iškrovą. 

Sava kūryba, improvizacija skatina vaikus ne tik atlikti tai ką išmoko, bet ir patiems tapti kūrėjais. Kartu su auklėtoja Aušra Tiškuviene vaikai sukūrė kūrybinius darbelius iš medžio ,,Miško sargai".

P1073395.jpg
P1073392.jpg

 

 Kūrybinių darbų projektas ,,Mano batai buvo..."

Lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" siekiama glaudaus bendradarbiavimo su ugdytinių tėvais. Viena
iš bendradarbiavimo formų - tai vaikų ir tėvų kūrybinių darbų parodos,  projektai.

Lapkričio mėnesį pradėtas vykdyti kūrybinis projektas ,,Mano batai buvo...".  Projekte dalyvavo visų grupių pedagogai, vaikų tėvai. Kūrybinio projekto rezultatas - 23 įvairių spalvų, formų batai. Jie papuošti įvairiomis  dailės priemonėmis, netradiciniais būdais: karoliukais, siūlais, gamtine medžiaga. Visi darbai eksponuojami darželyje. Jais džiaugiasi ne tik  darželio bendruomenė, bet ir svečiai, apsilankę mūsų ugdymo įstaigoje.

DSCN6524.jpg
DSCN6526.jpg
DSCN6525.jpg
5.jpg

Dailės saviraiškos pamokėlėse vaikai dirba su įvairia medžiaga (plastilinu, dažais, pieštukais, kreidelėmis, spalvotu popieriumi, šakelėmis, džiovintomis gėlėmis ir vaisiais, kriauklelėmis, sagomis, siūlais, spalvotomis plunksnelėmis, įvairiomis kruopomis, vielutėmis, moliu ir kt.) ir bando ją derinti. Dailės užsiėmimų metu dažnai pateikiami ruošiniai vienų ar kitų dirbinių kūrimui. Vaikas pasineria į pasaulį, kuriame sudarytos sąlygos harmoningai, natūraliai kūrybinio potencialo saviraiškai. Tokia veikla aktyvina vaikų mąstymo procesą, harmonizuoja emocinę būseną, nuima įtampą, formuoja priklausymo grupei jausmą bei socialinius įgūdžius. Užsiėmimų metu svarbu ne tik rezultatas, bet ir pats procesas, kaip vaikutis jaučiasi jo metu, ką patiria, išgyvena.Tokia veikla lavins vaikų kūrybiškumą, fantaziją, būtinybę užbaigti pradėtą darbą, užtikrins veiklos tęstinumą ir suteiks vaikams pasitikėjimą savimi, kūrybos džiaugsmą.

Užsiėmimus veda pedagogė Aušra Tiškuvienė

DSCN6153.jpg
DSCN6149.jpg

SVEIKATOS STIPRINIMAS

 2013-2014 mokslo metai

 

 

 

 

Sveikatingumo akcija

,,Sveikas vaikas-laimingas vaikas" skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

Masinis bėgimas ,,Aš bėgu-2014"

2014 m. balandžio 7 d. 11 val. lopšelio-darželio ,,Eglutė" ugdytiniai, jų tėvai, įstaigos darbuotojai rinkosi Gabijos gimnazijos stadione. Čia juos pasitiko ,,liūtas-sportininkas" (auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė), kuris visus pasveikino su Pasauline sveikatos diena. Kiekvienos grupės vaikai pristatė savo sukurtas skanduotes apie bėgimą. Grojant linksmai muzikai, ,,liūtas-sportininkas" visus pakvietė atlikti apšilimo pratimus. Pasimankštinę, apšilę akcijos dalyviai rikiavosi prie starto linijos. Vaikai, darbuotojai, tėvai nurodytą trasos ilgį įveikė sėkmingai. Svarbiausiai, kad visi, kas bėgo, pajautė bėgimo kartu malonumą.

Šios akcijos tikslas - populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima.

 

 

 

DSCN6921.jpg
DSCN6938.jpg
DSCN6957.jpg
DSCN6917.jpg

 

Išvyka į VšĮ ,,Mažeikių futbolo akademiją"

                      Kovo 26 dieną lopšelio-darželio ,,Eglutė" vaikai lankėsi VšĮ ,,Mažeikių futbolo akademijoje". Jau prie durų mus pasitiko šios akademijos treneris Algirdas Mika. Persirengimo kambaryje persirengę sportine apranga, lydimi trenerio, vaikai apžiūrėjo akademijos patalpas: poilsio kambarį, virtuvę, trenerių kabinetą, laimėtojų taures. Po nedidelės ekskursijos mažieji ugdytiniai buvo pakviesti pažaisti futbolą. Didžiulėje futbolo salėje, su dirbtine žolės danga, vaikai varinėjo kamuolį, įsivaizduodami esantys tikri futbolininkai.

