LT    |    EN    |    Pritaikyta neįgaliesiems
     >>  Naujienos
     >>  Struktūra ir kontaktai
     >>  Teisinė informacija
     >>  Veikla
     >>  Paslaugos
     >>  Ugdymas
     >>  Bendradarbiavimas
     >>  Renginiai, išvykos
     >>  Archyvas
     >>  Klausimai
8 grupė „Gudručiai“  >>

 

Ikimokyklinio amžiaus grupė

8 gr. ,,GUDRUČIAI"

Vaikų amžius  4m.-5m.

Grupėje dirbančios pedagogės: Rima Skrinskienė ir Violeta Dilbitienė

Auklėtojų padėjėja Jolanta Lengvinienė

„Gudručiai“ – grupė, dirbanti ekologine kryptimi. Visas pasaulio suvokimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, darželio,  savo gimtojo miesto stebėjimo. Ugdytiniai, keliaudami „gamtos takeliu“, turi unikalią galimybę ne tik susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta, bet ir mokytis tarpusavyje bendrauti, susitarti, turtinti žodyną, patirti naujų atradimų džiaugsmą.

 

 

Kūrybinis procesas

 

                         Grupėje „Gudručiai“ ugdytiniai noriai kuria, išbando naujas technikas, nusiteikia eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis. Kūryba žadina vaikų estetinius išgyvenimus, lavina meninį suvokimą. Kurdamas vaikas išlaisvėja, pajunta bendravimo ir asmeninės kūrybos džiaugsmą: laisvai reiškia savo įspūdžius jausmais, mintimis, garsais, judesiais. Meninis lavinimas skatina socialinę raidą, intelektualinę pažangą.  

PC125425.jpg
PC125414.jpg

 

Dryžuotų  kojinių diena

 

Lapkričio 20-24 dienomis „Gudručių“ grupėje ugdomoji veikla buvo susieta su drabužiais. Tyrinėjome berniukų, mergaičių, suaugusiųjų rūbus. Tikslinome vaizdinius apie rūbus, turtinome žodyną. Mokėmės taisyklingai įvardinti atliekamus veiksmus rengiantis drabužius. Penktadienį grupėje organizavome „Dryžuotų kojinių dieną“. Pasidžiaugėme spalvingomis kojinėmis, pėdkelnėmis. Įtvirtinome spalvas, bei palyginome dryžius pagal plotį. Visiems buvo smagu.

P1010578.jpg
P1010583.jpg

 

Lapkričio 9 dieną „Gudručių grupėje lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros specialistė Romana Daubarienė, kuri vaikams pasakojo apie sveiką maistą, kokius maisto produktus reikia naudoti daugiau, kokių – mažiau. Vaikai susipažino su maisto pasirinkimo piramide.

 

P1010561.jpg
P1010565.jpg

 

 

Minėjome Pyragų dieną


 

,,Gudručiai" lapkričio 6 dieną minėjo Pyragų dieną. Mažieji ugdytiniai iš tėvelių suneštų produktų patys ruošė tešlą bananiniams keksiukams. Patys plakė kiaušinius, smulkino bananus, maišė tešlą. Keksiukus iškepė darželio virtuvės darbuotojos. Po atsakingo darbo visi susėdo ragauti pačių skaniausių - pačių iškeptų - keksiukų. Pasiruošimas keksiukų kepimui, produktų maišymas, rezultatų laukimas leido vaikams išgyventi kepimo procesą nuo pradžios iki pabaigos. Darbo metu vaikai  draugiškai bendravo, o tuo pačiu tobulėjo jų kalba – aiškiai ir taisyklingai vadino produktus, įvardino keksiukų kepimo veiksmus. Buvo stiprinami socialiniai įgūdžiai – užduočių vykdymas, savarankiškumas, atsakomybė. Tobulėjo smulkioji motorika, pojūčių (skonio, uoslės, klausos, regėjimo, taktilinių pojūčių) suvokimas.

