>>  Naujienos
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Ugdymas
     >>  Paslaugos
     >>  Veikla
     >>  Teisinė informacija
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Archyvas
     >>  Darželio daina
     >>  Galerija
     >>  Klausimai

Get Adobe Flash player

2012-2013 m. m.  >>

 

 2012-2013 m. m.

 

 RENGINIAI

 

Pažadinus, kas buvo užmigdyta, Velykų saulė patekėjo rytą

Velykos - viena gražiausių pavasario gamtos atbudimo švenčių. Kiekvienas nekantriai laukiame šiltų saulės spindulių, pirmų žibučių, medžių pumpurų, paukščių čiulbėjimo, norime pajausti gaivų vėjelį, laukiame ir tikime Velykų bobutės stebuklais.

Jau tapo tradicija po Velykų darželyje švęsti mažąsias Velykėles. Ir šiemet į darželį vaikai po Šv. Velykų susirinko kupini džiaugsmingų įspūdžių, nešini spalvingais margučiais. Grupėse vaikai pasakojo vieni kitiems, ką veikė per šventes. Velykų šventės personažai mama kiškienė (auklėtoja Rasa Januškevičienė) su dukryte Straksiuke (logopedė Kristina Railienė) kvietė vaikučius linksmai padainuoti, pašokti, pažaisti įvairių žaidimų, palenktyniauti ridenant margučius. Šventėje dalyvavo ir patys mažiausieji, grupės ,,Žirniukai" vaikučiai. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika. Po smagių pramogų ugdytiniai gardžiavosi Velykų bobutės atsiųstais riestainiais su kvapnia arbata.

DSCN5560.jpg
DSC09412.jpg
DSCN5552.jpg
DSC03562.jpg

                                   ,,Eglutėje" šurmuliavo Užgavėnės

                 Vasario 12 dieną įstaigoje šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Jų neišgąsdino nei užpuolęs gripas, nei gausus sniegas. Žydai, čigonai, daktarai ir kitokios ,,ličynos" rinkosi salėje linksmam šurmuliui. Gaspadinė (auklėtoja V. Mažeikienė) kvietė visus namo neskubėti, būryje pasibūti, žiemą iš kiemo išvaryti. Čigonė (auklėtoja O. Ramonaitė) būrė ateitį, daktaras (auklėtoja R. Daukšienė) gydė ligonius patepimais ir pabūrimais, o  Kanapinis (auklėtoja kūno kultūrai K. Liaudinskaitė) ir Lašininis  (auklėtoja L. Veselienė) galinėjosi, kuris stipresnis. Lašininį įveikęs Kanapinis paskelbė, kad nuo rytojaus bus jo valia ir prasidės Gavėnia - pasniko ir susilaikymo nuo linksmybių laikotarpis.  O šiandien visus dar kvietė sočiai prisivalgyti,  vaišintis riestainiais ir mieliniais blynais. Persirengėliai nepamiršo aplankyti ir mažųjų lopšelinukų bei administracijos darbuotojų.

DSCN5053.jpg
DSCN5086.jpg
DSCN5078.jpg
DSCN5101.jpg

 

Įstaigoje lankėsi Trys Karaliai

                 Ilgai trukęs šventinis laikotarpis baigėsi. Tai  sausio 7 d. paskelbė  įstaigoje apsilankę Trys Karaliai. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  -aukso, smilkalų ir miros. Trys Karaliai -  Kasparas (auklėtoja O.  Ramonaitė), Merkelis (kūno kultūros auklėtoja K.  Liaudinskaitė),  Baltazaras (soc. pedagogė A. Bucevičienė) ir juos  lydinti Žvaigždelė   (auklėtoja S. Bubokienė) aplankė visų grupių  vaikučius, pedagogus ir  sukvietė į salę atsisveikinti su eglute. Vaikai  nupuošė eglutę ir  atsisveikino su ja iki kitų metų.

DSCN4738.jpg
DSCN4710.jpg
DSCN4721.jpgDSCN4785.jpg
                             Pas mus jau žiba eglutė

Gruodžio 14 dienos rytą visus vaikučius į salę sukvietė nykštukas Tukas ((auklėtoja Ras Daukšienė) ir nykštukė Tukė (logopedė Kristina Railienė). Nykštukai atvyko su gera žinia: jie atnešė Kalėdų Senelio laišką vaikučiams. Tačiau nuliūdo, kad dar nepapuošta didžiulė žaliaskarė eglutė. Vaikai mielai sutiko tuoj pat papuošti eglutę, o kai ištarė stebuklingus burtų žodelius, eglutė sužibo įvairiaspalvėmis lempučių šviesomis. Mažieji ugdytiniai šoko, linksminosi kartu su nykštukais prie šventinės eglutės. O kai išgirdo žinią, jog kitą savaitę juos žada aplankyti pats Kalėdų Senelis, suskubo ir lauke papuošti eglę, kad Senelis lengviau surastų kelią į darželį.

Šventiniai renginiai darželyje vyks gruodžio 17-18 dienomis.

0362.jpg
047.jpg
066.jpg
0752.jpg
 
 
Džiaugsmą ir širdies šilumą dovanojame kitiems

Širdžiai reikia džiaugsmo, tikro, nesuvaidinto, atsirandančio iš mažo kasdieninio stebuklo, gero žodžio, švelnaus prisilietimo, vaiko šypsenos... Tada sudiržusi širdis sušyla ir šiluma pasklinda po visą kūną. Artėjančių šv. Kalėdų proga lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė nutarė prisijungti prie gerumo akcijos ,,Sušildykime sielas" ir padovanoti Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų senoliams, su kuriais draugauja jau keletą metų, dalelę širdžių šilumos.

Gruodžio 11 d. į svečius atvykusius senelius, lydimus  direktoriaus pavaduotojos socialiniam darbui su senyvo amžiaus ir neįgaliais asmenimis Rimos Mažutienės, pasitiko įstaigos direktorė Loreta Gečienė. Direktorė pasidžiaugė galimybe nors trumpam praskaidrinti susirinkusiųjų sielas ir pakvieti pasižiūrėti įstaigos etnokultūros komandos ir mažųjų ugdytinių paruoštos programėlės ,,Mažųjų žodeliai - senolių širdelei". Renginio pabaigoje vaikai dovanojo  savo pačių darytus sveikinimo atvirukus, lopšelio- darželio ,,Eglutė" direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Jasinskienė palinkėjo gražių ateinančių švenčių ir pakvietė visus prie simbolinio Kūčių stalo.

 

DSCN4405.jpg
DSCN4389.jpg
DSCN4387.jpg
DSCN4382.jpg
  
                                                                      Viešnagė policijos komisariate

Š. m. spalio 25 d. lopšelio-darželio ,,Eglutė‘‘ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir auklėtojos lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariate. Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė maloniai mus priėmė ir supažindino su policijos pareigūnų darbu. Vaikai turėjo galimybę pamatyti areštinę, sužinoti policijos pareigūnų laipsnius, apsilankyti sporto salėje, konfiskuotų mašinų aikštelėje, šaudykloje. Mažiesiems buvo suteikta galimybė patiems užsivilkti policininkų liemenę, paliesti mokomąjį šautuvą. Priešmokyklinukams labai patiko ekskursija. Grįžę į darželį vaikai ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais.

DSCN4140.jpg
DSCN4142.jpg
DSCN4144.jpg
DSCN4146.jpg
 
Vaistažolių šventė

Spalio 18 dieną šventiškai pasipuošę Mažeikių lopšelio - darželio „Eglutė" grupių ,,Gudručiai", ,,Kiškučiai", ,,Pinokiai" ir ,,Pelėdžiukai" ugdytiniai sukvietė tėvelius į vaistažolių šventę „Mūsų darželis pilnas kvapnių žolelių". Gamta - stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Tuo įsitikino visi šventės dalyviai, nes renginį vedusios auklėtojos akcentavo, kad vaistažolės gydymui vartojamos nuo neatmenamų laikų. Be jų neišsivertė pirmykštis žmogus, laukuose, pievose ieškojęs vaistingųjų augalų savo negalioms gydyti. Be vaistažolių nėra sėkmingo gydymo ir dabar. Vaistažolė yra didelė gamtos dovana žmogui, tik reikia ją pastebėti ir gebėti  tinkamai panaudoti.

               Į šventę buvo pakviesta  Ugniaus močiutė Nijolė Pocienė. Su šia močiute vaikai malonią pažintį užmezgė svečiuodamiesi jos kaimiškoje sodyboje. Šiluma ir meile vaikams spinduliuojanti močiutė turėjo daug ką papasakoti mažiesiems gamtos bičiuliams. Ji atvyko su gausiomis dovanomis. Visi vaikai buvo pavaišinti raudonskruosčiais obuoliais, paragavo ką tik nuskintų aviečių. Su dideliu susidomėjimu ugdytiniai ir jų tėveliai klausėsi močiutės pasakojimo, kuris augalėlis nuo kurios ligos gelbsti, uostė vaistažolių gardų aromatą. Ji priminė vaikams, kad močiutės nuo seno šeimai virdavo liepžiedžių, ramunėlių, mėtų, meškauogių nuovirus jėgoms atgauti, sušilti žvarbų vakarą ar lengvo persišaldymo simptomams malšinti.