                  Dėkojame treneriui Algirdui Mikai, kuris ne tik skatina vaikus žaisti futbolą, bet ir suteikia daug džiugių emocijų.

 

 

 

Picture-0872.jpg
Picture-084.jpg
Picture-082.jpg
Picture-078.jpg

 

 

 

Piešinių paroda -konkursas ,,Draugaukim aš ir tu su Futboliuku"

                      Visagino lopšelis-darželis ,,Auksinis raktelis" 2014 m. kovo 24-31 d. organizuoja respublikinę piešinių parodą-konkursą ,,Draugaukim aš ir tu su Futboliuku". Parodos tikslas - stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto ,,Futboliukas" organizatorių ir dalyvių.  Šioje parodoje-konkurse dalyvaus ir mūsų ugdymo įstaigos vaikai.

 

DSC01286.jpg
DSC01284.jpg

 


Lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" lankėsi darželio-mokyklos ,,Kregždutė" visuomenės sveikatos specialistė Romana Daubarienė, kuri pristatė programą ,,Mūsų dantukai". Ugdytiniai sužinojo  kas saugo, stiprina dantukus, o kas jiems kenkia, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, kokius naudoti dantų šepetėlį ir pastą, kaip prižiūrėti dantis bei dantenas ir kaip sveikai maitintis.

Viešnia vaikams parodė filmuką, kaip prižiūrėti dantukus, tai vaikams suteikė džiugių emocijų.

162.jpg
164.jpg

 

171.jpg

 

 


 

 

 

 

 

Susitikimas su edukologe Daiva Černiauskiene

Seimas, siekdamas pagerinti vaikų sveikatos rodiklius, skatinti naudingų įpročių, elgesio ir vertybių formavimąsi, 2014-uosius metus paskelbė Vaikų sveikatos metais.

                      Nuo šių metų pradžios lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė pradėjo vykdyti projektą ,,Ir saugus, ir sveikas auga mūsų vaikas". Projekte numatyti įvairūs sporto  renginiai, sveikatos valandėlės, susitikimai su sveikatos priežiūros specialistais Jie skirti įstaigos pedagogams, ugdytiniams, jų tėveliams. 2014 m. vasario 20 d. įstaigos salėje įvyko susitikimas su UAB ,,Medikvita" sveikatos priežiūros centro edukologe Daiva Černiauskiene. Savo pranešime ji akcentavo asmens higienos, fizinio aktyvumo, mitybos, grūdinimosi svarbą vaikų augimo ir vystymosi procese. Atkreiptas tėvų dėmesys į tai, kad vaikai mažai juda, daug valandų praleidžia prie televizoriaus, nesveikai maitinasi. Tėvai turi būti pavyzdžiu savo vaikams: daugiau laiko kartu jais praleisti lauke, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.

                      Susitikimas su edukologe buvo naudingas ir pedagogams ir ugdytinių tėvams. Dėkojame  už įdomią paskaitą ir galvojame apie naujus susitikimus, nes ši tema mums visiems labai svarbi. Juk vaikų sveikata- didžiausias turtas.

 

 

P2203925.jpg
P2203929.jpg
IMG_0654.jpg

 

 

 

                Akcija „Česnakas - mano draugas"

          Nuo senų laikų česnakas buvo žinomas kaip vaistinis augalas, kuriuo galima išgydyti visas ligas. Ir dabar česnakas dažnai vadinamas universaliu gydytoju, natūraliu antibiotiku. Lietuvoje siaučia gripas, bet lopšelio-darželio „Eglutė" vaikai stengiasi nuo jo apsisaugoti. Tęsdami pernai pradėtą tradiciją, šiais metais sausio 27-31 dienomis vėl pakvietėme darželio bendruomenę aktyviai įsijungti į akciją „Česnakas - mano draugas". 