PB064829.jpg
PB064835.jpg

 

 

Vyko pramoga „Rudenėlis atėjo, gausus derlius užderėjo“

 

Spalio 25 dieną grupės „Gudručiai“ tėveliai rinkosi į organizuojamą pramogą. Močiutė (aukl. Rima Skrinskienė) pasidžiaugė gražiu metų derliumi ir pristatė savo gražiąsias daržoves: moliūgėlius, morkytes, žirniukus, roputes. Ežiukas (aukl. Violeta Dilbitienė) klausėsi sekamų pasakų, palyginimų apie daržoves bei pakvietė tėvelius išrauti ropę. Po šventės visi draugiškai susėdo prie bendro stalo, vaišinosi rudens gėrybėmis.

 

PA2547082.jpg
PA2546902.jpg


 

Saviraiškos ugdymas

 


Žaidimas – ypatinga vaiko veikla, per kurią vaikas išgyvena saviraišką ir savirealizaciją. Grupės ugdytiniai mėgsta kurti, fantazuoti, reikšti mintis mimika, gestais. Perskaičius pasaką, „Gudručiai“ mėgsta patys improvizuoti. Vaidybos žanrus renkasi įvairiai: vaidina su pirštukinėmis lėlėmis, šešėlio teatro lėlėmis, iškeliamomis lėlėmis ar apsirengus personažo drabužiais. Pasakos išugdo vaikų gebėjimą įsiklausyti į pasakotoją, kurti ne tik dialogus, bet ir sceneles, dekoracijas. Taip išmokstama gerumo, draugiškumo, drąsos.

 

P9284336.jpg
P9204147.jpg

 

 

Gilinome žinias apie daržoves

 

Visą rugsėjo mėnesį „Gudručiai“ kalbėjo apie vaisius ir daržoves, atsakingai ruošėsi pramogai „Daržovių turgus“. Išmokta daug dainelių, eilėraščių posmų. Suruošėme „Rudens gėrybių“ parodą. Kalbėjome apie sveiką maistą, vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus bei jų naudą augančiam organizmui. Dėkojame grupės tėveliams, kurie rūpinasi mūsų sveikata ir dažnai grupės ugdytiniams atneša obuoliukų, kriaušių, išspaustų obuolių sulčių.

 

PA064469.jpg
PA064458.jpg

 

 

Kuriam iš gamtinės medžiagos

 

                      Atėjęs rudenėlis pažėrė puokštę margaspalvių lapų. Po vasaros ūgtelėję „Gudručiai“ pasidžiaugė gražiomis klevo lapo spalvomis, įdomiomis jų formomis. Nusprendėme surinktą gamtinę medžiagą panaudoti savo kūryboje. Džiugu, kad kūryba iš gamtinės medžiagos vaikams patinka, ji padeda atsipalaiduoti, leidžia atsiskleisti asmeniniams ugdytinių gebėjimams.

 

P9134083.jpg
P9084047.jpg

 

Vyko tėvų susirinkimas

                      Šiais mokslo metais vienas iš darželio ugdymo prioritetų yra sisteminės mokymosi pagalbos ugdytiniams teikimas. Darželyje dirbantys specialistai rugsėjo mėnesį vykusio „Gudručių“ grupės tėvų susirinkimo metu sutiko pasidalinti savo darbo metodais. Logopedė G. Pučkorienė papasakojo, kaip mažieji mokosi taisyklingai tarti garsus, taisyklingai ir rišliai kalbėti bei  pakvietė tėvelius pažaisti. Socialinė pedagogė I. Ligeikytė papasakojo apie emocijų valdymą, išdalino paruoštus lankstinukus. Psichologė asistentė I. Jurevičiūtė tėvams papasakojo apie 4-5 metų vaikų raidą. Darželyje dirbančios specialistės mielai atsakė į rūpimus klausimus ir priminė, kad darželio ir tėvų partnerystė labai svarbi, norint pagelbėti vaikui.

 

P9204197.jpg
P9204195.jpg

sprendimas: meikita.lt