Šventės dalyviai turėjo progos sužinoti, kokią arbatą rinktis peršalus ar sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės, skrandžio ar žarnyno negalavimus. Pasakodami apie pluoštinio lino gydomąsias savybes, vaikai kvietė susirinkusius svečius pasimokyti lietuvių liaudies žaidimų, prisiminti senolių išmintį.

DSCN4111.jpg
DSCN4103.jpg
DSCN4097.jpg
DSCN4094.jpg
 
                                                                            Šventinis rytmetys

                    Daržovės ir vaisiai yra nepakeičiami maisto produktai. Baigiantis vasarai, mūsų daržai ir sodai pilni šių gėrybių, todėl ir šiemet  darželyje buvo surengta tradicinė rudens gėrybių parodėlė, kurią  pavadinome ,,Linksmąja lysve". Visą savaitė tėveliai kartu su vaikučiais kūrė iš daržovių, vaisių ir gamtinės medžiagos įvairiausius personažus ir siužetus. Įstaigos galerija pasipuošė įvairiaspalviais parodėlės eksponatais.

                    Spalio 17 d. , trečiadienį, grupių „Ežiukai" ir ,,Voveriukai" vaikai rinkosi į darželio salę, kurioje vyko šventinis rytmetis ,,Daržovės ir vaisiai - mūsų draugai". Mažieji ugdytiniai įtvirtino žinias apie daržoves ir vaisius, jų naudą žmogui, sužinojo, kur ir kokių yra vitaminų, žaidė įvairius žaidimus. Juk žaidimų džiaugsmas - viena svarbiausių fizinio ir dvasinio brendimo sąlygų, gyvybingumo, sveikatos pagrindas. O sveika gyvensena - sveikas žmogus. Šventės pabaigoje voveraitė (auklėtoja S. Kneitienė) visus vaikus pavaišino sausainiais - baravykais. 

                      Nuoširdžiai dėkojame Tėveliams, prisidėjusiems prie rudens gėrybių parodos.

DSC02869.jpg
DSC02888.jpg
20121017820.jpg
 
 
Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 3 d. auklėtinius, sugrįžusius po vasaros atostogų, įstaigos kieme džiaugsmingai pasitiko mergaitė Raselė (logopedė K. Railienė) ir berniukas Jonukas (kūno kultūros pedagogė K. Liaudinskaitė). Kartu su lopšelio-darželio bičiule, Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio specialiste Roma Antanavičiūte, jie vedė pirmą šiais mokslo metais užsiėmimą ,,Sveikas ir saugus vaikas - visų mūsų džiaugsmas". Vaikams buvo priminta, kaip saugiai elgtis gatvėje, kieme, viešose vietose, taip pat kalbėta apie šviesoforą, jo spalvas, kam reikalingi atšvaitai ir kada juos naudoti. Vaikai žaidė didaktinius žaidimus, sportavo, dalyvavo viktorinoje ,,Blogas ir geras elgesys".

Sveikinimo žodį tarė ir švente pasidžiaugė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Nagienė ir Rotary klubo,,Liberta" prezidentė Edita Rancienė.

Vėliau lopšelio-darželio „Eglutė" vaikai grupių žaidimų aikštelėse žaidė judrius žaidimus, kūrė žemės meną, piešė ant šaligatvio.

DSCN3850.jpgDSCN3853.jpg
DSCN3855.jpg
DSCN3861.jpg
DSCN3862.jpg
DSCN3864.jpg
DSCN3865.jpg
DSCN3870.jpg

 

GAMTOSAUGINIS UGDYMAS

Gegužės 16 d. Tirkšlių pušyne vyko Žaliosios vėliavos ir Tarptautinių Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatų įteikimo ceremonija. Pirmą kartą Žaliosios vėliavos buvo įteiktos Mažeikių lopšeliui-darželiui ,,Žilvitis" ir Tirkšlių darželiui ,,Giliukas".

Tarptautiniai Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatai buvo įteikti ir kitoms rajono ugdymo įstaigoms, jau turinčioms Žaliąsias vėliavas bei keletą metų iš eilės sėkmingai vykdančioms gamtosauginę veiklą. Mūsų įstaiga šį apdovanojimą gauna jau antrą kartą. Žaliąsias vėliavas ir tarptautinius sertifikatus ugdymo įstaigoms įteikė Lietuvos Žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis. ,,Mažeikių rajonas yra išskirtinis tuo, kad nė viename kitame rajone nėra tiek daug ugdymo įstaigų, dalyvaujančių Gamtosauginių mokyklų programoje",- sakė svečias. Trylika Mažeikių rajono ugdymo įstaigų, gavusių Žaliąsias vėliavas, turi ir toliau tęsti pradėtus darbus, norėdamos gauti šį apdovanojimą ir kitais metais.

 

DSC09661.jpg
DSC09665.jpg
DSC09658.jpg
DSC09659.jpg

 

Naudinga pamoka ir mažiems, ir suaugusiems

 

                   Kiekvienas suaugęs turi jausti atsakomybę už savo veiksmus gamtoje, artimiausioje aplinkoje, ypač, kai šalia yra vaikai. Vaikai turi žinoti, kad buityje, prekyboje, gatvėje susidaro daug kietų atliekų - šiukšlių. Netvarkingi šiukšlių konteineriai, savartynai yra pavojingi žmonių sveikatai

                   Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" pedagogai, ugdytiniai  balandžio 22 d. sulaukė svečių - Telšių regiono atliekų tvarkymo centro visuomenės informavimo specialistės. Centras  vykdo edukacinį projektą, kurio tikslas - diegti ikimokyklinukams atliekų rūšiavimo įgūdžius. Specialistė Daiva Eirošienė, demonstruodama skaidres, papasakojo vaikams apie tai, kur nukeliauja šiukšlės iš konteinerių, kaip jos tvarkomos sąvartyne, kodėl reikia atliekas rūšiuoti. Vaikams buvo padovanos specialios spalvinimo ir užduočių knygelės, kuriose vaikams suprantama forma paaiškinta, ką ir kaip reikia rūšiuoti. Vyresniųjų grupių vaikai gavo po plakatą ,,Aš nepalieku šiukšlių, nepalik ir tu", kuris buvo sukurtas pagal Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos mokinės Erikos Sakalauskaitės piešinį. Ši edukacinė valandėlė buvo naudinga visiems: vaikams, padagogams, nes, kaip sakė viešnia, rūšiuoti reikia, kad Lietuva netaptų šiukšlių kalnų piliakalniais.                       

                 Vaikai iš prigimties yra darbštūs ir tvarkingi, tačiau jų įpročius keičia neigiamas kai kurių suaugusiųjų elgesys, požiūris į aplinką.

DSCN5637.jpg
DSCN5641.jpg
P4221460.jpg
DSCN5644.jpg

Mažieji gamtininkai skanavo pirmąjį derlių

Nors pavasaris ir šykštėjo saulutės spindulių, tačiau gamtosaugine kryptimi dirbančių grupių „Voveriukai" ir „Gudručiai" vaikai džiaugiasi pirmuoju derliumi. Ant palangės užaugo dailios salotos, sulapojo petražolės, krapai. Balandžio 12 dieną abi grupės skanavo sumuštinius su žalumynais nuo savo palangių. Vaikai atsakingai skynė, plovė užaugusias salotų, krapų šakeles. O pedagogės džiaugėsi, kad sumuštiniai buvo ne tik gardūs, bet ir turtingi vitaminais, neturintys žalingų chemikalų. Susėdę visi kartu prie bendro stalo pasidalinome rūpesčiais, kaip sekėsi laistyti, prižiūrėti daigelius. Visi, valgę sumuštinius su žalumynais, patvirtino, kad šie buvo aromatingi ir skanūs. Pasirodo, pirmąjį derlių užauginti ant palangės visai nebuvo sunku.

P4121410.jpg
P4121395.jpg
P4121411.jpg
P4121398.jpg

Gamtai padėti gali daug kas, tačiau išgelbės tik žmonių sąžinė.

J.W.Goethe

Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Eglutė‘ kovo 20 d. buvo paminėta Žemės diena. Šiai dienai pradėjome ruoštis iš anksto.Vyresniųjų grupių vaikai rašė laišką Žemei, kūrė plakatą ,,Aš -mažasis Žemės žmogus", darė žemės rutulį su linkėjimais saugoti ir globoti mūsų gamtą. Mažieji mūsų ugdytiniai gamino ,,saulutes", kuriomis papuošė medelius, organizavo parodą ,,Atgimę žaislai". Ugdymo įstaigos koridoriuje buvo eksponuojami darbeliai, padaryti iš įvairių atliekų.