            Savaitės pradžioje visų grupių vaikai, padedant auklėtojoms, ruošė pakabuką-žaisliuką, į kurį įsidėjo nuluptą česnako skiltelę ir pasikabino ant kaklo. Grupėse svečiavosi slaugytoja V. Stonkuvienė, kuri supažindino su česnako gerosiomis savybėmis ir kodėl būtina jį valgyti norint nesirgti, padovanojo lankstinuką apie imuniteto stiprinimą.Visą savaitę grupėse buvo galima užuosti česnako kvapą. Visi aktyviai rinko informaciją apie česnako gydomąsias ir maistines savybes, liaudies medicinos receptus, patiekalų, pagardintų česnaku receptus, ir kt. Ugdytiniai mokėsi eilėraščių, piešė, aplikavo, darė įvairius darbelius šia tema. Grupės „Pinokiai" vaikai pasodino į vazonėlį česnako skilteles ir stebės, kada pasirodys daigeliai. Įstaigos slaugytoja pasirūpino, kad šią savaitę vaikai paragautų kuo daugiau patiekalų, pagardintų
česnaku. Paskutinę akcijos dieną ugdytiniai žiūrėjo animacinį filmuką „Čipolino nuotykiai".        

                     Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą akcijoje.

DSC01039.jpg
DSC01011.jpg
DSC010042.jpg
20140131079.jpg

Respublikinis pleneras "Sniego karalystė 2014"  

2014-ieji paskelbti šeimos ir vaikų sveikatos metais. Skatindama visus aktyviai judėti ne tik vasarą, bet ir žiemą, Panevėžio miesto Kastyčio Ramanausko lopšelio darželio bendruomenė tęsia plenerą „Sniego karalystė" ir visas šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas kviečia jame aktyviai dalyvauti. Didžiausias dėmesys skiriamas ne veiklos rezultatui, o procesui, kuris sudaro galimybę drąsiai eksperimentuoti, tyrinėti, atrasti, ir džiaugtis. Plenero metu vaikai skatinami aktyviai judėti, kuriant sniego ir ledo skulptūras. Taip stiprinama jų fizinė ir emocinė sveikata. Vildamiesi sulaukti daugiau sniego, mūsų įstaigos vyresniųjų grupių ugdytiniai ir pedagogai įsitraukė į šią kūrybinę veiklą. Įspūdžiai puikūs. Ugdytiniai patiria daug teigiamų emocijų, pasididžiavimą kolektyvinio darbo rezultatais.

ziema1.jpg
ziema3.jpg
IMG_0246.jpg
IMG_02534.jpg

Mažeikiuose - ,,Sveikuolių sveikuoliai 2013"
 

                      2013 metų gruodžio 10 dieną Mažeikių ,,Ventos" progimnazijoje vyko Tarptautinio mokinių, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai" I etapas. Šiame etape dalyvavo devynių lopšelių-darželių ugdytiniai. Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai" organizuojamas siekiant propaguoti šalies ugdymo įstaigų bendruomenėse sveiką gyvenseną kaip kasdienį gyvenimo būdą bei ugdyti vaikų ir mokinių atsakomybę, skatinti juos saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.
                       Konkurso pradžioje visus dalyvius pasveikino Mažeikių Švietimo skyriaus Vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė.Mūsų įstaigos komandą sudarė penki 5-6 metų vaikai, auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė, sveikatos priežiūros specialistė Vilma Stonkuvienė. Po kiekvienos komandos prisistatymo mažieji dalyviai atliko teorines ir praktines užduotis sveikos gyvensenos tematika. Fizinis pasirengimas ir aktyvumas pasireiškė judriųjų estafečių metu. Viso renginio metu grojo linksma muzika, o pertraukų metu vaikai galėjo pašokti. 
                      Susumavus rezultatus, vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus. Visi dalyviai buvo apdovanoti dovanomis. Vaikai grįžo į darželį pasportavę, pasitikrinę žinias, kupini džiugių emocijų.
DSC00879.jpg
DSC00874.jpg
DSC00870.jpg
DSC00867.jpg


                