Žemės diena prasidėjo dideliu šurmuliu: vaikai rinkosi darželio vidiniame kiemelyje nešini savo pagamintomis gėlėmis, paukšteliais, spalvotais balionais. Buvo iškelta Žemės vėliava, vaikai deklamavo eilėraščius, pasižadėjo globoti ir saugoti žemę. Šventės pabaigoje į dangų pakilo spalvoti balionai, tarsi simbolis, kokia graži, nepakartojama mūsų Žemė. Būkime jos draugai.


DSCN5417.jpg
DSCN5422.jpg
DSC09252.jpg
DSC09257.jpg


Akcija ,,Baltas badas nebaisus, kai turi gerus draugus"

Žiema vaikams teikia džiaugsmą, įvairias pramogas: važinėjimą rogutėmis, senio besmegenio lipdymą, mėtymąsi sniego gniūžtėmis. O mūsų mažiesiems draugams - paukšteliams ir žvėreliams atėjo sunkus išbandymų metas. Džiugu, kad Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" ugdytiniai kiekvieną žiemą rūpinasi paukšteliais. Kiekviena grupė turi savo lesyklėlę ir beria paukšteliams kruopas, duonos trupinėlius, ant medžių šakų kabina lašinukų. Nelieka užmiršti ir žvėreliai. 2013 m. sausio 17d. grupių ,,Gudručiai" (auklėtojos Rima Skrinskienė, Raimonda Miknytė) ir ,,Voveriukai" (auklėtojos Sandra Kneitienė, Aušra Tiškuvienė) vaikai, tėveliai išvyko į Tirkšlių miškelį. Vyko visi ne tuščiomis, o pilnais maišais dovanų miško gyventojams. Tėveliai prinešė morkų, kopūstų, obuolių, šieno: žvėrelių laukė gausus lauktuvių stalas. Kad mažieji gamtos mylėtojai nesušaltų, kartu važiavusi auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė suorganizavo mankštą miške tarp apsnigusių pušaičių. Paruošę vaišių stalą žvėreliams, vaikai turėjo galimybę pasidžiaugti apsnigtais medžiais, pasivažinėti rogutėmis nuo kalniuko, pabendrauti vienas su kitu, atrasti gamtoje kažką nauja.

Patirti įspūdžiai gamtoje, geri darbai ilgam išliks vaikų širdyse. Kiekvienas vaikas asmeniškai suartėdamas su gamta ir pats galėdamas padaryti kažką gero, tikrai tausos ir mylės ją.

                


DSC08993.jpg
DSC08988.jpg
DSC08983.jpg


Kelionė į J. Balvočiūtės ekologinį ūkį

Gruodžio 19 d. priešmokyklinių grupių ,,Pelėdžiukai"  ir ,,Kiškučiai" vaikai, drauge su savo draugais iš grupės ,,Gudručiai" susiruošė į Gyvolių kaime esantį Jadvygos Balvočiūtės ekologinį vaistažolių ūkį. Ugdytiniai klausė pasakos apie vaistažoles, paskui turėjo vaistažoles nuspalvinti ir, piešinukų pagalba, ,,pasodinti" vaistažolių sodelį. Pabaigę darbą visi vaišinosi kvapnia žolelių arbata. Sušilę ir pailsėję po kelionės, vaikai apžiūrėjo ūkį: lankėsi patalpoje, kur žolelės sveriamos, valomos. Paskui keliavo į džiovyklą, kurioje palaikoma 300C temperatūra, turėjo galimybę pamatyti, kur vaistažolės malamos, smulkinamos, fasuojamos.

Ši kelionė - tai šiais metais įstaigoje vykdomo gamtosauginio-etnokultūrinio projekto ,,Žali žolynėliai, kvapni arbatėlė" dalis.

DSCN4581.jpg

DSCN4589.jpg
DSCN4556.jpg
DSCN4550.jpg

Medžio puošimo diena

            Lietuvių liaudies tradicijose nuo seno medžiai buvo garbinami, kai kurie iš jų buvo laikomi šventais. Prie tokių medžių buvo rengiamos šventės. Gimusi prieš gerą dešimtmetį Vakarų Europoje, medžių puošimo šventė prigijo ir mūsų krašte. Kaip pagarbos medžiui ženklas Lietuvoje toks renginys pirmą kartą buvo surengtas 1994 metais. Mūsų įstaigoje ši šventė švenčiama nuo 2007 metų. Šio renginio tikslas - ugdyti vaikų ekologines nuostatas, puoselėti meilę gamtai, skatinti gamtos ir žmogaus vientisumo suvokimą.

            Gruodžio 5 dieną darželio ugdytiniai kartu su auklėtojomis puošė medžius darželio teritorijoje savo gamybos žaislais, kai kuriuos ,,aprengė" rūbais. Medžiai-gyvybės šaltinis. Jie mus maitina, valo ir drėkina orą, suteikia mums prieglobstį. Mes turime jais rūpintis, juos globoti. Tokios gamtosaugos  nuostatos ugdomos mūsų darželio vaikams.

PC050249.jpg
DSCN4239.jpg
DSCN4232.jpg
DSCN4230.jpg

Mažieji gamtos sergėtojai tęsia pradėtus darbus

Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" bendruomenė nuo 2011 metų dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje. Tęsdami pradėtus darbus grupės ,,Gudručiai" pedagogai (auklėtoja Rima Skrinskienė, Raimonda Miknytė) kartu su ugdytiniais, jų tėveliais, šiais mokslo metais vykdo projektą ,,Augame kartu su medžiais".

Lapkričio 22 d. darželyje svečiavosi vyresniųjų grupių vaikai iš Mažeikių lopšelio-darželio ,,Žilvitis" (auklėtojos L. Narutavičienė ir M. Bieliauskaitė). Grupės ,,Gudručiai" vaikai savo bičiuliams parodė spektaklį ,,Miško pasaka". Vaidinimo metu vaikams primintos elgesio gamtoje taisyklės, vaikai mokomi gamtoje elgtis kultūringai, vertinti tai, kas juos supa.Mes džiaugiamės, kad lopšelio-darželio ,,Žilvitis" pedagogai, ugdytiniai kartu su mumis aktyviai dalyvauja gamtosauginėse akcijose, renginiuose. Mus sieja nuoširdūs partnerystės ryšiai.

                                          

DSC08909.jpg
DSC08894.jpg

                

Mažieji gamtos draugai rodo pavyzdį.

Mažeikių lopšelių-darželių ,,Buratinas", ,,Žilvitis" ir ,,Eglutė" priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai kartu su pedagogėmis spalio 19 d. dalyvavo akcijoje ,,Sodų parkelis- be šiukšlių". Sambūrio ,,Mažieji gamtos sergėtojai" dalyviai, apsiginklavę darbo priemonėmis, švarino parkelio teritoriją, dalijo praeiviams savo padarytus lankstinukus. Tokios akcijos jau organizuojamos kasmet nuo 2007 metų, kai 6 ikimokyklinės ugdymo įstaigos apsijungė, įkurdamos sambūrį ,,Mažieji gamtos sergėtojai". Mūsų tikslas - mokyti vaikus globoti gamtą, aplinką ne tik darželio teritorijoje, bet ir kitose miesto erdvėse, kad nuo mažumės jiems būtų ugdomos gamtosaugos nuostatos.

Džiaugiamės, kad mus palaiko ugdytinių tėvai, kurie irgi yra aktyvūs mūsų akcijų, renginių dalyviai. Mažieji gali būti puikiu pavyzdžiu kai kuriems suaugusiems, netinkamai besielgiantiems gamtoje.

DSC08734.jpg
DSC08741.jpg
DSC08749.jpg
DSC08739.jpg

Mažųjų gamtininkų kelionė į kaimą pas močiutę

    Spalio 4 dieną mažieji gamtos mylėtojai, vykdydami gamtosauginį projektą „Žali žolynėliai, kvapni arbatėlė", turėjo smagią kelionę „Į kaimą pas močiutę". Grupių „Gudručiai" ir „Voveriukai" vaikai su tėvelių palyda išvyko į Voverių kaimą pas Ugniaus ir Igno močiutę Nijolę Pocienę. Kaime mus žavėjo ne tik šiltas močiutės priėmimas, puikus bendravimas, bet ir kiekvienas žemės lopinėlis, panaudotas išmoningai ir nešantis neišpasakyto skonio ir grožio gėrybes. Mus stebino tai, kad spalio mėnesį močiutė vaikus vaišino ką tik nuskintomis žemuogėmis, avietėmis, keliomis rūšimis vynuogių. O obuoliukų raudonumas, o spanguolių rūgštumas!.. Ką močiutė pasakojo, įdėmiai klausėsi ir vaikai, ir tėveliai. Pasirodo, nedidelis spanguolių plotelis šį rudenį jau davė nuostabų derlių: priskinti net 4 kibirai šių uogų. Sode gražiai derlių nokina saulėgrąžos, auga apie 50 jaunų lazdynų krūmų. Su dideliu susidomėjimu vaikai stebėjo tvenkinį ir jame gyvenančius gyventojus: žuvis, varliukus, vėžį. Apžiūrėjome močiutės ūkyje auginamas putpeles, matėme jų kiaušinius.

            Vaikščiodami po puikiai tvarkomą sodybą stebėjomės, kaip vietos čia randa raudonas uogas prinokinęs putinas, bio žilvičiai, iš kurių močiutė ruošiasi pinti tvoras, medetkų ir kitų vaistažolių kemsynėliai. Pajutome, jog čia žodis ekologija vartojamas ne dėl mados, o todėl , kad visos gėrybės auga be dirbtinių trąšų, yra auginamos su didele meile. Mažieji gamtos mylėtojai pakvietė močiutę į darželyje vyksiančią Vaistažolių šventę, kad ir kiti bendruomenės nariai turėtų galimybę išgirsti gerus ekologinio ūkio žinovės patarimus. Pastaruoju metu susimąstome, kad negaluodami dažniausiai saujomis geriame įvairiausias tabletes ar piliules. Tačiau cheminius preparatus gali pakeisti sveikatos stiprinimas vaistažolėmis. Kaip tik apie jas močiutė ir žada paporinti atvykusi į mūsų darželį.

PA049663.jpgPA049629.jpg

Mažieji dalyvavo Pasaulinėje medžių sodinimo dienoje

Rugsėjo 21d. paskelbta Pasauline medžių sodinimo diena. Šią dieną Jungtinės Tautos paskelbė taip pat Tarptautine taikos diena.

Sulaukę šiltos, saulėtos dienos Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė" priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Drungilienė ir auklėtoja Rasa Januškevičienė su vaikais, tėveliais išsiruošė į Vytauto gatvėje esančią Lietuvos tūkstantmečio giraitę sodinti medelių. Prie šios gražios akcijos prisijungė mūsų draugai, lopšelio-darželio ,,Bitutė" priešmokyklinės grupės ,,Kodėlčiukai"  vaikai ir auklėtojos (Vilija Šulcienė ir Vaidutė Jocienė). Kaip ir praeitais metais mums talkino geras mažųjų gamtos mylėtojų draugas, Mažeikių miškų urėdijos Mažeikių girininkijos girininkas Rimantas Aleksandravičius. Jis papasakojo apie miško sodinimą, pasidžiaugė vaikų gerais norais sodinti medelius, jais rūpintis. Talkininkams buvo paruošta eglučių ir ąžuoliukų sodinukų, parodyta, kaip taisyklingai laikyti jauną medelį, kaip sodinti, kad jis užaugtų sveikas ir didelis. Vaikai kartu su auklėtojomis, tėveliais kibo į darbą. Po geros valandos visi sodinukai buvo pasodinti.

Medeliai, kuriuos visi kartu pasodinome, primins apie gamtos ir aplinkos išsaugojimą bei simbolizuoja bendradarbiavimą tarp pasaulio mokyklų. Mūsų ugdytiniai augs kartu su pasodintais medžiais. Mes, pedagogai, džiaugiamės, kad mažieji gamtos mylėtojai prisidėjo prie žaliosios gamtos išsaugojimo.  

DSC08670.jpg
DSC08673.jpg
DSC08693.jpg
  

 

ETNOKULTŪRINIS UGDYMAS

Gegužės 4 d. pagerbiamas šv. Florijonas

                    Kasmet gegužės mėnesio 4 d.  minima gaisrininkų globėjo šv. Florijono diena. Ta proga etnokultūrine kryptimi dirbančių priešmokyklinių grupių ,,Pelėdžiukai" ir ,,Kiškučiai" vaikai gegužės 3 d. aplankė Mažeikių muziejuje pradėjusią veikti edukacinę parodą, skirtą Gaisrų sergėtojui - šv. Florijonui. Parodoje pamatėme eksponatus, susijusius su šiuo garbingu ir paslaptingu darbu. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesių šalmą, apsiauti specialius batus, išbandyti amunicijos svorį.  Po to priešmokyklinukai buvo pakviesti į muziejaus ,,kino salę", kur žiurėjo animacinius mokomuosius filmukus ,,Kaip elgtis gaisro ar kitos nelaimės atveju".

DSCN5759.jpg
DSCN5764.jpg
DSCN5763.jpg
DSCN5770.jpg

  ,,Jurgis žemę atrakino..."

Balandžio 23 dieną Lietuvoje minime Jurgines - vieną iš svarbesnių metinių žemdirbio švenčių. Jurginių rytą ūkininkai apeidavo javų laukus, prašydavo šv. Jurgį „atrakinti" žemę, po žiemos su ypatingomis apeigomis iš tvartų išleisdavo gyvulius .

Ta proga lopšelio-darželio „Eglutė" etnokultūros komandos pedagogai pakvietė visus   į Jurginių šventę. Renginyje dalyvavo grupių „Ežiukai", „Kiškučiai" ir ,,Pelėdžiukai" vaikai. Į svečius buvo atvykę Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų senoliai. Gaspadinė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė  Loreta Tenienė)  papasakojo visiems apie Jurginių šventę, pagal senovinius papročius paaukojo Žemei gabalėlį duonos, su spyna „užrakino vilkui dantis", spyną užkasė, o raktą paslėpė ir paskelbė žemės darbų ir ganiavos pradžią. Vaikai klausėsi gaspadoriaus Jurgio (auklėt. Kristina Liaudinskaitė) pasakojimų apie gyvulėlius, jų ganymą, globą, dainavo piemenėlių dainas, žaidė žaidimus, pamėgdžiojo paukščių balsus. Skambėjo lietuvių liaudies dainos apie ganiavą, liaudiški piemenėlių pasierzinimai. Drauge su vaikais linksminosi ir senoliai. Šventei pasibaigus visi šio suėjimo dalyviai vaišinosi  gardžia kiaušiniene.

                      Vaikai, galėdami patys prisiliesti prie lietuvių liaudies papročių, neliks abejingi senųjų tradicijų išsaugojimui ir puoselėjimui.

DSC03985.jpg
DSC03991.jpg
DSC03979.jpg

Kovo 11-oji lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis"

                        Mažos širdelės didelę meilę sutalpinti gali, jei suaugę žmonės skiepija ją nuo vaikystės.

                   Kovo - 11-oji svarbi šventė visai Lietuvai, neišskiriant pačių mažiausiųjų. Paminėti šiai svarbiai datai etnokultūrine kryptimi dirbančių priešmokyklinių grupių ,,Kiškučiai" ir ,,Pelėdžiukai" vaikai  keliavo pas lopšelio-darželio ,,Žilvitis" draugus. Ten ėjo ratelius, dainavo mergaičių ir berniukų  ansambliai, vaikai prisiminė ką reiškia vėliavos spalvos, žaidė žaidimus, deklamavo eiles, atliko įvairias užduotis, dalyvavo viktorinoje.

                   Daug mes apie Lietuvą  kalbame, daug apie ją žinome, bet vėl ir vėl norime ja didžiuotis, skirti jai gražiausias dainas, deklamuoti poetų eiles, prisiminti jos istoriją, iš kartos į kartą perduodamas tradicijas, papročius ir pabūti kartu kaip viena draugiška šeima.

DSC03294.jpg
DSC03290.jpg
DSC03314.jpg
DSC03291.jpg

Svečiavomės Kaziuko mugėje

                 Su ilgai lauktu pavasariu atskubėjo tradicinis Kaziukas. Per visą Lietuvą nuvilnijo Kaziuko mugės renginiai. Neaplenkė ši šventė ir mūsų krašto.

                 Kovo 4 dieną būrelis priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų, drauge su auklėtojomis, buvo pakviesti į Mažeikių Vaikų našlaičių ir senelių globos namuose surengtą Kaziuko mugę. Klausėmės vaikų ir senolių atliekamų dainų, šokome ratelius. Mūsų ugdytiniai parodė nuotaikingą programėlę žemaičių tarme. Visi susirinkusieji pasveikino šių namų gyventoją Kazimierą su gražia vardo diena. Po koncerto  šurmuliavome mugėje: kas pirko kokį niekutį, kas riestainį, o kas šiaip džiaugėsi gražia švente. Mugėje netrūko skanumynų, spalvingų rankdarbių ir puikios nuotaikos.