Sveiki dantukai - ne tik graži šypsena

Vaikams sulaukus 5-6 metų, pieninius dantukus keičia nuolatiniai, dygsta pirmieji krūminiai dantys. Juos reikia ypatingai saugoti: laikytis burnos higienos, tinkamų mitybos įpročių, režimo, reguliariai lankytis pas odontologą. Lapkričio 21 d. priešmokyklinių grupių vaikai, lydimi pedagogių R. Skrinskienės, N. Druskinienės ir įstaigos vyr. slaugytojos V. Stonkuvienės lankėsi VĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre, odontologijos skyriuje, kur vaikams buvo atliekama dantukų silantavimo procedūra. Tai viena iš profilaktikos priemonių, apsaugančių nuolatinius dantis. Silantai - tai moderni ir veiksminga ėduonies profilaktikai skirta skysta plombinė medžiaga. Šia medžiaga užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos. Silantavimo procedūra yra neskausminga ir trunka vos keliolika minučių. Danties paviršius nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir iš karto padengiamas silantu, naudojant mažą šepetėlį ar specialų švirkštą. Vėliau silantas sukietinamas naudojant specialią šviesą. Krūminis dantukas formuojasi apie metus laiko ir silante esantis fluoras jį taip sustiprina, kad jis „nebebijo" ėduonies. Tačiau, jei dantukas ir padengtas silantu, tai dar negarantuoja, jog jis neges. Bet kokiu atveju, kad dantys būtų nepriekaištingai gražūs ir sveiki, vaikams būtina įskiepyti, kad dantis valytis turi būti taip pat svarbu, kaip praustis ar valgyti. Todėl mūsų įstaigoje ypatingas dėmesys skiriamas burnos ertmės higienai, nes tai bendros asmens higienos dalis, ir ji turi būti ugdoma vaikui nuo mažens, kad susiformuotų tvirti įgūdžiai, kurie apsaugotų vaiką nuo dantų skausmo, garantuotų dantų išvaizdą ir normalią kramtymo funkciją. Ugdytinius pradedame mokyti valytis dantis žaidimo forma, o palaipsniui ir patys įpranta tai daryti.  Didelę įtaką turi ir tėvai, jų rodomas tinkamas pavyzdys. Tačiau dantys atlieka ne tik kramtymo, bet ir estetinę funkciją  - gražūs dantys, maloni šypsena ne tik puošia, bet ir didina pasitikėjimą savimi.

IMG_0055.jpg
IMG_0059.jpg
IMG_0090.jpg
IMG_0249.jpg
 
 
Mažieji sveikuoliai susirungė konkurse

Sveikatos pagrindai formuojami dar ankstyvoje vaikystėje. Nuo to, kaip vaikas išmoks saugiai elgtis, kiek judės, grūdinsis, kaip maitinsis, kokius įgis bendravimo, ekologijos, prevencijos įgūdžius, priklausys, kaip jis gyvens, kokia bus jo sveikata ateityje. Todėl viena iš pagrindinių įstaigos ugdymo krypčių yra sveikatos ugdymas. Mūsų įstaiga taiko įvairiausias vaikų sveikatos ugdymo formas, vykdome Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai" programą, dalyvaujame tarptautiniame vaikų, mokinių, pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai" ir kituose organizuojamuose sveikos gyvensenos propagavimo renginiuose.

Lapkričio 11 d., siekiant atrinkti įstaigai atstovaujančią komandą konkursui „Sveikuolių sveikuoliai", tarp priešmokyklinio amžiaus (8 ir 9 grupių) vaikų, buvo surengtas atrankinis konkursas. Kadangi šiuo konkursu siekiama propaguoti šalies ugdymo bendruomenėse sveiką gyvenseną, kaip kasdieninį gyvenimo būdą, skatinti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, tad mažieji ,,sveikuoliukai" ir jų pedagogai turėjo parodyti savo geras žinias įvairiose sveikos gyvensenos srityse. Dalyvaujančių komandų konkurse laukė įvairios užduotys: komandų prisistatymas, sportinės estafetės, įvairios praktinės, teorinės  užduotys sveikos gyvensenos klausimais. Renginį vykdyti bei užduotis vertinti padėjo grupių pedagogės Rima Skrinskienė, Nijolė Druskinienė bei kūno kultūros pedagogė Kristina Liaudinskaitė.

Renginyje nebuvo apsieita be plojimų bei daugybės įvairiausių emocijų, o užduotys reikalavo sumanumo, kruopštumo, greito mąstymo, vikrumo.

IMG_01692.jpg
IMG_0171.jpg
IMG_0170.jpgIMG_0175.jpgKūno kultūra

                     Sporto salėje  ugdytiniams organizuojama fizinė veikla, kuriai vadovauja auklėtoja kūno kultūrai  Kristina Liaudinskaitė. Rytinės mankštos metu, skambant muzikai, vaikai  atlieka pratimus,  padedančius formuoti taisyklingą laikyseną,
stiprinančius visą organizmą ir atskiras jo funkcijas.

                   Reguliarus fizinis krūvis naudingas ne tik širdžiai, plaučiams, kraujotakai,  raumenims, kaulams, sąnariams, bet ir dvasinei vaiko būsenai. Kūno  kultūros valandėlės kiekvienos grupės vaikams sporto salėje vyksta   du  kartus per savaitę pagal sudarytą tvarkaraštį. Idėjos parenkamos pagal  vaikų amžių, fizinį išsivystymą, derinant su grupės savaitės tema. Kūno  kultūros valandėlių metu didžiausias dėmesys skiriamas taisyklingai  vaikų laikysenai, plokščiapėdystės profilaktikai, kvėpavimui bei  grūdinimui. Labai svarbu, kad fizinė veikla vaikams būtų įdomi, skatintų norą judėti, taptų įpročiu, todėl auklėtoja kūno kultūrai nuolat ieško  naujų darbo formų ir metodų, kad vaikai aktyviai žaistų, judėtų,  atsipalaiduotų.

DSC02984-(1).jpgDSC034392.jpg

 


TARPTAUTINĖJE PROGRAMOJE „ZIPIO DRAUGAI" DALYVAUJA:

 

                        Priešmokyklinių  grupių vaikai ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės:

                        R. Skrinskienė   8 gr. „Gudručiai",                              

                        N. Druskinienė 9 gr. „Pinokiai".

TIKSLAS:

                 Padėti 5-7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

REZULTATAI:

 • Išauga vaikų pasitikėjimas savimi ir savo gebėjimais.
 • Vaikai atsparesni neigiamai aplinkos įtakai.
 • Geba užjausti draugą, jautresni jų problemoms, randa išeitį, susitaria.

Išsamią informaciją apie programą, jos istoriją, turinį, naudą, patarimus galite rasti VŠĮ "Vaiko labui" interneto svetainėje: www.vaikolabui.lt

                                     Linkime šiltų, smagių, gilių ir naudingų patirčių, draugaujant su "Zipiu"!

MAŽEIKIŲ L/D „EGLUTĖ" ANKSTYVOJI ALKOHOLIO, TABAKO IR KITŲ PSICHIKĄ VEIKIANČIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROGRAMA 

 Programa parengta įgyvendinant Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004-2008 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2004 m. balandžio 8 d. nutarimu Nr. IX-2110 (Žin., 2004, Nr. 58-2041), 31.3 punktą ir Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004-2008 metų programos įgyvendinimo 2005 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. kovo 7 d. nutarimu Nr. 250 (Žin., 2005, Nr. 33-1066), 1.4 priemonę. 

TURINYS:

 • Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija (vaistai, buitinė chemija, tabakas, alkoholis);
 • Traumų prevencija (saugus elgesys namuose, kieme, gatvėje, rasti daiktai);
 • Prievartos prevencija (nepažįstami žmonės, smurtas, patyčios, grasinimai);
 • Ligų prevencija (sveikatos saugojimas, kūno pažinimas, sveika mityba, fizinis aktyvumas).
 •  

TIKSLAS - Suteikti vaikams žinių apie sveiką gyvenimo būdą, ugdyti įgūdžius, leidžiančius pažinti ir vengti rizikingų situacijų bei priimti
teisingus sprendimus.  

UŽDAVINIAI:

 1. Padėti vaikams suprasti, kaip augti sveikam ir saugiam, išvengti pavojingų medžiagų ir rizikingo elgesio.
 2. Ugdyti gebėjimus suprasti savo sveikatos būklę, atsargiai elgtis su vaistais, buitinėmis cheminėmis medžiagomis, vengti rizikos, susijusios su rūkymu ir alkoholinių gėrimų vartojimu.
 3. Skatinti nuostatas: saugoti ir stiprinti sveikatą, laikytis saugos buityje, vengti kenksmingų medžiagų ir rizikingo elgesio.
 4.  

Ankstyvoji alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa integruojama į priešmokyklinio ugdymo grupės veiklas, kur vaikai susipažįsta su sveikos ir saugios gyvensenos puoselėjimu, atsargaus elgesio su vaistais, cheminėmis
medžiagomis buityje. Programa įgyvendinama priešmokyklinio ugdymo grupėse.
 