DSCN5327.jpg
DSCN5318.jpg
DSCN5314.jpg
DSC03254.jpg

Tarmių popietė

                     2013 m. paskelbti Tarmių metais. Didelį dėmesį tarmėms skiria ir mūsų įstaigos pedagogai. Vasario 25 d. etnokultūros komanda sukvietė visus į popietę ,,Atverkim tarmių skrynią". Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Tenienė ragino visus nesigėdyti, kalbėti savo gimtąja tarme. Vaikai dainavo žemaičių, aukštaičių krašto dainas, šoko l. liaudies ratelius, sekė sakmes, pasakojo padavimus, nutikimus. Pasak pedagogės L. Tenienės, vaikai kalba taip, kaip nori, niekas jų  niekada neverčia, tačiau viską lemia tėvų auklėjimas ir diegiamos vertybės, o jei jie išmoko mylėti savo tarmę, kalbą, tuomet ir Tėvynę mylės.

                       Didžiuokimės savo tarmėmis, kalbėkime tarmiškai. Tai  kiekvieno mūsų garbės reikalas.

DSCN5266.jpg
DSCN5282.jpg
DSCN5227.jpg
DSCN5235.jpg

Paminėjome Vasario 16-ąją

             Vienas iš pedagogų tikslų - ugdyti meilę Lietuvai, skatinti vaikus domėtis gimtosios šalies istorija, pasitikėti savimi ir savo valstybe, nuolat skatinti vaikus nepamiršti dėl laisvos Lietuvos nueito kelio.

                 Vasario 18 d. lopšelyje-darželyje ,,Bitutė" įvyko šventinis rytmetys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į šį renginį buvome pakviesti ir mes, etnokultūrine kryptimi dirbančių priešmokyklinių grupių ,,Kiškučiai" ir ,,Pelėdžiukai" vaikai. Susirinkę salėje,  pasipuošę tautiniais rūbais, giedojome  Tautinę giesmę, dainavome lietuvių liaudies dainas, dainas apie Lietuvą, gimtinę, tėviškėlę. Po to buvome pakviesti pasisvečiuoti įstaigos seklyčioje. Čia vaišinomės saldumynais ir gaiviais gėrimais, drauge su ,,Bitutės" darželio priešmokyklinukais žaidėme lietuvių liaudies žaidimus.

                  Tokių švenčių metu vaikai mokomi branginti gimtąjį kraštą, vertinti gimtąją kalbą, savo tarmę. Džiaugiamės, kad tęsiasi prieš kelerius metus užsimezgusi mūsų draugystė. 

DSCN5167.jpg

DSCN5197.jpg
DSCN5214.jpg
DSCN5173.jpg

Projektas ,,Žali žolynėliai, kvapni arbatėlė"

                      Šiais mokslo metais įstaigoje vykdomas etnokultūrinis-gamtosauginis projektas ,,Žali žolynėliai, kvapni arbatėlė". Viena projekto dalių - gruodžio 19 dieną grupių ,,Pelėdžiukai", ,,Gudručiai" ir ,,Kiškučiai" ugdytinių lankymasis Gyvolių kaime esančiame Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje.  Vaikai klausėsi pasakos apie vaistažoles, jas spalvino, ,,sodino" vaistažolių sodą, ragavo kvapnių žolelių arbatos. Edukacinės programos vadovė parodė vaikams žolelių priėmimo, svėrimo, valymo, džiovinimo, fasavimo patalpas. Vaikai sužinojo, kokį gydomąjį poveikį turi vaistažolės, galėjo patys jas paliesti, pauostyti.

DSCN4546.jpg
DSCN4573.jpg
DSCN4575.jpg
DSCN4586.jpg

Tošininkystės menas

                    Metai vėl apsuko laiko ratą. Ir vėl etnokultūros komanda sukvietė visus pasibūti daruge, pavakaroti prie arbatos puodelio. Gražų Adventinį gruodžio 13 dienos vakarą, su pilnu krepšiu tošies dirbinių, į svečius atvyko muziejaus darbuotoja Raimonda Ramanauskienė. Muziejininkė supažindino su tošininkystės tradicijomis, sudarė galimybę visiems edukacijos dalyviams pasigaminti po tošies dirbinį, patiems pajusti magiškas tošies galias. Pabaigę darbus visi vakaro dalyviai vaišinosi Kūčių stalo patiekalais, bendravo, dalijosi įspūdžiais.

016.jpg
025.jpg
                   021.jpg 020.jpg

Tęsiame bendradarbiavimą su Miesto muziejumi

                  Etnokultūrine kryptimi dirbančios grupės tęsia edukacines išvykas į Miesto muziejų. Praėjusiais mokslo metais ugdytiniai dalyvavo edukacijoje ,,Lino kelias", o šiais metais muziejaus darbuotojai priešmokyklinukams surengė edukaciją ,,Keičiasi laikai - keičiasi daiktai". Vaikai sužinojo, kokiais buities daiktais žmonės naudojosi senovėje, kuo pasišviesdavo tamsiu paros metu, kokius rūbus dėvėdavo ir kuo apsiavę vaikščiodavo. Edukacijos metu priešmokyklinukai galėjo patys išbandyti kai kurių daiktų paskirtį, mokėsi senovinių lietuvių liaudies žaidimų.

                   Edukacinės išvykos suteikia vaikams galimybę iš arčiau susipažinti su mūsų tautos palikimu, pajusti, kaip keičiasi daiktai, keičiantis laikmečiui.

DSCN4321.jpg
DSCN4328.jpg
DSCN4320.jpg
DSCN4350.jpg

Ugdytiniai aplankė parodą ,,Laiko įspaudai"

                2012 m. paskelbti Muziejų metais.Ta proga Mažeikių muziejuje surengta kilnojama savarankiškos edukacijos paroda ,,Laiko įspaudai", pasakojanti lankytojams apie mūsų krašto istorines ir etnografines subtilybes simbolių, ženklų, ornamentų pagalba. Paroda - keliaujanti. Rugsėjo mėn. paroda svečiavosi Kaune, Lietuvos švietimo muziejuje, kaip dalis respublikinio, Savivaldybių muziejų asociacijos organizuoto, projekto ,,Parodų tiltai: informacija ir komunikacija".Iš viso Kaune prisistatė 25 Lietuvos muziejai. Daiktinių kilnojamų parodų grupėje Mažeikių muziejaus ekspozicija laimėjo pirmą vietą respublikoje.

                 Nuo spalio mėn. paroda keliauja po rajono švietimo įstaigas. Lapkričio 21 d. paroda atkeliavo į lopšelį-darželį ,,Bitutė". Kolegos sudarė galimybę ir mūsų įstaigos etnokultūrine kryptimi dirbančių priešmokyklinių grupių vaikams apsilankyti parodoje. Esame dėkingi už suteiktą galimybę pamatyti unikalią parodą ir manome, kad prisilietimas prie mūsų krašto praeities atveria dar didesnes galimybes etnokultūriniam vaikų ugdymui.

DSCN4159.jpg
DSCN4154.jpg

Etnokultūrinis seminaras

                   Lapkričio 20 d. mūsų įstaigoje vyko lokalinio projekto ,,Etninės kultūros ugdymo ir kraštotyros skatinimas ir veiklinimas" seminaras ,,Papročių kaitos ypatumai ier tradicija dabarties kultūroje". Seminarą vedė švietimo skyriaus vyr. specialistė, etnokultūros konsultantė V. Juškevičiūtė. Jai talkino lopšelio-darželio ,,Eglutė" pedagogų etnokultūros komanda. Įstaigos ugdytiniai ir  pedagogai  parodė  trumpą  vaizdelį  iš  Juozapinių ciklo ,,Mūsų vaikai - mūsų vargai". V.Juškevičiūtė pateikė seminaro dalyviams daug įdomios medžiagos apie senovės lietuvių krikštynų, vaikų gimimo, priėmimo papročius, akcentavo, jog labai didelis dėmesys senovėje buvo skiriamas pribuvėjoms: jos buvo gerbiamos, mylimos. Seminaro dalyviai turėjo unikalią galimybę pamatyti filmuotą medžiagą apie lietuvių liaudies senovinius tradicinius menus.

DSC03070.jpg
DSC03068.jpg
DSC03085.jpg
DSC03088.jpg

Edukacinė išvyka

             Rugsėjo 25 dieną etnokultūros komandos narės (auklėtoja L. Veselienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė L. Drungilienė) dalyvavo lokalinio projekto ,,Etninės kultūros ugdymo ir kraštotyros skatinimas ir veiklinimas" pirmame seminare - išvykoje ,,Pažintis su Šilutės kraštu ir viešnagė žolininko ir vaistininko Virgilijaus Skirkevičiaus sodyboje". Pedagogės lankėsi Šilutės rajone, susipažino su šio krašto autentiška architektūra. Seminaro dalyvius pasitikusi dailės mokytoja ir etnografė Živilė Skirkevičienė papasakojo apie Šilutę, jos atsiradimo istoriją, įvairių kultūrų sankirtą šiame Mažosios Lietuvos miestelyje.

              Maloniai nuteikė šiltas priėmimas Živilės ir Virgilijaus Skirkevičių sodyboje. Sodybos šeimininkai pirmiausiai svečius pavaišino savo firmine sveikuolių  penkių grūdų koše,  įvairių žolelių arbatomis, buvo galima mėgautis netradiciniais gaiviaisiais gėrimais. Po to projekto dalyviai išklausė gerbiamo V. Skirkevičiaus paskaitą apie augalų svarbą ir naudą žmogaus organizmui. Pasak žolininko, ,,visos ligos kyla dėl pykčio, baimės ir pavydo. Dažniau prisilieskite, glostykite sau artimus žmones, mylėkite juos ir ligų sumažės" - išlydėdamas svečius linkėjo 2009 metų Lietuvos šviesuolio vardo laureatas, profesionalus farmacininkas Virgilijus Skirkevičius.

nuotrauka0019.jpg
nuotrauka0015.jpg
nuotrauka0020.jpg
nuotrauka0008.jpg

MENINIS UGDYMAS

                         Baigiamasis koncertas                      

                   Kaip greit  prabėgo dar vieni mokslo metai. Į duris jau beldžias vasarėlė, visi laukiame atostogų. Gegužės 28 d. choreografijos studijos mažieji šokėjai, vadovaujami choreografės Justinos ir muzikos pedagogės vadovaujami mažieji daininikai surengė baigiamąjį koncertą „Vasarą pasitinkant". Vaikai šoko, dainavo savo pamėgtas daineles, rodė tėveliams, ko išmoko per mokslo metus. Koncertą paįvairino meninio ugdymo pedagogės E. Juškevičienės suburtas dainuojančių pedagogių ansamblis. Visiems pakako gerų emocijų, juolab, kad ir oras, po ilgo ir smarkaus lietaus, pradžiugino koncerto dalyvius pasirodžiusia saulute. 

DSCN5962.jpg
DSCN5963.jpg
DSCN5974.jpg
DSCN5966.jpg

 

                  Dailės veikla gyvybiškai svarbi vaiko vystymuisi. Ugdymas daile - tai procesas, kuriame vystosi vaikų gebėjimai kurti ir suvokti dailę. Mažiesiems menininkams yra įkurta dailės studija. Čia sukurta meninė aplinka, kurioje vaikai mokosi pažinti spalvas, piešti, tapyti, kurti. Sava kūryba teikia be galo daug džiaugsmo. Juk taip linksma dirbti drauge!

DSC08699.jpg
DSC08700.jpg

 

            

            Mažieji ugdytiniai dalyvauja nuotaikinguose muzikinio ugdymo užsiėmimuose. Jaukioje salėje vaikai, klausydami sekamų pasakų, linksmų istorijų, susipažįsta su įvairiais instrumentais, mokosi dainelių, šokių, žaidimų. Veiklos metu vaikai patiria įvairias emocines būsenas, vaizduotėje susikuria įvairius vaizdinius.

DSCN4032.jpg
DSC08708.jpg
DSC08713.jpgDSC08706.jpg


KALBOS KOREKCIJA

                               Š. m gegužės 9 d. lopšelio-darželio „Eglutė" logopedė Kristina Railienė dalyvavo respublikinėje metodinėje praktinėje konferencijoje „Specialiojo pedagogo patirtys, ieškojimai ir atradimai, ugdant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių esmines kompetencijas" ir pristatė stendinį pranešimą, kuri ruošė drauge su lopšelio-darželio „Gintarėlis" logopede Sonata Jankauskiene. Konferencijos metu buvo dalinamasi logopedine patirtimi.

DSCF7620.jpg

 

                        Kovo 22 d. Klaipėdos tęstinių studijų fakultete vyks respublikinė lankstinukų paroda, skirta smulkiosios motorikos lavinimui. Šioje parodoje dalyvauja ir lopšelio-darželio  ,,Eglutė" logopedė. Parodai buvo paruoštas lankstinukas ,,Pirštukų žaidimai".

DSCN5504.jpg

 

                                 Š. m. gruodžio 13 d. įstaigos logopedė vyksta į tarptautinę konferenciją ,,Ankstyvojo prevencinio darbo svarba ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbą". Projekto ,,Miklūs piršteliai - graži kalba" tęsinio - ,,Miklūs piršteliai ir judrus liežuvis - vaiko ir kalbos draugai".

                                                                 UŽDUOTYS KALBĖJIMUI LAVINTI

1. Pirštų ir plaštakos judesių lavinimas. Tarp kalbėjimo ir pirštų bei plaštakos judesių yra glaudus ryšys, todėl vaikui, turinčiam tarimo sunkumų, siūloma kuo dažniau lipdyti, konstruoti, spalvinti įvairaus storio pieštukais, kreidelėmis ir kt.žaidimai:

- Piešti įvairaus storio pieštukais, kreidelėmis;

- Išspausti vandenį iš kempinės;

- Suverti karolius iš stambesnių rutuliukų, o po to iš smulkesnių;

- Apvedžioti trafareto kontūrus;

- Spalvinti;

- Plėšyti popierių, po to klijuoti mozaiką;

- Mėtyti ir gaudyti kamuolį viena, o po to kita ranka;

Pastaba: pasirinkite veiklą pagal savo galimybes ir vaiko poreikius.

2. Kalbos padargų mankšta. Veido, lūpų, žandikaulio ir liežuvio judesių lavinimas (atliekant pratimus, keleta sekundžių išlaikyti reikiamą padėtį ir tik tada sugrįžti į pradinę padėtį):

- Stipriai užsimerkti (kelias sekundes) ir atsimerkti;

- Pakelti antakius (nustebęs veidukas);

- Suglausti antakius (piktas veidukas);

- Atkišti lūpas į priekį ir nusišypsoti pakaitomis;

- Sukioti liežuvį į šonus (laikrodukas tiksi);

Liežuviu suskaičiuoti dantukus iš vidaus;

3. Pūtimo pratimai (atliekami neilgai, su pertraukomis, kad vaikas nepavargtų ir neapsisuktų galva):

- Pūsti šiaudeliu vandenį, kad susidarytų burbulai;

- Pūsti muilo burbulus;

- Pūsti balionus;

- Pūsti vatos rutuliukus;

- Pūsti vėjo malūnėlius.

Sėkmės ir geros nuotaikos besimokant.

Daugiau informacijos rasite:

http://www.tariu.lt/

http://www.maziejisnekoriai.lt/

http://www.elogopedai.lt/

http://www.ikimokyklinis.lt/LOGOPEDO DARBO LAIKAS

    PIRMADIENIS            8.30 - 13.54

    ANTRADIENIS         12.36 - 18.00

   TREČIADIENIS          8.30 - 13.54

    KETVIRTADIENIS    12.36 - 18.00

    PENKTADIENIS          8.30 - 13.54

KONSULTACIJOS TĖVELIAMS IR AUKLĖTOJOMS

PIRMADIENIS           12.54 - 13.54

ANTRADIENIS          12.36 - 13.36

TREČIADIENIS          12.54 - 13.54

KETVIRTADIENIS   12.36 - 13.36

PENKTADIENIS        12.54 - 13.54

Logopedė - Kristina Railienė  Mob. 8 611 31 933

DSCN4074.jpg
DSCN4077.jpg

                     

                            Logopedė Kristina Railienė paruošė metodinę priemonę visų grupių vaikams ,,Linksma liežuvėlio mankštelė". Dabar grupių auklėtojos galės tęsti logopedės pradėtą darbą grupėse. 

SVEIKATOS STIPRINIMAS

Sveikatos „virusas"  ,,Saugus, judrus, sveikas ir mylimas vaikas"

                      2013  sveikatingumo metais po Lietuvos darželius paplito sveikatos „virusas", kuris 2013 metais gegužės 29 dieną atkeliavo ir į Mažeikių lopšelį-darželį ,,Eglutė". Nuo pat ryto papuoštas darželio kiemas ir linksma muzika kvietė vaikus į sveikatos šventę. Fizinio aktyvumo virusas prasidėjo sveikuolių daina, bendra mankšta. Darželio teritorijoje vyko įvairūs sportiniai renginiai: sportinės pramogos ,,Sveikame kūne - sveika siela" (4gr - 6gr.), ,,Ežiukų olimpiada" (5gr.), ,,Aš sveikas - aš laimingas" (3 gr.), literatūrinė - sportinė pramoga ,,Žiedai žiedai - bitutės darbai" (8 gr.), sveikatos valandėlė ,,Mes norime sveikų pėdučių" (9 gr.). Šventės metu linksmi personažai kėlė vaikams nuotaiką, aktyviai įtraukė į žaidimus, estafetes, varžybas.

                      Renginio metu vaikai dar kartą įsitikino, kad aktyvi fizinė veikla ne tik stiprina sveikatą, bet ir suteikia daug džiugių emocijų.