                        

SPECIALIOJI PAGALBA       

 

 

 2013-2014 mokslo  metai

 

     
                    Darželyje vyksta logopediniai užsiėmimai: grupiniai, pogrupiniai, individualūs. Užsiėmimo metu siekiama ieškoti įvairių prevencinių būdų siekiant sėkmingo kalbos vystymosi, skatinti mankštinti vaiko rankų pirštelius. Taip pat lavinti smulkiąją motoriką, kalbą, paruošti vaikus taisyklingam garsų tarimui. Logopedė aplanko ir ankstyvojo amžiaus vaikus. Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę.

 

Kristes-2014-03-darzelis-077.jpg
Kristes-2014-03-darzelis-073.jpg                         Nuo 2013 m. spalio 1 d. lopšelyje-darželyje „Eglutė" dirba dar viena logopedė - Sonata Jankauskienė. Ji veda užsiėmimus antrojo jaunesniojo  amžiaus grupių vaikams (3 - 4 metų). Logopedinės pratybos vyksta du kartus per savaitę, trukmė - iki 30 min. Užsiėmimai vyksta pogrupiais, t.y. vienu metu ugdomi 2-3 vaikai. Logopedinių pratybų metu lavinama smulkioji motorika, kalbos padargų veikla, girdimasis suvokimas, tartis, ugdoma gramatiškai taisyklinga kalba, turtinamas žodynas. Nuo kalbos ugdymo neatsiejama dalis yra pažintinių gebėjimų lavinimas (spalvos, formos, skaičiavimas ir kt.), todėl į užsiėmimus integruojamos įvairios neverbalinės užduotys. Vaikų kalba ugdoma remiantis pagrindiniu, vaiko raidai svarbiu, žaidimo principu, t.y. vaikai mokosi žaisdami: smulkioji motorika lavinama dėliojant dėliones ir kt.; žaismingai pateikiama kalbos padargų mankštelė, „padedant" katinui Garfildui (ilgo liežuvio savininkui); girdimasis suvokimas lavinamas, žaidžiant žaidimą „Atspėk, kas skamba?" ir t.t.

                              Pratybų tikslas - ne tik ugdyti vaiko kalbą, bet ir skatinti komunikaciją tarp vaikų, pasitikėjimą savimi bei suteikti daug gerų emocijų.

 

 

DSCN6800.jpg
DSCN6796.jpg

 


                    Prisidėdami prie Mažeikių rajono savivaldybės rengiamos akcijos „Sušildykime sielas", gruodžio 12 d. lankėmės Mažeikių rajono Vaikų našlaičių ir senelių globos namuose. Prieš mėnesį įstaigoje buvome paskelbę akciją, kurios metu rinkome žaislus ir rūbelius likimo nuskriaustiems vaikams. Globos namuose lankėmės kartu su grupės „Gudručiai" ugdytiniais bei tėvais. Vaikai paruošė pasirodymą ten gyvenantiems seneliams, padovanojo savo rankų darbo sveikinimo atvirukus.
                        Dovanų nuvežėme ir į Mažeikių miesto savivaldybę, kad darbuotojai jas perduotų socialinės rizikos grupės šeimoms, gyvenančioms Mažeikių rajone. Nepamiršome ir sunkiau gyvenančių šeimų, kurių vaikai lanko mūsų darželį.
 
PC123189.jpg
1525707_10201152251793758_603603896_n.jpg
 


                        Kartą per mėnesį įstaigos soc. pedagogai lankosi socialinių pedagogų metodiniuose susirinkimuose. Juose aptariamos iš anksto numatytos aktualios temos, dalijamasi patirtimi bei naujausia informacija.

WP_000137.jpg

             

 

                Po keletą valandų per dieną soc. pedagogės praleidžia pavaduodamos auklėtojas. Tai puiki proga ne tik pabendrauti, geriau pažinti vaikus, bet ir padėti vaikams ugdyti jų socialinius įgūdžius.  Didesniems vaikams jos padeda lavinti piešimo, rašymo įgūdžius. Na, o patiems mažiausiems - įsisavinti elementarius, tačiau būtinus įgūdžius, tokius kaip valgymas, ruošimasis miegui .

PA031220.jpg
DSC04573.jpg

 

          Rugsėjo mėnesį įstaigos socialiniai pedagogai išklausė seminarus:

 1. ,,Probleminių situacijų valdymas ugdymo įstaigoje" (11-12 dienomis);
 2. ,,Pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymas" (24-25 dienomis).
IMG_1170.jpg

    

 

 

 

 

 

sprendimas: meikita.lt