DSCN6014.jpg
DSCN6009.jpg
DSCN5991.jpg
DSCN6019.jpg

Futboliuko festivalis

                      Gegužės 9 d. lopšelio-darželio ,,Eglutė" komanda dalyvavo II-ąjame Mažeikių lopšelių-darželių ,,Futboliuko festivalyje". Festivalį organizavo Asociacija FK ,,Atmosfera" ir Mažeikių švietimo skyrius.

                      Festivalis prasidėjo dalyvių šventiniu paradu, komandų prisistatymu. Visus dalyvius pasveikino FK ,,Atmosfera" prezidentas Nerijus Gudaitis, Telšių apskrities futbolo federacijos prezidentas Leonas Dunauskas. Futbolo varžybos vyko tarp darželių komandų, kurioms vadovavo profesionalūs treneriai iš sporto mokyklos. Visus žaidėjus  palaikė grupių draugai, auklėtojos, vaikų tėveliai.

                      Po varžybų  festivalio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, lipdukais, kamuoliais, padėkos raštu, o komanda nugalėtoja - pereinamąja taure. Po festivalio uždarymo vaikai buvo vaišinami ledais.

DSC09593.jpg
DSCN5865.jpg
DSCN5865.jpg
DSCN5873.jpg

,,Futboliukas" iškeliauja

              Kovo 22 d. įvyko finalinė šio projekto šventė ,,Ir maži ir dideli-futboliuką žais visi..." Joje dalyvavo  darželio ugdytiniai, jų tėveliai, vaikai iš lopšelio-darželio ,,Bitutė". Į renginį atvyko Lietuvos masinio futbolo asociaijos prezidentas Anatolijus Stacenko, Telšių apskrities futbolo federacijos prezidentas Leonas Dunauskas, Mažeikių raj. Savivaldybės vyr.specialistas sportui Petras Norvilas, sporto mokyklos treneris Nerijus Gudaitis. Visus šventės dalyvius pasveikino darželio direktorė Loreta Gečienė.

Renginys prasidėjo darželio himnu, skanduotėmis, mankšta. Šventės metu vaikai žaidė žaidimus, dalyvavo estafetėse su futbolo elementais. O kiek emocijų atnešė futboliuko varžybos tarp vaikų, tarp tėvelių, tarp svečių. Palaikymo šūksniai skambėjo visame darželyje. Šventės metu visus dalyvius linksmino ,,liūtukas" (meninio ugdymo pedagogė E.Juškevičienė), kuris mokėsi žaisti futboliuką iš vaikų. Šventės pabaigoje visi šventės dalyviai džiaugėsi ,,Futboliuko" atsiminimo medaliais, svečių dovanotais kamuoliais, lipdukais, apyrankėmis. Treneris N.Gudaitis net įžvelgė mažųjų talentų ir pasidžiaugė, kad galbūt kažkuris iš jų kada nors ateis į sporto mokyklą.

               Dalyvavimas projekte „Futboliukas" mūsų darželio pedagogams, tėveliams ir vaikučiams suteikė naudingos patirties ir džiugių akimirkų.

DSC03639.jpg
DSC03605.jpg
DSC03653.jpg
DSC03660.jpg

Mažeikų lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" jau startuoja ,,Futboliukas"

                      Kovo 12 dieną lošelyje-darželyje ,,Eglutė" vyko projekto ,,Futboliukas" atidarymas. Šventė prasidėjo ,,Futboliuko" himnu ir skanduotėmis. Vaikai kartu su auklėtojomis žaidė su futbolo kamuoliais judrius žaidimus, dalyvavo estafetėse, atliko futbolo pratybas. Daug emocijų, šūksnių, plojimų sulaukė  utbolo varžybos tarp vaikų ir tarp auklėtojų. ,,Futboliukas - jėga!"-skandavo vaikai šventės pabaigoje.

DSCN5374.jpg
DSCN5361.jpg
DSCN5343.jpg
DSCN5367.jpg

Piešinių konkursas,,Mano sportiška šeima"

Sausio pradžioje buvo paskelbtas piešinių konkursas ,,Mano sportiška šeima".

Konkurso tikslas - sudaryti sąlygas pedagogams bendrauti ir bendradarbiauti su šeima vaikų sveikatos ugdymo klausimais, formuoti tvirtas sveikos gyvensenos nuostatas. Projekto koordinatorė - auklėtoja kūno kultūrai Kristina Liaudinskaitė. Vaikai grupėse, padedami auklėtojų, piešė sportuojančius savo šeimos narius. Džiugu, kad dalis tėvelių aktyviai įsijungė į konkursą ir nepatingėjo namuose kartu su vaiku prisėsti prie stalo ir kartu piešti, pabendrauti. Tikimės, kad vaikų piešiniai ir gera nuotaika padeda formuoti teigiamą vaikų, kartu ir tėvų požiūrį į sveiką gyvenseną, ugdo nuostatą, kad norint būti sveikiems, būtina judėti, sportuoti.

DSCN5012.jpg
DSCN5011.jpg

Akcija ,,Česnakas - mūsų draugas"

Vasario 4 - 8 dienomis mūsų darželis kvepia česnakais, nes yra paskelbta akcija ,,Česnakas - mūsų draugas". Visą savaitę vaikai ir pedagogai darželyje puošiasi pačių pasigamintais ,,pakabučiais", kuriuose įdėta nulupta česnako skiltelė ir pribadyta daug skylučių (kad kvėpuotumėm česnako skleidžiamu kvapu).  Kiekviena grupė teikė pasiūlymus, kaip vykdys akciją ištisą savaitę. Kas nusprendė pasižiūrėti animacinį filmą ,,Čipolino nuotykiai", kas žaidė didaktinius žaidimus apie česnaką ir svogūną. Kitos grupės gamino patiekalus iš česnako, dar kitos įtraukė į veiklą tėvelius ir gamino bendrą knygutę "Viskas apie česnaką". Priešmokyklinukai pasodino česnaką ir svogūną į vazonėlius ir pažadėjo akylai stebėti augimo procesą. Akcijos koordinatorė Rasa Daukšienė paruošė lankstuką ,,Česnakas - vaistas nuo visų ligų", kuriame pristatė  česnako gydomąsias savybes. 

Tikimės, kad darželyje suorganizuota akcija ne tik pagilins ugdytinių žinias apie česnako gerąsias savybes, bet ir ugdys kultūringo elgesio prie stalo įgūdžius bei paskatins tėvus aktyviai bendradarbiauti ir įsijungti į projekto veiklą.

P2061090.jpg
DSC09045.jpg
P1010022.jpg
DSCN5037.jpg

Mus vienija ,,Futboliukas"

Šiuo metu Lietuvoje vyksta Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus" respublikinis projektas „Futboliukas". Tai humanitarinis, nepolitinis, nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija. Ji, bendradarbiaudama su šalies švietimo ir ugdymo įstaigomis, siekia populiarinti uždarų patalpų futbolą, taip
pat skatinti ir vaikus žaisti šį žaidimą. Šiemet į projektą „Futboliukas" buvo priimtos net 25 ikimokyklinės įstaigos iš Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskrities. Tarp jų pateko ir Mažeikių lopšelis-darželis ,,Eglutė".

2013 metų sausio 21-22 dienomis Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko projekto ,,Futboliukas" seminaras, kuriame dalyvavo pedagogės iš 25 Lietuvos darželių. Seminaro metu pedagogės įgijo teorinių ir praktinių žinių, kurios bus pritaikytos vykdant šį projektą.

Nuo kovo mėnesio lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" karaliaus ,,Futboliukas". Vyks įvairūs renginiai, konkursai, varžybos. Projekto didžiojo pristatymo metu bus pakviesti svečiai ne tik iš Mažeikių, bet ir atstovai iš LFF Nacionalinės futbolo akademijos.

IMG_1069.jpg
IMG_1055.jpg

                      2013 m. sausio 16 d.,  saulėtą  žiemos rytą, Meškutis (auklėtoja kūno kultūrai K. Liaudinskaitė) sukvietė vaikus į kiemą. Čia vyko sportinė pramoga ,,Sportui šaltis nebaisus". Į svečius pas vaikus atvyko Kiškutis (logopedė K. Railienė) ir Senis besmegenis (soc. pedagogė A. Bucevičienė), kurie nuteikė vaikus džiugiems išgyvenimams ir išdaigoms. Skambant muzikai vaikai šoko, dainavo, lenktyniavo linksmose estafetėse, važinėjosi rogutėmis. Futbolą ant sniego išbandė ne tik vaikai, bet ir darželio darbuotojos. O kur dar piešimas spalvotu vandeniu ant sniego...Čia vaikų fantazija buvo beribė. Pramogos metu šaltukas buvo nebaisus, nes vaikus šildė karšta arbata.                      Žiemos pramogos lauke ne tik grūdina vaikų organizmą, stiprina sveikatą, bet ir  suteikia vaikams daug džiugių emocijų.

DSCN4868.jpg
DSCN4890.jpg
DSCN4878.jpg
DSCN4854.jpg
DSCN4843.jpg
DSCN4835.jpg

                              

        ,,Diena be saldumynų"

Lapkričio 21 d. įstaigoje vyko akcija „Diena be saldumynų". Tą dieną nuo pat ryto įstaigos slaugytoja V.Stonkuvienė papasakojo vaikams apie sveiką mitybą, saldumynų neigiamą poveikį organizmui, vaikamsir pedagogams prisegė puikius akcijos lipdukus, visus vaišino vaisiais.

                         Soc. pedagogė A. Bucevičienė visus vaikučius sukvietė į salę. Ugdytiniai žiūrėjo animacinį filmuką „Saldi pasaka". Vaikai sužinojo, kaip gaminamas šokoladas. O kas gi labiausiai jį mėgsta? Tai godusis drakoniukas. Tačiau saldi pasaka turi saldų pamokymą godiems ir nemandagiems veikėjams. Vaikams ši diena buvo kupina staigmenų ir džiugių emocijų.

DSCN4162.jpg
DSCN4167.jpg
DSCN4172.jpg
DSCN4197.jpg

           Kūno kultūros ir sporto diena

              Pirmąjį spalio šeštadienį švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami įvairūs sportiniai renginiai. Penktadienį (spalio 5 d.) ši diena paminėta ir Mažeikių l/d ,,Eglutė". Po bendros rytmetinės mankštos visų grupių vaikai ir auklėtojos rinkosi į sporto salę. Čia vyko vaikų kūrybos pleneras sporto tema. Vaikai  kompozicijas kūrė iš gamtinės medžiagos. Savo darbams vaikai naudojo akmenukus, kaštonus, lapus, giles, obuolius, sėklas ir kt. Vaikų kūrybiniais darbeliais džiaugėsi ne tik patys ugdytiniai, įstaigos darbuotojai, bet ir vaikų tėveliai.

DSCN4000.jpg
DSCN4001.jpg
DSCN3997.jpg

Puiki dienos pradžia - rytmetinė mankšta

                      Įstaigos vaikai rytą pradeda rytmetine mankšta. Rytmetinės mankštos metu vaikai ne tik pramankština kūną, bet ir gerai nusiteikia visai dienai. Šiais mokslo metais kūno kultūros auklėtoja Kristina Liaudinskaitė su vaikais pasimankštinti pakvietė visus darbuotojus.  Penktadienį, skambant linksmai muzikai, visi rinkosi darželio kieme. Mankštos pratimus, ritminius judesius atliko ir vaikai, ir darželio darbuotojai. Tikimės, kad kolektyvinė penktadieninė mankšta darželyje taps tradicine.

DSCN3899.jpg
DSCN3893.jpg
DSCN3894.jpg
DSCN3891.jpg

            

              Rugsėjo 21 dieną Ežiukas (kūno kultūros auklėtoja Kristina Liaudinskaitė) pakvietė grupės ,,Gudručiai"  vaikus į sportinę pramogą ,,Pas Ežiuką darže". Vaikai kartu su Ežiuku sportavo, žaidė judrius žaidimus, minė mįsles, dalyvavo estafetėse. Pramogos metu Ežiukas visus vaišino savo darže užaugintomis daržovėmis. Į grupę ,,Gudručiai" grįžo linksmi, kupini gerų įspūdžių.

DSC08664.jpg
DSC08658.jpg
DSC08661.jpg

DSC08653.jpg 

SOCIALINIS DARBAS

                                      2013 m. kovo 18-24 d. d. „Savaitė be patyčių" veiklos programa:

Kovo 18 d. (pirmadienis)

       Vaikų ir pedagogų pokalbiai apie draugiškumą, smurtą, gebėjimą suprasti draugą, kaip padėti vieni kitiems, nesityčioti iš draugų. Lankstinukų patyčių tema dalijimas.

Kovo 19 d. (antradienis)

       Stendas „Draugystė"- vaikų mintys, pasakojimai, apmastymai užrašomi ant popieriaus, klijuojami ant širdelės. Palinkėjimai mūsų įstaigai artėjančio įstaigos 40-čio proga.

Kovo 20 d. (trečiadienis)

       Sporto pramoga „Draugystės estafetės".

Kovo 21 d. (ketvirtadienis)

       Išvyka su priešmokyklinio ugdymo grupės „Kiškučiai" vaikais į Sedos darželį (lietuvių liaudies žaidimų popietė, pokalbis-diskusija apie vaikų auklėjimą, bausmes senovėje).

Kovo 22 d. (penktadienis)

       Filmuko „Bjaurusis ančiukas" peržiūra ir aptarimas. Savaitės uždarymas - „Dovanoju draugui šypseną" (balionai su šypsenomis) ir nuotaikinga diskoteka.

DSC03494.jpg
DSC03519.jpg
DSCN5502.jpg
DSCN5496.jpg


      Sausio 13-osios paminėjimas

2013 m. jau antri metai Mažeikių lopšelio-darželio ,,Eglutė‘‘ bendruomenė dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuojamoje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija". Tą savaitę grupėse
auklėtojos kalbasi su vaikais apie įvykius, turėjusius įtaką visiems žmonėms. Taip skatinamas patriotiškumas, meilė savo miestui, kraštui. Žvakelių šviesa sušildo ir paskatina tėvelius, senelius prisiminti įvykius, kurių nepamena vaikai ir anūkai. Šviečiantys langai patraukia aplinkinių namų gyventojų dėmesį, taip primindami ir jiems svarbius Lietuvai įvykius - Sausio 13-ąją, prieš 22 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, kuri padėjo atsilaikyti prieš bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Nors atrodo, kad vaikai maži tokiems dideliems įvykiams suvokti, bet nenuvertinkime jų sugebėjimų. Vaizdinių priemonių pagalba mažieji puikiai suvokia ir atsimena mūsų papasakotus dalykus, kurie neleis ir ateityje pamiršti savo šalies istorijos.

Sausio 11-ąją priešmokyklinio ugdymo grupių „Pelėdžiukai" ir ,,Kiškučiai" ugdytiniai irgi paminėjo šią dieną. Jos tikslas - prisiminti ir pagerbti žuvusius per kruvinuosius 1991 m. sausio įvykius, puoselėti ugdytinių istorinę atmintį ir patriotiškumą. Socialinė pedagogė A. Bucevičienė rodė vaikams filmuką apie sausio  įvykius, vaikai piešė piešinius, kaip tuos įvykius įsivaizduoja.

8 val. visos įstaigos languose darbuotojai, prisijungdami prie visos Lietuvos akcijos,  dešimčiai minučių uždegė atminimo žvakeles.

DSCN4795.jpg
DSCN4796.jpg
DSCN4803.jpg
DSCN4827.jpg

                    Šiais metais įstaigoje vykdomas gamtosauginis-etnokultūrinis projektas ,,Žali žolynėliai, kvapni arbatėlė". Prieš keletą dienų vaikučiai ir pedagogai, drauge su soc. pedagoge Audra Bucevičiene, kuri dalyvauja projekte, buvo išvykę į Gyvolių kaime esantį J. Balvočiūtės ekologinį žolelių ūkį. Iš ten parsivežė dovanų - žolelių arbatą vaikams ,,Pumpurėliai". Gruodžio 21 d. soc. pedagogė sukvietė grupių ,,Pelėdžiukai", ,,Kiškučiai" ir ,,Gudručiai" vaikus (šitų grupių vaikai ir pedagogai dalyvavo išvykoje) pramogai - parsivežtos arbatos gėrimui darželio seklyčioje. Visi skanavo arbatą ir vaišinosi grupės ,,Gudručiai" vaikų iškeptais sausainėliais.

DSCN4609.jpg
DSCN4606.jpg

                    Penktadieniai lopšelyje-darželyje ,,Eglutė" skiriami pramogoms. Vaikai geria arbatas, vaidina vieni kitiems mini spektaklius, svečiuojasi draugų grupėse, o paskutinį mėnesio penktadienį socialinė pedagogė Audra Bucevičienė kviečia vaikus į susitikimą su senąją animacija. Spalio 26 dieną visi įstaigos ugdytiniai  rinkosi salėje žiūrėti senosios animacijos filmuką ,,Auksinė antilopė". Vaikai mokėsi užuojautos, dėkingumo, gerumo, skirti blogį nuo gėrio. Pedagogų nuomone, tokių valandėlių metu ugdoma socialinė kompetencija. Vaikams tai labai patinka ir jie su nekantrumu laukia kiekvieno savaitgalio ir naujų pramogų.

DSCN4148.jpg
DSCN4151.jpg
sprendimas: meikita.lt